Pozdrav
Imam slican problem. U pitanju je Seiko 5 (sport) Atlas koji je kada sam ga kupio (polovnog) zurio 7 sec na dan.
Kako ga nisam nosio dan-2, bio je u kutiji i jutros ga izvadim i vidim da je stao na 8 za datum, a dan nije okrenuo do kraja - mislim da je bas bilo oko 2 h verovatno iza ponoci. I ja reko da ga namestim, namestim prvo datum na 9 i zatim i dan i onda i vreme i malo ga prodrmam da se "probudi".
Par puta sam sinhronizovao sekundaru prema kazaljci za minute, tako sto malo pomerim krunicu u kontra smeru i tako dobijem da kada je sekundara na 12, kazaljka za minute je tacno na odredjenom podeoku.
Medjutim, odmah sam primetio da nesto nije u redu, jer iako sam tako namestio, vec posle par minuta kazaljke nisu bile sinhronizovane, a evo sada vidim i da je sat poceo da mi kasni ( iako je ranije zurio +7 sekundi dnevno), i to "dosta", od 14.30h do sada 17.30, uporedjujuci sa Atomic Clock: local current time London GMT, kasni 3-4 sekunde, sto je vise od 1 sekunde na sat.
Sta da mu radim, da li da ga ostavim da potpuno stane pa da ga ponovo navijem ili da ga malo drmusam da popuni rezervu?