Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 72
Like Tree39Likes

tema: Zamagljeno staklo

  1. #1
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Zamagljeno staklo

    Dobro vece svima!
    Imam jedan mali problem,pa bih zeleo da cujem vase predloge: na starom Citizenu mi se "zamaglilo" staklo. Nije Bog zna koliko vidljivo,ali je dovoljno sto ja to primecujem. Zahvata "unutrasnji krug" cifera,tj.kao kada biste zaokruzili podeoke za vreme sa unutrasnje strane. Nadam se da me rezumete,posto ja nemam bolje objasnjenje... Moram da napomenem da sat nikada nije kvasen,ali je stajao bez ikakve zastite u fioci koja je pored prozora par godina. Interesuje me koliko nije mnogo da dam casovnicaru da mi to sredi. Ukoliko je neko imao slican problem i resio isti-neka napise cenu i majstora koji je to radio. U pitanju je poklon koji sam dobio za 18. rodjendan, pa bi mi bas znacilo da ga sredim.Sat sve ukupno od tada nije nosen par meseci.U pitanju je Citizen koji sam predstavio u Galeriji satova clanova...
    Hvala unapred!
    Pozdrav,
    Branko

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    servis sata i poliranje ku'i[ta ko[ta oko 2500 din.........
    ​LEMI

  3. #3
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Lemi, meni bi trebalo "samo" da se staklo ocisti sa unutrasnje strane. Sat radi-to nije problem. Jedino ne znam koliko bi me taj poduhvat kostao...

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    treba zameniti dihtunge nije to skupo moze bilo ko ko ih ima.ovde je jedan dihtung 3 eura.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Ako je samo malo kondenza, mislim da je dovoljno otvoriti sat i osušiti, nije moranje kompletan servis (mada je to sigurnija varijanta). Cena....od sto dinara za sušenje do 1500 do 2500 za servis, možda i dihtunzi, to nije mnogo.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #6
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Nema znakova kondenza vec kao da je neko masnim prstima uprljao staklo.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    I ja mislim da je u pitanju kondenzacija. Ukoliko je sat stajao u fioci pored prozora, sasvim je moguće da je nastala usped temperaturnih razlika ili vlage, a uzrok je najčešće loše dihtovanje. Pošto ne vidimo kako to izgleda, teško je reći. Pretpostavljam da treba promeniti dihtunge, ali gotovo svaki časovničar će ti reći cenu unapred pre nego što uzme sat u rad. Ako ti treba preporuka, imaš temu koja se nalazi ovde: Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    Nisi napisao odakle si, pa je teško preporučiti časovničara u tvom gradu ukoliko ga ne navedeš.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Tačno da je lose dihtovanje! Cak ne mora da bude kondenzacija, ali i sam kažeš da je zaprljano staklo. Staklo može da se zaprlja posebno ako su loši dihtunzi. Čišćenje i zamena dihtunga koštaju koliko se dogovoriš sa časovničarem. Nešto sitno.
    Poslednja ispravka: tolarbo (20.4.2013. u 2:06)

  9. #9
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Iz Beograda sam... Do sada sam imao iskustva sa Kosticem i Bojovicem-jedan je radio "Raketu",a drugi procenjivao "Omegu". Iskustva su i vise nego pozitivna...Hvala vam svima na odgovorima!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    22.4.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zamagljeno staklo

    Imam sat Diesel koji ima oznaku @water resistant 10bar, medjutim prosle godine sam uskocio u bazen i nakon toga mi se pojavila voda u satu tacnije stalno je zamagljeno staklo na promene temperature, kad je u kuci izgubi se i cim izadjem napolje odmah zamagli i pojave se kapljice vode. Naime sat je u garanciji i kad sam bio u servisu, rekli mi da ima vode (zamisli) i da isti ne kvasim, u servis sam isao zbog baterije a ne reklamacije na sat. Sad me svi savetuju da reklamiram ceo sat i da trazim novi ili pare nazad.

    Da li mi neko moze pomoci i reci da ili imam prava da reklamiram, hvala...

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •