Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 67
Like Tree58Likes

tema: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

  1. #41
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Sofronije,jedino što me brine tu je to što je taj motor predviđen da radi tri sekunde i to ponekad,a ti ga sad stavljaš u poziciju da radi par sati odjednom.
    Postoji šansa da mu to neće prijati.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #42
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Ovo je mnogo lepa kutija:
    Bernard Favre Planet Watch Winder - YouTube
    Moze sat da se ogleda do mile volje

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Sofronije,jedino što me brine tu je to što je taj motor predviđen da radi tri sekunde i to ponekad,a ti ga sad stavljaš u poziciju da radi par sati odjednom.
    Postoji šansa da mu to neće prijati.
    Kad smo već kod toga, moja kutija, kupljena u Merkatoru, takođe radi po istom principu - okreće se dok se ne isključi, a nema nikakvih uputstava o tome kako postupati. Ako neko zna da kaže da li je potrebno da je isključujem s vremena na vreme ili u kom intervalu, molio bih da kaže.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #44
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Ovo je recimo jedna od boljih jeftinih navijajucih kutija:
    TIME TUTELARY KA015 DUAL AUTOMATIC TOWER WATCH WINDER | eBay
    Pogledaj programe koji su navedeni:
    Auto rotate 33 seconds, rest 12 minutes / Auto rotate 10 minutes, rest 90 minutes / Auto rotate 30 minutes, rest 3 hours / Auto rotate 1 hour, rest 3 hours
    milan zmaj and sima hrabri like this.

  5. #45
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    vladan p
    nije motor tu predvidjen da radi tri sekunde nego su potrebe u podesavanju ogledala tolike. Motor se vrti na oko 2000 o/min i gotovo identican onim motorima na mini helikopterima koji vrte elisu. Moze on da se vrti danima a glavna stvar je tu fenomenalno odradjen reduktor koji je i petentiran. Jednostavno fascinira ta minijatura od reduktora sa tolikim stepenom redukcije a naprezanje u povlacenju nazubljene letve u ogledalu je vece nego u ovoj kutiji jer je osovima rasterecena.

    neso
    nisi bas jasan sa tim pitanjem. Svaka kutija radi dok se ne iskljuci. Verovatno si na nesto drugo mislio za tu kutiju.

  6. #46
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Citat sofronije kaže: Pregled poruke
    vladan p
    nije motor tu predvidjen da radi tri sekunde nego su potrebe u podesavanju ogledala tolike. .
    .
    Upravo tako.Potrebe su tolike.
    Zar misliš da bi Folksvagen (koji pikslu naplaćuje 25 evra) tu stavio motor sa boljim performansama od nužno potrebnih?

    Pričam potpuno napamet.Ne znam tehničke karakteristike motora.Moguće da neće biti nikakvih problema.Dobar reduktor može čudo da napravi.
    Samo,kažem da postoji mogućnost (realna) da mu višečasovni rad neće prijati na duži period.

    Ja ti želim da ''fercera'' sprava doživotno
    Can'tStand'Ya likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #47
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Kad smo već kod toga, moja kutija, kupljena u Merkatoru, takođe radi po istom principu - okreće se dok se ne isključi, a nema nikakvih uputstava o tome kako postupati. Ako neko zna da kaže da li je potrebno da je isključujem s vremena na vreme ili u kom intervalu, molio bih da kaže.
    Wildboar ti je dao primer jednog od mogućih načina rada kutije.
    U slučaju tvoje kutije (da ne bi šljakala cele noći) ne bi bilo loše da postaviš tajmer (košta oko 700 dinara) koji ima mogućnost da se aparat (kutija) više puta u toku noći pali i gasi po unapred zadatim intervalima.
    Neša likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Citat sofronije kaže: Pregled poruke
    vladan p
    ...
    neso
    nisi bas jasan sa tim pitanjem. Svaka kutija radi dok se ne iskljuci. Verovatno si na nesto drugo mislio za tu kutiju.
    E, dok ja dođoh na forum, Vladan je odgovorio u moje ime. Kutija naprosto nema mogućnost programiranja intervala i vrsti se dok se ne isključi, tj. sat se okreće neprekidno, bez pauze, kao prase na ražnju.

    @Vladan: hvala, nabaviću tajmer.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #49
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    Sa tim kutijama mi nista nikada nece biti jasno.
    Prvo nije mi jasno da li te kutije navijaju sat, ili samo odrzavaju rezervu?!
    Drugo, kazu da kutije koje stalno vrte (kao sto je ima Nesa), mogu da ostete mehanizam! To mi nije logicno. Koliko ja znam automatski mehanizmi ne mogu da se prenaviju!

    ps Neso, bez obzira da na sve, ja bi obavezno kupio tajmer i podesio da ta kutija radi sa pauzama. Ako nista produzices bar kutiji radni vek. A tajmer je 700din mozda cak i manje.

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kutija (ili naprava, ne mora u formi kutije) za navijanje automatik satova

    ja nesto ne volim te kutije navijace.jednostavno kad ne nosim sat neka stane nema veze nekako sam mirniji tako.

Slične teme

  1. Satovi sa automatskim mehanizmom i navijanje
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.4.2013., 21:23
  2. Tissot V8 nov,bez kutije,garancija
    By Srdjan Andjelovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.6.2011., 11:33
  3. Sprava za navijanje automatik satova
    By Vaybach Khan in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 16:44
  4. Kupio bih sat na navijanje
    By Demilano in forum Kupovina satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.2.2011., 10:52
  5. Zidni sat sa klatnom na navijanje ili teg
    By brancic in forum Podni, stoni i zidni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.9.2010., 8:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •