Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree7Likes
  • 4 Post By yele
  • 2 Post By Nešoni
  • 1 Post By Neša

tema: Eterna

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    5.10.2016.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Eterna

    Pozdrav veliki.
    Video sam pre Eterna koniki chrono automatik sat koji me je privukao.
    kakva je inace marka Eterna jer nije toliko poznata kao Longines, tissot, Doxa....?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Eterna

    A koji tačno hronograf? Imaš li sliku ili broj modela?

    Eterna jeste generalno dobra, a to što nije poznata ovde ne znači da nije poznata u svetu. Ovako napamet možeš da dobiješ jedino odgovor da je u pitanju pristojan švajcarski proizvođač.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    5.10.2016.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Eterna

    Eterna-eterna.jpgEterna-eterna2.jpg
    ovaj model Eterne. videh pre na jednom sajtu se prodavala polovna za 1000e. Deluje vrlo kvalitetno. U njoj kuca poznati automatik 7750.
    na istom forumu sam nasao jos jedna model ali skuplji.
    Eterna-eterna4.jpg

    Ona je bila 1800e. Mislim da je in house masina u njoj.
    Steta sto nema Eterna distributera kod nas pa da se mogu modeli uzivo pogledati, sa slike mi deluju da su bas kvalitetni satov..
    juke, don Alberto, mizzy and 1 others like this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Eterna

    Eterna je kompanija sa veoma dugom tradicijom i ogromnim doprinosom u svetu horologije. Da ne ulazim u prošlost, danas Eterna ima azijske vlasnike. Satovi su kvalitetni ali ono čega treba da budeš svestan je da korisnički servis za Eternu ne postoji (mislim na ceo svet). Tako da ako imaš neki problem, sam si sa njim. Video sam i ja prvu Eternu na oglasima, izuzetan sat, Valjoux koji se može svuda servisirati, izuzetan kvalitet narukvice itd. Kod druge Eterne, novije, skuplje itd postoji problem in house mehanizma. Ne znam koliko je in house a koliko se oslanja na ETA mehanizme ali servis bi mogao da ti zada glavobolju. Takođe u slučaju da želiš da prodaš sat, Eternini sadašnji satovi baš nisu poznati kao satovi koji su utrživi i da nešto drže vrednost... Prošla godina je finansijski bila izazovna za mene, tako da je lepotan sa slike morao da se proda

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    juke and bokanegra like this.

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    5.10.2016.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Eterna

    Simpatican model moram priznati. Iskreno zao mi je sto su dospeli tu gde jesu a pre bih bih njih uzeo nego Tissota, Certinu, Hamiltona pogotovu sad kad ove marke brljaju sa mehanizmima (ne bih uzimao powermatic 80).

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Eterna

    Pretpostavio sam da je 7750, ali ipak je bolje pitati da ne bismo dali netačan odgovor. Ovo što kaže kolega Nešoni je tačno - sat je kvalitetan, mehanizam 7750 se može servisirati i kod nas, a tačno je i da se teže prodaje. Imao sam svojevremeno jedan vintage model (nije štoper) i završio je u zameni. S druge strane, često kupujemo satove emocijama, a ne razumom. Ako ti se sat sviđa, onda ga kupi, ali imaj u vidu da se teško prodaje.

    Kao sličan primer mogu da navedem Sinn štoper koji posedujem. U pitanju je kvalitetan nemački sat sa švajcarskim mehanizmom, ume da bude skup, ali nešto se teže prodaje jer kod nas nije poznat. Razmišljao sam da ga prodam svojevremeno, ali pošto sam imao dosta obaveza i nisam mogao da planiram vreme kako bih se nalazio sa potencijalnim kupcem plus da pecam cenu, sat i dalje nosim povremeno i planiram da ga uskoro servisiram.
    Poslednja ispravka: Neša (3.2.2021. u 11:33)
    Nešoni likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •