Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree5Likes

tema: Sat ne prebacuje dan u nedelji tačno u ponoć ?

  1. #1
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Sat ne prebacuje dan u nedelji tačno u ponoć ?

    Tek sad vidim da sam dala pogrešan naslov temi, nije datum, nego DAN, ako možete promenite, molim vas !
    20. 7. 2011. moj muž je kupio sat Casio EF 320D-2
    CASIO EF 320D-1 - Koliko je sati


    Preksinoć primetim da dan ne prebacuje u ponoć nego oko 2 iza ponoći , sinoć isto. Odabrala sam link na kome se sat lepo vidi (neka vas ne zbuni oznaka, sat je isti, ali boja je drugačija) i dala "problemetičan" detalj, kazaljkica dođe na crtu između npr. četvrtka i petka u petak u 02.
    Danas sam zvala časovničara budući da sat ima 2 godine garancije, rekao mi je da je tako kod većine satova, da počnu da prebacuju oko ponoći, pa završe za sat-dva .
    Ovo mi ne izgleda baš logično, sat ili je tačan=isparavan ili je netačan. Mislim da je časovničara mrzelo da se bakće sa satom. Ili je istina, previše tražimo od sat koji košta 65 EUR, da radi, pa još i tačno ?
    Čitala sam nešto o ovom problemu na delu o ruskim satovima, a ovde nisam našla srodnu temu.
    Rekla sam mužu njemu je OK, ne bi nosio sat da se otvara, tako da ga nećemo ni nositi, a pitanje da li bi majstor hteo da ga doteruje.
    O tome koliko mu je stalo govori to da sam ja primetila problem 40 dana nakon kupovine .
    Molim da prokomentarišete ovaj slučaj, da kažem da je sat kupljen u radnji SENSE u Knez Mihailovoj, a da je njihov servis u Čumićevom sokačetu.
    Ujedno da upozorim one koji bi kupili satove iz ove serije / ovog cenovnog ranga da ne očekuju da će im problem biti otklonjen u servisu uvoznika/distributera SENSE. Videla sam da se forumaš koji je pisao o ruskom satu i prebacivanju datuma 30 min. posle ponoći to baš nerviralo, verujem da bi i većinu vas, zato i pišem. Sat nećemo nositi u servis, neka prebacuje kad hoće, mom mužu ne smeta.
    Na temi o ruskom satu sam pronašla sam koristan savet kako se doteruje datum, prem da jedan mesec ima 30, drugi 31 dan, a tek februar sa 28 ili 29, znači moraće da se doteruje na 2 meseca.
    Videću da dodam link, korisno u svakom slučaju.
    Edit
    Našla sam link, nije na temi o ruskim satovima, ali ostaje konstatacija da je koristan, svat je dao Vladas, moderator.
    Problem sa promenom datuma?
    Poslednja ispravka: Clarissa (1.9.2011. u 13:54)
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Časovničar je u pravu, to je normalna pojava i kod većina satova prebacivanje dana u nedelji traje duže.
    Clarissa likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Časovničar je u pravu, to je normalna pojava i kod većina satova prebacivanje dana u nedelji traje duže.
    E baš ti hvala, na brzom odgovoru, jedino ostaje da se promeni naslov teme reč "datum" u "DAN", ako je moguće.
    Pozdrav !
    Edit
    Morala sam da odgovorim na brzinu, hitan telefonski poziv.
    Sumnjam da ću ikada imati sat skuplji od 100 EUR, ali ako jednog dana postanem milionerka ... konkretno da li ima veze sa cenom sata, mislim da ima. Prosto ne mogu da verujem da skupi satovi prebacuju "ofrlje" ?
    Poslednja ispravka: Clarissa (1.9.2011. u 14:13)
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Nije to toliko pitanje cene vec mehanizma. Moj Monster pocne promenu dana i datuma oko 23h, datum prebaci oko 5 minuta posle ponoci a dan zavrsi oko 3 ujutru . A posto je dvojezican od 1:15 do 3 vidi se dan na spanskom. Dok recimo neki stari Omikron kvarc oboje uradi trenutno u 23:45.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Damasko recimo podesava mehanizme tako da oni prebacuju dan i datum skoro tacno u ponoc.


  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Mani ti Damasko, to su satovi bez duše. Čist nemački inženjering i ništa više.
    ivourar1 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje dan u nedelji tačno u ponoć ?

    Hvala na odgovorima a i osobi (administrator, moderator ?) koja je promenila naslov, tako da je sad korektan .
    Drago mi je što sam pitala ovde, bila bih u zabludi da časovnik nije tačan, ovaj ga baš prebacuje "ofrlje", slučajno sam primetila zahvaljujući US OPEN-u i gledanju tenisa .
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Mani ti Damasko, to su satovi bez duše. Čist nemački inženjering i ništa više.
    A "japanci" kao imaju dusu

  9. #9
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    hehhee frka medju saveznicima Japancima i Nemcima....ali Nemacka medicina...

    next year at this time I'll be a millionaire




  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    2.8.2011.
    Lokacija
    Beograd-Novi Sad
    Poruke
    31
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat ne prebacuje datum u ponoć ?

    offtopic:
    @Clarissa
    Na kom kanalu pratite US Open, odnosno ko to prenosi?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •