Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree38Likes

tema: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Ukoliko ste mislili da samo deca, žene (muževi), ljubimci, automobili, šefovi i satovi mogu imati ili predstavljati komplikacije – grdno ste pogrešili! Postoje i kopče za kaiš pantalona sa komplikacijama. Švajcarac Roland Iten, proizvođač „mehaničkog luksuza za gospodu“ u svojoj ponudi ima - Full-pavè Calibre R822 "Predator" mehaničku kopču za kaiš sa četiri „komplikacije“.

    Naziv: R822_3Q_black.jpg, pregleda: 709, veličina: 118,8 KB


    Imam zadatak da vam ovo čudo predstavim, a evo već dvajes’ minuta zurim u fotografije i pokušavam da dokučim, šta je, do đavola, ovo i koja je svrha njegovog postojanja?! Nekakav vrlo fino obrađeni mehanizam optočen dijamantima svakako jeste, ali svrhu postojanja nikako da shvatim. Razumem ja da ljudi koji poseduju privatna ostrva imaju malo drugačiju logiku, međutim, besmisao utroška tolike energije, materijala i vremena zarad zadovoljenja nečije sujete je, bar u mom notesu, podvedeno pod sve ono loše kuda se ljudska civilizacija zaputila. Ako je Calibre R822 „Predator“ šala, ironija – dobro je, ukoliko je ozbiljno – kuda ide ovaj svet?!?! Savršeno mogu da razumem inženjere koji će iz strasti ka svom pozivu ili iz beskompromisne posvećenosti kvalitetu iznalaziti pomalo neobična rešenja koja su skupa za proizvodnju, međutim, slutim da se ovde apsolutno ne radi o tome, slutim da je Roland Iten samo pronašao još jedan način prodavanja magle onima koji od svog ega ne vide dalje od nosa... Pošto sam izbacio to iz sebe i spustio pritisak, prešao bih na tehničke detalje ovog proizvoda koji pomera granice.
    Naziv: R822_open.jpg, pregleda: 466, veličina: 244,2 KB

    Prema rečima kojima kompanija samu sebe opisuje, cela filozofija i suština Roland Iten-a se zasniva na otkriću, na pronalascima, ushićenju, iznenađenju i radosti dodirivanja i posedovanja majstorski izrađene, mehaničke sprave.
    Sve Itenove džidža-bidže su 100% proizvedene u Ženevi, uz pomoć mašinerije i tehnika koje se koriste za izradu finih satova. Takođe, sve one su proizvedene od vrhunskih materijala i zasnovane na brojnim registrovanim patentima.
    Sve vreme, naravno, govorimo o kopčama za kaiš, dugmadima za košulje, mehaničkim držačima za kreditne kartice i sličnim, životno veoma važnim, stvarima.

    Zapitaćemo se, ZAŠTO, pobogu, mehanička kopča za kaiš?! Roland Iten će nam odgovoriti: „Čovek koji na svom ručnom zglobu nosi horološku mašinu od čistog zlata, ne nosi je zbog toga da bi znao tačno vreme. On je nosi u slavu tradicije, jedinstvenog zanatstva i vanvremenske lepote. To su vrednosti sadržane u mojim kopčama koje prepoznaju klijenti“. Ok, ako ti tako kažeš...

    Naziv: R822_open_black.jpg, pregleda: 507, veličina: 233,9 KB


    Predator se sastoji od 167 komponenata koje su sve do jedne osmišljene i proizvedene „in-house“. Jedna od ključnih karakteristika R822 je da se veoma lako i brzo povezuje sa kožnim kaišem. Još jednom, počujmo o tome od samog tvorca: „Kada korisnik ubaci kraj kožnog kaiša u kopču, dupla „ardillon“ iglica se bez po muke uklapa sa rupama na kaišu... Upravljati Caliber R822 kopčom je istinsko taktilno zadovoljstvo i nudi jednostavno, jednoručno podešavanje dve pozicije – opuštenije, za vožnju ili sedenje i stgnutije, za hodanje ili bavljenje sportom“. Jednostavno i bez napora, ah? S obzirom da su vašem izveštaču prethodno navedene funkcije oduvek predstavljale problem, verovatno je vreme da opljačka državne rezerve i odvoji tih 400.000 dolara kako bi se rešio silnih muka koje mu zadaju limene kopče na kaiševima od 400rsd iz „Army shopa“.
    Ah, da.... Iznad smo pomenuli samo tri „komplikacije“ – povezivanje sa kaišem, režim rada „opušteno“ i režim rada „stegnuto“. Ukoliko se sećate, u naslovu je stajalo „quadruple complication“. Šta je onda četvrta? Dakle, ova jedinstvena kopča vam ne omogućava samo da je povežete sa kaišem, pritegnete i da je, kada se naklopate sarmi za Novu godinu, horološkom preciznošću otpustite jednom rukom, nego nudi i četvrtu mogućnost – sigurnosni mehanizam koji sprečava da se bilo koja od prethodne tri operacije ne dogodi slučajno.

    Naziv: R822_Bottom_Side_black.jpg, pregleda: 419, veličina: 149,1 KB


    Calibre R822 je optočena sa 387 „baguette“ i okruglih dijamanata, a mehanička platforma, šasija takoreći, je izrađena od „high tech“ titanijuma (koji je verovatno značajno bolji od nekakvog običnog titanijuma). Samo tri Predatora će biti proizvedena i prodavaće se za tričavih 400.000$

    Više informacija: Full-pavé Calibre R822 “Predator” Mechanical belt buckle - Roland Iten - Mechanical Luxury for Gentlemen
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    "Kuda ovaj svijet ide?" je tajna civilizacijska!
    Ovo je super napravljeno i totalno nepotrebno jer ne postoji bolja kopča od obične čelične sa iglom,a koja je priheftana sa nitnama za kajiš.
    Opet,ne sumnjam da će bez problema prodati ova 3 koma......ima dovoljno mušterija za ove nebuloze.
    anbeast, Zagor and piksi like this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Najkrace receno, strasno...
    anbeast likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Vrijeme je da zamijenim svoju vintage kopču.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Stvarno sam imao problema da ovo svarim... S jedne strane, izrada je vrhunska, ideja da neko toliko energije ulozi u jednu tako jednostavnu stvar su postovanja vredne, medjutim, iz cele price, ne vidim ni jedan tracak zanatske ''iskrenosti'' u ovome. Nekako, ne mogu gledati ovo istim ocima kao kad neka casovnicarska firma napravi sat sa 48 (realno, nepotrebnih) komplikacija. Ovo mi je prodavanje magle u rangu ''detoks'' tretmana, homeopatije, i ostalih new age BS...
    nokru likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Ne opterećuj se anbeast sitnicama, evo tolabo naručuje jedan sigurno, a i piksiju se slaže sa farmerkama
    anbeast and nokru like this.

  7. #7
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Sala. Znam ali koliko ja znam, ipak nije Toli trziste za ovo... ima on stila piksija ne poznajem, ali ako mu se slaze uz farmerke, nista se ne moze uciniti
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    , medjutim, iz cele price, ne vidim ni jedan tracak zanatske ''iskrenosti'' u ovome.. Ovo mi je prodavanje magle u rangu ''detoks'' tretmana, homeopatije, i ostalih new age BS...
    Prvo-Bravo za tekst!
    Zanimljivo sročen kao i uvek.

    Sa ovim citiranim delom se ne slažem.
    Ja sam ubeđen da se ''zanatlija'' provodio ko lud konstruišući ovu spravu.Bar ja bih.

    Prodavanje magle je kada običnu kopču izrade od platine pa je optoče dijamantima i krnu cenu od 100 000 nečega.

    Meni je ovo super-Toliko je nepotrebno a toliko komplikovano da je fenomenalno.

    Cena je u ovoj priči nebitna.
    anbeast and nokru like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  9. #9
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    Zato i rekoh negde da ne znam sta da mislim... s jedne strane fascinirajuce, ali sa druge strane degutantno maltene. Da se receni samo zabavljao i da je ispitivao granice do kojih se jednostavne stvari mogu iskomplikovati - verovatno bi mi bilo kul, medjutim, vestacko dizanje cene limitiranim serijama i kilom dijamanata i marketinska, bljak prica - unistavaju svaki respekt koji bi mozda postojao. Moze biti da sam nesto nakrivo nasadjen ili nisam nesto dobro razumeo, ali sada to tako percipiram
    nokru likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Full-pavè Calibre R822 "Predator" by Roland Iten - kopca za kais od 400.000$

    HADzI DALIBOR, anbeast and Zagor like this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •