Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 72
Like Tree39Likes

tema: Zamagljeno staklo

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Evo, sat stigao nazad. Naizgled popravljen, ali, kao i obicno, veliko razocarenje u firmu koja mi se inicijalno svidela.

    Sat ne magli (zasad, stigao pre 20 minuta), a uz njega ide sledece pisamce:

    "Sat je otvaran ! Stavljena je neadekvatna baterija, iskrivljen drzac baterije!!! Molim vas da vodite racuna jer sledeci put necemo moci da priznamo garanciju!"

    I sada meni na um pada logicno pitanje, kome da se ja ***** majke, izvinjavam se na izrazu, ali prosto je jace od mene. Zato sto sat NIJE OTVARAN, nemam IDEJU kako baterija izgleda u njemu, poklopac nema tragove otvaranja. Sat je bio star MESEC DANA, zasto bih menjao bateriju za toliko kratko vreme? Da li je kriv O' CLOCK TIME d.o.o. (Veoma Ogranicenom Odgovornoscu) koji ovim postupkom efektivno resava pitanje buduce garancije, ili sam SENSE WEB SHOP, koji je zamenio bateriju nekim krsem sa vojnog otpada i pritom lose zatvorio poklopac ?

    Kao da biti bez sata nedelju dana nije dovoljno, kazaljka za stopericu sad gadja jedan podeok ispred u default polozaju.

    Eto, momenat (ne prvi) gde sam zazalio sto sam poslao nesto na garanciju.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #42
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Ako ti sekundara nece u nulti polozaj ima fora da se vrati samo da se javi neko od clanova ja zaboravio..tipa stisne se donji druker i dok je stisnut stiska se i gornji.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Krunica u drugi polozaj pa gornji druker. To je OK, ali sta sa ovim bezobrazlukom ?
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #44
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Kao i celo potrosacko drustvo, nista ne mozes.

  5. #45
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Dobro vece dobri ljudi. Hristos se rodi! Srecan
    Bozic svima koji slavite.
    pa da predjem na stvar :-)
    Imam casio-328d-ef ,vec godinu ipo dana.danas
    mi se nesto neverovatno desilo sa njim :-/
    bio u toploj sobi neko vreme i to pored ta peci,grejao se i onda resio da malo izadjem napolje kako bih prosetao
    po suncanom ali hladnom vremenu od -8,9 stepeni. Posle 10-ak min pesacenja bacim pogled na sat ,kad vidim sat malkice zamagljen,kruzic na sredini sata precnika najvise pa 1cm,nije bilo kapljica,niti je to izgledalo nesto toliko strasno ali me opet smudnulo da mi nije bilo svejedno.
    Delovalo je kao da je malo zamasceno i nije zamagljenost bila toliko jaka .
    Nastavio sam sa setnjom jos 40 min,sunce je bas sijalo i subjektivni osecaj na suncu je bio kao da nije toliko hladno i da se osecala njegova toplota na kozi.sat pritom,sve vreme ,nije bio ispod rukava od jakne,vec vani.
    I posle 40 min pogledam na sat,sat besprekorno cist! Nista mi nije bilo jasno. Nzm o cemu se tu radilo, pa bih zamolio sve vas koji imate neki odgovor ili neko misljenje sta bi moglo da bude,pisite. I da napomenem,sat nikada nije imao ozbiljno kvasenje,osim nekad,ali nekad,kad perem ruke pa ga malo zahvatim vodom,ali veoma retko se to. desava,iskreno.sat je letos bio u servisu jer je malo kasnio i kad su mi sat vratili ,rekli su da je problem bila baterija i da su je zamenili i od tada nikakvih problema nisam imao,do sada.

    Da li su ovi u servisu nedovoljno zatvorili poklopac ili dihtung na njemu nisu lepo namestili kada su to zatvarali :-/ , stvarno ne znam. Molim vas pisite sta0 bi moglo biti i pre svega da znam da li je to nesto opasno i da li je potrebno da se obratim servisu,mada sat je sada besprekorno cist,kao sto rekoh?
    Poslednja ispravka: RUS (8.1.2015. u 6:08)
    nokru likes this.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    En general, jednom kad se otvori više ne može da bude kao nov. Po P.S.-u treba menjati dihtung prilikom svakog otvaranja, ali to ne znam da radi neki od časovničara, posebno neovlašćenih. I oni koji rade to lepo naplaćuju. Isto mi se desilo sa G-Shock-om, 5-6 godina ga imam, zamenim bateriju, zamagli u istoj situaciji kaošto je tebi, samo znatno manja temp. razlika. Uzeo novi dihtung sa ebay-a, zamenio kod časovničara, sad nisam primetio da se to događa. A kvasi se dosta znojem.
    bokanegra, nokru and arch_m like this.

  7. #47
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Pojavio ti se kondenzat....znak da je nesto vlage u samom satu....najbolje promeniti dihtung, brtvu,gumicu pod casebackom, poklopcem. To je mozda najbezbolnija akcija.....a verovatno ce ti to resiti stvar.
    bokanegra, nokru and arch_m like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  8. #48
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Znaci ne moze da se to desi samo zbog velike temperaturne razlike u mom slucaju a da si dihtunzi u redu????
    Velika verovatnoca je da ovaj , gore pomenuti ( dihtung na poklopcu) nesto ostecen ili nije lepo namesten pa zbog toga se ovo i desilo ??? Ja mislio da je samo zbog temperaturne razlike a da su dihtunzi u redu, ali ne ide to tako izgleda? :/

  9. #49
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Vaistinu se rodi.
    Jedno pitanje, onako usput. Zašto ti je sat bio pored TA peći i koliko je blizu(daleko) bio od peći ?
    nokru likes this.

  10. #50
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Sat mi je bio na ruci dok sam se grejao pored TA peci, tj. tacnije, sedeo sam na njoj. Pec je i radila, izduvavala topao vazduh. . pitanje je koliko je mogao sat da se zagreje nzm.. :/ i nije mi jasno kako se tako brzo i pojavila ta zamagljenost a jos vise mi nejasno , kako je tako brzo nestala a sve vreme sam bio napolju ( od momenta pojavljivanja, do momenta nestanka zamagljenosti) , ne ide mi u glavu nikako.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •