Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree34Likes

tema: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Hadžija
    Jesi li kupio mehanizam?
    Znam da si imao nameru...
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #12
    Novi član
    Član od
    15.4.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Mene zanima do koje složenosti mehanizma serviser koji nije ovlašten može vršiti uspješan servis!
    Smatram da će porastom cijena servisa za pojedine mehanizme povećati interesovanje nezaisni časovničara da se upoznaju i sa složenijim mehanizmima.
    Analogno auto industriji, bez obzira na složenost modela ili nekog sklopa uvijek se pojavi lokalni serviser koji uspješno može da izvrši popravku.
    Poznato mi je da mercedesove ili audijeve automatske mjenjače ovlašteni servise ne popravljaju, već ih samo mjenjaju,a dok poznajem priučenog majstora koji uspješno vrši servisiranje.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Nije problem u složenosti mehanizma i znanjem, već u potrebnim delovima do kojih neovlašćeni serviseri neče moći da dođu.
    jagos likes this.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Vladane,
    Jesam,odavno, polovan od Rob van monster watches.
    Nov je oko 180€ i, koliko znam, jedino kod Luka(Japanac,valjda) se može nabaviti.
    VLADAN P likes this.

  5. #15
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Uprvo sam razgovarao sa direktorom firme koji truguje svajcarsim delovima za satove - od kraja sledece godine Omega / Longines Swatch group definitvno ukida prodaju delova, SVIMA. Ukljucujuci kooperante kao sto su AF I Witschi. Ovo ce biti velika vest kad pukne u javnost.
    Reprekusije su nepredvidive I nesagledive. Apsolutno nema shanse da Omega, Longines, Tissot etc mogu da servisiraju na milione satova koji su u opticaju. Ironija je da su bas zahvaljujuci samostalnim casovnicarima koji su jeftino odrzzavali te satove kupci kupovali omege I lonzine. Secam se kad sam bio klinac kako su nam dolazili na noge I bukvalno molili da kupijemo delove. U pitanju je pohlepa.
    Sramno, narocito u doba kad profit Swatch I Richemont raste.

  6. #16
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Ocekivano, odavno sam citao da je swatch gurao valgranges da bi polako zamenio najpopularnije etine modele za koje ima delova na svakom koraku. Da se selita bolje pokazala ne bi to radili ali posto su kupci pokazali da nemaju previse problema sa time da placaju servis iskljucivo kod ovlascenih distributera jasno je da swatch nece propustiti prilliku da dodatno pojaca prihode.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Pa za nametanje "velikih" mehanizama nešto nisam siguran. Ima ih u ponudi ali ni blizu koliko 7750 i ostalih.
    Da će biti gusto kod servisera- hoće, ali sigurno ne odmah jer dijelova za te standardne mehanizme trenutno ima na tone u opticaju i neće momentalno biti ugrađeni.

  8. #18
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Zenith ElPrimero Cal 410 : vremeplov

    Problem su delovi kucista - krunice, pusheri, ciferi, kazaljke. Ako ne mozzes da dobijes krunicu, ne vredi ni da radis servis. Za coaxial neces dobiti nista. Omega odavno ne servisira mehanizme koji nemaju serijski broj (both quartz and mechanical), to je samo zamena. Mvt sa ser brojem se servisiraju (u kini I indiji?).

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •