Zapanjili bi se kad bi znali sta se sve zapravo radi kako bi se cene drzale na odgovarajucem nivou. Evo primer, znate svi za cunami koji je zadesio Japan i Tajvan, 2010 cini mi se. Veliki proizvodjaci hard diskova, Western Digital i Seagate tamo imaju pogone za proizvodnju, koji su u cunamiju, kako su sami proizvodjaci izjavili "potpuno unisteni". Hard diskovi su se trosili iz zaliha, ubrzo su skoro potpuno presusili, a cena je otisla u nebo.

Zapravo, pogoni su obnovljeni u rekordnom roku, i pravili su hard diskove pre nego sto je izjava stigla u novine. Medjutim, cena hard diskova je bila na granici isplativosti, te su ova dva proizvodjaca prosto odlucila da najbolje moguce iskoriste situaciju, iako su direktni konkurenti. Eto, mi tako placamo za stvari, ne znajuci koja je prica iza te cene (a ima ih, 'fala Bogu...).

Uzgred, Shibumi ovi radovi su stvarno dobri. Vidi se trud. Ja, nazalost cu lakse odraditi celo kuciste za sat nego narukvice... nikad mi nije islo dobro s tim platnom i kozom.

http://www.gnomonwatches.com/image/d...uluLeather.jpg
Ako ovaj link uopste radi, moze li neko da mi kaze o kom satu se radi ? Postavljen je u prvom postu