Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree61Likes

tema: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

  1. #1
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Pre par meseci mi je brat nabavio vise neispravnih satova koji su cameli u kutiji, juce i danas sam ih zagledala i pregledala. Jedan od njih je i ova pobeda
    Naziv: PICT0030-1.jpg, pregleda: 880, veličina: 337,7 KB

    Kao sto se vidi nije u tako losem estetskom stanju, moze se reci da je cifer odlican. Potrebno joj je samo malo ljubavi i paznje. Nedostaje joj pleksi i ukapirala sam da je balans neispravan. Medju ostalim satovima bio je i ovaj zim
    Naziv: PICT0034.jpg, pregleda: 755, veličina: 319,3 KB

    Cifer je ostecen i iskreno ne znam sta mu je, ne radi ali mu je balans ispravan. Nakon dugih pregovora pristao je da se zrtvuje za svoju elegantnu sestru i udeli joj svoj balans. E sad, za svakog casovncara zamena balansa nije nista spektakularno, odvrne se srafic stavi se novi balans i to je to... Ali kad to radite po prvi put, paaaa....malo je frka. To je jedan od najosetljivijih delova sata, pogotovo sto kada manipulisete njim on slobodno visi u vazduhu na toj ultratankoj oprugici. Trenutak nepaznje i nestrpljenja i ajd cao, imate jos jedan neispravan balans.Tesila sam se time da je zim mehanizam jednostavan i da je sve tu prakticno na izvolte. I tako sam pocela...
    Naziv: PICT0035.jpg, pregleda: 799, veličina: 423,5 KB

    Naziv: PICT0040.jpg, pregleda: 765, veličina: 248,6 KB

    Dosao je trenutak istine...
    Naziv: PICT0049.jpg, pregleda: 790, veličina: 405,7 KB

    Sve sam stavila na svoje mesto i..... RADILA JE....moj mali balans se vredno vrteo Ljubica postize touchdown...jeeeeeeee. Osecala sam se POBEDonosno.
    Posle euforije i primanja cestitki od ukucana, preostalo je jos da se pobedi pokloni samo malo ljubavi.
    Naziv: PICT0051.jpg, pregleda: 793, veličina: 329,4 KB

    Pronasla sam i pleksi i ovo je krajnji rezultat
    Naziv: PICT0056-1.jpg, pregleda: 761, veličina: 366,8 KB

    Bilo mi je lepo i super sam se provela pa sam eto resila da podelim to sa vama drugarima sa foruma. Da pomenem da mi je drustvo u ovoj avanturi pravio ovaj zgodni Rus
    Naziv: PICT0067-1.jpg, pregleda: 800, veličina: 313,6 KB
    marko14, RUS, vladas and 33 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Svaka cast!!! To se zove ljubav prema satovima!
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Bravo WatchHunter, sve cestitke na uspesnom "zahvatu". Delim s tobom tvoje zadovoljstvo .
    WatchHunter likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Svaka cast, vidi se da si iskreni ljubitelj satova.
    Skidam kapuNaziv: hats-off-salute-smiley-emoticon.gif, pregleda: 667, veličina: 830 bajtova

    A ova 4. fotka gde je balans na pinceti je extra!
    vladas and WatchHunter like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #5
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Hvala svima, hvala Rus sto si pomenuo tu fotku, s njom sam se namucila, jer sam sve fotkala sama, pa sam morala da drzim pincetu sa balansom u levoj ruci a desnjak sam.
    RUS likes this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Bravo,čestitam na odlično obavljenom poslu.Što rekli ameri e to ja zovem ljubitelj satova.Pozz
    WatchHunter likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Spektakularno za mene amatera, jos bolje fotografije. Prava transplantacija
    Poslednja ispravka: BrankoD (10.1.2015. u 16:38)
    WatchHunter likes this.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Svaka čast za poduhvat i iskrene čestitke za ljubav prema starovremenskim satovima.

    PS- Šta je u Nivea kutijici? Nemoj samo reći Nivea krema.
    WatchHunter likes this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Zamena balansa prvi put u zivotu - mali korak za casovnicara a veliki za amatera

    Eee svaka čast! Mislim, da si muško pa da ti se čovek divi, ali ovako ... kapa dole i duboki naklon!

  10. #10
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Svaka čast za poduhvat i iskrene čestitke za ljubav prema starovremenskim satovima.

    PS- Šta je u Nivea kutijici? Nemoj samo reći Nivea krema.
    Ha, ha, ha, ha,ha. Znaci, pokidala sam se, kakv si ti lik. Ne, nije krema, to je pasta za poliranje pleksija. Lakse mi je da je iscedim tako u kutijicu, nego da je svaki put cedim iz tube na krpicu.

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    Eee svaka čast! Mislim, da si muško pa da ti se čovek divi, ali ovako ... kapa dole i duboki naklon!
    Hvala, kada mi je prvi put pre par godina pala na pamet ideja da pokusam da vrsim popravke na mehanizmu, pomislila sam, ma gde ces, to je muski posao, muska stvar, a onda sam videla staru fotografiju Raketinog pogona za sklapanje satova, na fotki je bio hangar sa velikim brojem radnih stolova u redovima i za svim tim stolovima sedele su zene i sklapale 2609. Zamisli ideju, da neka od tih Raketa, koju je nekada neka od tih zena sklopila, a koja je sticajem okolnosti dosla do mene u neispravnom stanju, mozda je niko nikada pre mene nije otvorio, mala je verovatnoca, ali nije i nemoguce, i otvorim je po prvi put ja i vratim je u zivot, bas ja zena. Ne znam da li shvatate, ali ta ideja me nekako odusevljava.
    Poslednja ispravka: RUS (10.1.2015. u 20:14)
    anbeast, skydrummer, umbra and 1 others like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •