Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree2Likes
  • 1 Post By fotopetar
  • 1 Post By vladas

tema: Automatski ili Eco-Drive mehanizam ?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.4.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Automatski ili Eco-Drive mehanizam ?

    Poštovani članovi foruma!

    Premda nisam aktivan u davanju komentara i opsaki na ovom forumu, želim da pitam: da li je u "sitizenovim" eko drajv satovima mehanički mehanizam (mašina kako to kažu ljubitelčji mehaničkih časovnika) ili je to klasični kvarcni mehanizam čija baterija se puni na svetlosti, ili pak nije reč o klasičnoj bateriji, već o svojevrsnom akumulatoru? Kažem akumulatoru sa željom da sugerišem da i automobil ima mašinu (bolju ili lošiju) ali da ne može da krene bez akumulatora. Kod eko drajv satova po malo me zbunjije i baterija koja košta, kako mi rekoše u "Bomaru", oko tri hiljde dinara... Ok, traje deset godina... Toliko otprilike košta i servisiranje sata sa automatskim mehanizmom. Medjutim, da li ima takvih baterija na našem tržištu? I još nešto: čemu dajete prednost - autimatiku iz kolekcije "seiko pet sport" ili nekom "sitizenu sa eko drajv" mehanizmom?

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Satni mehanizmi sa 36.000 vibracija

    Pozdrav kolega!
    Nazad malo otvarao sam Eco-Drive sat i ništa naročito,quarc mehanizam osim što nije baterija već akumulator koji se puni na svjetlo i to je cijela filozofija sata.Razlika je ta od običnog kvarca što akumulator traje više godina al dođe na isto jer je kao što kažeš zamjena skupa al koliko znam u časovničara koji radi s Citizenima moralo bi da bude i zamjenskih akumulatora.
    Inače po mom više mi se sviđa Seiko 5 automatic od nekog i boljeg quarcnog sata nekako ima dušu i lijepo je čut navijanje sata i onaj prekrasni tika-taka dok ide.
    vladas likes this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Satni mehanizmi sa 36.000 vibracija

    platone, sve ti je vec rekao fotopetar! Naravno - nisu svi Eco Drive mehanizmi isti i medju njima ima zaista odlicnih i cenjenih ali se oni svi svode na klasicne kvarcne koji imaju drugaciju, punjivu bateriju. To znaci da se nece otvarati na svake dve godine vec na 5-10. Ovo znaci da ce redje biti otvaran ali da se nece ni mnogo ustedeti oko baterije. Licno - pre bih prednost dao Seiko automatiku, mada vredi pogledati i npr. Citizen sa Eco Drive kalibrom (t.j. mehanizmom) 2100!

    Pozdrav,
    Vlada
    fotopetar likes this.
    No time to lose

Slične teme

  1. ETA G10 mehanizam
    By cleaner in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.4.2012., 10:46
  2. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 29.9.2011., 10:45
  3. Kupujem svajcarski automatski sat
    By stivi in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.7.2011., 11:43
  4. Citizen Eco Drive
    By Oskar in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 3.5.2010., 18:09
  5. Miyota predstavila novi automatski mehanizam Cal.9015
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.3.2010., 18:05

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •