Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 19 od ukupno 19
Like Tree48Likes

tema: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Ovo je bila samo dobronamerna opaska, ne vidim čemu toliki strah od sukoba? Inače, mene su u tekstu više frapirali određeni tehnički detalji i proceduralne rupe (koje nikad ne bih očekivao od pedantnih i vazda uređenih Švajcaraca) nego činjenica da su članovi direktorskog kolegijuma iz velikih brendova. Sama činjenica da se o tome otvoreno govori i zna, te da ni sami proizvođači nisu monolitni (primer PP) meni ipak govori da sistem kontrole funkcioniše, gde nema informacija ili se mistifikuju kod mene mnogo više izaziva podozrenje.
    vladas and sima hrabri like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Vlajo, niko ne sumnja u tvoje ili Zenithove dobre namere i vedar ton prethodnog posta, ali znaš šta se dešava kada ljudi nešto pogrešno protumače. Dovoljno je da neko isključi smajlije i eto belaja.
    vladas, vlajo, backarelli and 1 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    bata-simo , šta reći osim .......... BIG LIKE ! Naziv: smiley.jpeg, pregleda: 175, veličina: 1,6 KB ....to je ono što sam već "malkice" dotakao u drugim temama, ali ovakve argumente i vrhunski preveden tekst, nisam imao (a ni video) . Svaka ti se dala ! "morate oceniti...bla....bla" - šteta
    sima hrabri likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Ma opusteno,ljudi.Sta vam je? ne pada mi na pamet da nesto pogresno protumacim i kvarim novogodisnje raspolozenje...
    vlajo je ok lik.Imao sam nekoliko devojaka iz Cacka,tako da je temperament tih ljudi malo drugaciji i specifican jer reaguju burno na prvu loptu nicim izazvani,ali su generalno skroz ok ljudi.
    vlajo,ne znam samo odakle ti zakljucak da bih odbio te satove. taman posla da se gadim statusnih simbola...Cak suprotno.Ko ima i ko je stekao na valjan nacin slobodno neka pokazuje moc.
    Onaj ko bi odbio Omegu PO ili Rolex Sub koji je vec godinama suvereno prvi najprodavaniji sat na svetu,taj nema blage veze o satovima....Uvek bih pre nosio Sub ili PO nego neki Hublot ili cak Lange koji je necitljiv...Omega mi posle Zenitha i Tissota omiljeni brend,tako da...
    Svi smo mi robovi statusnih simbola,pa verujem i ja.
    To sto mnogi ljudi to nece da priznaju nije moj problem.
    Poslednja ispravka: Zenith (2.1.2013. u 12:12)
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Svi smo mi robovi statusnih simbola,pa verujem i ja.
    To sto mnogi ljudi to nece da priznaju nije moj problem.
    Evo,ja bih priznao i bez stavljanja na muke ali to ,jednostavno, nije istina.
    sima hrabri likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Ma opusteno,ljudi.Sta vam je? ne pada mi na pamet da nesto pogresno protumacim i kvarim novogodisnje raspolozenje...
    vlajo je ok lik.Imao sam nekoliko devojaka iz Cacka,tako da je temperament tih ljudi malo drugaciji i specifican jer reaguju burno na prvu loptu nicim izazvani,ali su generalno skroz ok ljudi.
    ...
    Ma opušteno, ja sam i rekao da niko ne sumnja u dobre namere vas dvojice, jer se iz aviona vidi da postovi nisu zlonamerni.

    Uzgred, znam vrlo dobro kakvi su Čačan. Ja sam ti Čačanin 50% (po ocu), imam tamo nešto malo rodbine, pa imam i genetski potencijal da ih/tj. nas dobro razumem
    vlajo and Zenith like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Odličan tekst Simo !!! Samo jedna reč mi pada napamet- demistifikacija. Još jednom BRAVO!
    sima hrabri and anbeast like this.

  8. #18
    Novi član Avatar korisnika milanb71
    Član od
    13.6.2011.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Postovanje,

    mislim da u ovom tekstu ima dosta neistina i uvreda na racun sertifikata COSC i narocito Zenevskog ziga. Obzirom da ne zelim da se upustam u debatu niti pojedinacno osporavam recenicu po recenicu, predlazem svima koji procitaju tekst koji je napisao (vecim delom preveo ) moderator Sima, da potraze i druge izvore ukoliko se zele informisati o satovima koji imaju sertifikat COSC ili ukoliko zele da saznaju nesto vise o satovima tj. mehanizmima koji na sebi imaju Zenevski zig.
    Ja podrzavam slobodu izrazavanja i nisam za cenzurisanje nicijih licnih stavova, misli ili tekstova.
    Ne zameram moderatoru Simi sto je napisao ovaj tekst, niti zameram autorima tekstova koje je preveo Sima. Ja samo imam pravo da pozovem sve one koji procitaju ovaj tekst da, ukoliko zele pravu istinu, moraju procitati i druge informacije iz drugih izvora i sami prosude da li ima smisla uzeti gornji tekst zdravo za gotovo.
    Svako ima pravo da iznosi proizvoljno misljenje i prenosi nepotpune informacije pa i cinjenice...to je valjda dozvoljeno na forumima.
    Moje pravo je da iznesem sledece misljenje i to cu pravo sada iskoristiti...

    Svaki sat koji ima mehanizam na kome se nalazi Zenevski zig je umetnicko delo ogromne vrednosti.
    Mehanizmi sa pravom da na sebi imaju Zenevski zig nisu iz serijske proizvodnje vec je svakom mehanizmu pristupljeno sa najvecom paznjom i ljubavlju. Svaki deo sata i svaki detalj mora biti malo umetnicko delo da bi na kraju sklopljen mehanizam bio veliko umetnicko delo, velike vrednosti.
    Na jednom mehanizmu najcesce radi ( radio je )tim vrhunskih casovnicara - umetnika koji su i dusom i telom posveceni svom zanatu.
    Tako je bilo od 1886 i bice zauvek. Ta cinjenica po meni nikada nece nestati. Ovo ce potvrditi svaki bolji casovnicar u Srbiji , pasionirani ljubitelj satova, kolekcionar skupih manufakturnih satova ili vlasnik ili radnik bilo koje velike i jake manufakture u Svajcarskoj, Nemackoj....
    Ja sam pitao mnoge i proverio. Od svih sam dobio sam potvrdan odgovor.
    Tacno je i da danas u mnogim jakim firmama ima zaposljenih mladih "menadzera" koji se za trziste bore i prljavim metodama. Takvi "klinci" , koji nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa casovnicarstvom, niti znaju razlikovati sat na navijanje od kvarcnog sata mogu prosipati lazi i neistine bez pardona i od takvih se ogradjujem...ali ne treba biti previse mudar i prepoznati mladog i navalentnog menadzera koji lupa gluposti samo zato sto je Pi -Ar, tamo neki. Ljubiteljima je lako prepoznati i njihove hvalospeve o kvarcnim i ne tako vrednim satovima u modnim casopisima ili reklamnim spotovima. Neko ko je naivan i ne zeli da udje dublje u tematiku moze pomisliti na osnovu slika i tekstova da su Festina satovi vredniji od Vacherona.
    Pogrdno pricati o satovima sa Zenevskim zigom i omalovazavati ih, mi deluje kao prica-tekst iz nekog jeftinijeg modnog casopisa cija je glavna tematika: hrana i dijete, pa se slucajno provuce prica o Zenevskom zigu. Ako listate dalje bice i golotinje.

    Mislite o tome...
    Kao sto rekoh, ne zelim osporavati recenicu po recenicu uz duzno postovanje prema Simi koji svakako nije imao losu , vec dobru nameru. Treba cuti razna misljenja ali ja , ovo ne mogu usvojiti.

    Pozdrav,
    Milan

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ženevski žig i COSC - dve oznake koje će nestati

    Citat milanb71 kaže: Pregled poruke
    . Ja samo imam pravo da pozovem sve one koji procitaju ovaj tekst da, ukoliko zele pravu istinu, moraju procitati i druge informacije iz drugih izvora i sami prosude da li ima smisla uzeti gornji tekst zdravo za gotovo.
    Forumi na internetu postoje dovoljno dugo da svi koji na neki način učestvujemo u njima smo svesni činjenice da nijedan tekst ne uzimamo ''zdravo za gotovo''.
    Svako mišljenje je dobrodošlo.
    Svaki član će u okviru sopstvenih mogućnosti doći do onoga što će smatrati istinom.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •