Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree10Likes

tema: Vrsta kože za kaiševe

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Vrsta kože za kaiševe

    Pozdrav, zanima me koja vrsta kože se koristi za izradu kožnih narukvica za satove...pocetnik sam a zainteresovao sam se za homemade pravljenje istih, a na samom sam pocetku, tek sam nabavio alat.

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    127
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom re: Vrsta kože za kaiševe

    Krokodilska je na ceni, ali može i svaka druga manje više, sve dok ne dereš komarca
    "bolje čitav život biti milijunaš, nego jedan dan siromah..."

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Vrsta kože za kaiševe

    GIGA01
    Narukvica je metalna.
    Kaiš je kožni!
    U tom smislu sam izvršio intervenciju u tvom naslovu.

    Pročitaj sledećeRazlike između kožnog i reptilskog kaiša! http://www.svetsatova.com/forum/cont...l#.Vh1FdW41Jkg-
    Kozni kaisevi za satove








    Poslednja ispravka: VLADAN P (13.10.2015. u 19:05)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    GIGA01
    Narukvica je metalna.
    Kaiš je kožni!
    U tom smislu sam izvršio intervenciju u tvom naslovu.

    Pročitaj sledećeRazlike između kožnog i reptilskog kaiša! Forum satovi | Svet Satova - Narukvice i kaiševi za ručne satove-
    Kozni kaisevi za satove










    Uzeo u obzir, hvala.

    Mene u sustini zanima lako dostupna vrsta na kojoj se moze vjezbati


  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    ^ Onda uzmi neku staru koznu jaknu, ili staru tasnu, iseci kozu i b=vezbaj. Znam da su ljudi pravili ozbiljne kaiseve od stare avirex jakne recimo.
    Zagor likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.10.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Zanima me jos samo da li debljina kože igra ulogu, I ako mogu da biram koja je debljina optimalna?

  7. #7
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Debljinu izaberi po tome sta ti odgovara. Ako je recimo sat deblji, uzmes malo deblju kozu, ako je tanji-tanju. Da je obrnuto verovatno bi na satu izgledalo malo smesno i neskladno.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #8
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Da se nadovezem na Rusa, ne mora da izgleda neskladno, naime, ako uzmes deblju kozu za tanji sat deo koze koji ce biti za provlacenje remenstiftova obradis tako sto ces je stanjiti skalperom u odredjenoj duzini, tako da kada presavijes kozu na tom delu kako bi je zasio i napravio rupice za stiftove, ona ce se uklapati po svojoj debljini sa satom a i sam sat ce imati malo robusniji izgled, sto moze biti vrlo atraktivno a da se pri tom ne narusi elegancija sata. Mislim da nesklad pre svega zavisi od izgleda koze koju ces upotrebljavati. Koza od starog vojnickog kajisa ne moze ici na elegantan sat, ja sam probala i prosto estetski ne ide. Moras joj promeniti kompletan izgled kako ne bi izgledala tako grubo i sirovo, sto su dani posla ako nemas sve te kozarske specije vec radis sa alatom po pirincipu DIY. Ako je sat robustan ne smeta mu ni vrlo debela koza, videla sam slike Paneraija sa vrlo, vrlo debelom kozom. Ono sto hocu da kazem je da u sustini nema tu neke granice od do u milimetrima vec se svodi na to kako ce na kraju izgledati, odn. kakvo ce tvoje estetsko resenje obrade koze biti.
    ankebut, Zagor and Markoni BG like this.

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika ankebut
    Član od
    17.12.2011.
    Poruke
    94
    Lajkovi
    382
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Pošto sam vidio sliku kaiša koji sam napravio osjećam se "prozvanim".
    Naime, apsolutni sam amater i početnik, te je rad na kožnim kaišićima za satove bijeg od stresa na radnom mjestu.
    Bezbroj je promašaja i biće bezbroj pokušaja ka boljem.
    Nešto alata sam preko interneta kupio, nešto sam načinio i ne odustajem.
    Iz svog malog iskustva sam zaključio da je teško raditi sa mekanom kožom; negdje se mora pogriješiti ili ne umijem sa mekanom kožom raditi - ne znam do čega je. Primijetio sam da je znatno lakše raditi sa tanjom i tvrđom kožom (ne znam kako se stručno naziva), pogotovo je problem sa obradom ivica i uglađivanjem (mekanu kožu nikako ugladiti, ostaje "čupava" šta god da joj uradim). E sad, možda bi bilo bolje uz primjenu onih specijalnih tekućina, ne znam.
    Drugi je problem šivanje, nerijetko se desi da šav cijelom dužinom ne bude identičan. Skontao sam da apsolutno svaki šav mora biti urađen na identičan način - pokret iglom, provlačenje konca, etc.
    Desetak kaiševa sam uradio, prijatelji se dive, a ja u svakom samo vidim greške .
    Svaki komentar sa Vaše strane je dobrodošao i pozitivan i negativan; i zahvaljujem se na svakom komentaru unaprijed.

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
    VLADAN P, chuck, mizzy and 2 others like this.

  10. #10
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.606
    Lajkovi
    23536
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: Vrsta kože za kaiševe

    Citat ankebut kaže: Pregled poruke
    Pošto sam vidio sliku kaiša koji sam napravio osjećam se "prozvanim".
    Naime, apsolutni sam amater i početnik, te je rad na kožnim kaišićima za satove bijeg od stresa na radnom mjestu.
    Bezbroj je promašaja i biće bezbroj pokušaja ka boljem.
    Nešto alata sam preko interneta kupio, nešto sam načinio i ne odustajem.
    Iz svog malog iskustva sam zaključio da je teško raditi sa mekanom kožom; negdje se mora pogriješiti ili ne umijem sa mekanom kožom raditi - ne znam do čega je. Primijetio sam da je znatno lakše raditi sa tanjom i tvrđom kožom (ne znam kako se stručno naziva), pogotovo je problem sa obradom ivica i uglađivanjem (mekanu kožu nikako ugladiti, ostaje "čupava" šta god da joj uradim). E sad, možda bi bilo bolje uz primjenu onih specijalnih tekućina, ne znam.
    Drugi je problem šivanje, nerijetko se desi da šav cijelom dužinom ne bude identičan. Skontao sam da apsolutno svaki šav mora biti urađen na identičan način - pokret iglom, provlačenje konca, etc.
    Desetak kaiševa sam uradio, prijatelji se dive, a ja u svakom samo vidim greške .
    Svaki komentar sa Vaše strane je dobrodošao i pozitivan i negativan; i zahvaljujem se na svakom komentaru unaprijed.

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk

    Još malo provežbaš da držiš liniju prilikom prošivanja i biće top. Nije ni ovako loše, kod lugova kaiš izgleda fenomenalno.
    ankebut likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •