Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree40Likes

tema: Rolex submariner 1982, restauracija

  1. #1
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Rolex submariner 1982, restauracija

    Uz dozvolu moga brata Nikole Hačka iz Sidneja, postavljam restauraciju Rolexa submarinera iz 1982.

    Za "sladokusce" obratite pažnju na restauraciju brojčanika (nisam do sada znao za tu tehnologiju), kao i na Timegrapher koji radi analizu hoda u 5 položaja. (MTG 9900 A)

    evo linka sa kompletnom restauracijom

    https://www.youtube.com/watch?v=ThWqdkGesEY
    eee, bezbi, VLADAN P and 6 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Mozemo da pricamo ovo ili ono o Roleksu, ali ovakav rezultat na timegrahperu posle 40god tesko koji mehanizam moze da izvuce. Naravno, pod uslovom da nije u pitanju Trigerova metla koja je posle 20god kao nova, al joj je drska menjana 14puta a glava 17x
    Poslednja ispravka: bezbi (7.9.2020. u 10:28)
    eee, Zagor and Vladimir Pejakovic like this.

  3. #3
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Bogami, bata ti je restaurirao vise kultnih modela. Sad bas gledam njegov youtube kanal. Svaka cast! Majstorski!
    Zagor and Branislav Hačko like this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Sledeći je Rolex Daytona $100.000 servis (ovo je ekslukzivna info, nadam se da me bata neće blokirati:-))

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Svaka mu čast, majstor je, ali ovo nije restauracija, već samo servis i popravka.

    Ne ide mi u glavu logika, kada je sat u potpunosti rastavljen bez bezela i stakla, ne uraditi i kućište?
    Mislim na poliranje strana kućišta(vidi se na kraju, before i after). To je još i najmanji posao od svega i najlakši. Ne razumem kako može vratiti ovako sat i još to nazvati restauracijom...

    Kao kada bi poslali auto na restauraciju, i vrate ga popravljenog sa generalkom motora ali i istom izubijanom limarijom i rđom kako je i doteran na restauraciju...
    don Alberto likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Mozda vlasnik nije zeleo da se kuciste dira, neko zeli taj vintage smek. Polirao je na proslom klipu starog Speedmastera, pretvorio ga u novog, ali nije to to, bar meni
    Poslednja ispravka: bezbi (7.9.2020. u 14:15)

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Oni pravi poznavaoci i okoreli ljubitelji vintage satova, poliranje smatraju kao akt zločina nad satom. Njihova logika više ide u smeru, bolje original i u nekoliko delova nego poliran sat u jednom delu.
    Poliran vintage sat se uopšte ne može naći na najvišem tržištu, jer se ne smatra vrednim toga. Jedno obično poliranje mu umanjuje vrednost čak za 50 %.
    To je i najveći problem vlasnika takvih satova prilikom servisiranja, jer ovlašteni servisi već po defaultu vrše poliranje i zato je potrebno unapred upozoriti servis, da se takvi koraci na satu ne poduzimaju.
    Zato dolazi do mešanja pojma restauriranje - servisiranje. Restauriranje je vraćanje sata u originalno stanje, ali u nekim slučajevima to znači i ponovo pravljenje nekih originalnih delova, što u mnogim slučajevima nije baš dobrodošlo.



    Citat Dzigilibonglica kaže: Pregled poruke
    Svaka mu čast, majstor je, ali ovo nije restauracija, već samo servis i popravka.

    Ne ide mi u glavu logika, kada je sat u potpunosti rastavljen bez bezela i stakla, ne uraditi i kućište?
    Mislim na poliranje strana kućišta(vidi se na kraju, before i after). To je još i najmanji posao od svega i najlakši. Ne razumem kako može vratiti ovako sat i još to nazvati restauracijom...

    Kao kada bi poslali auto na restauraciju, i vrate ga popravljenog sa generalkom motora ali i istom izubijanom limarijom i rđom kako je i doteran na restauraciju...
    djolemag and Branislav Hačko like this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Šta znači RESTAURACIJ
    Poslednja ispravka: Branislav Hačko (7.9.2020. u 15:10)

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    4.10.2010.
    Poruke
    63
    Lajkovi
    107
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Pa onda neka kaže Service&Repair, a ne Restoration.

    Nije to novčić pa da izgubi vrednost jer je poliran. To je sat. Poliran je bio u originalu.
    Restauracija znači vraćanje u stanje kao kada je bio nov.

    No, ne znamo šta je vlasnik želeo, to stoji, možda je čovek hteo tako.

    Meni kada su sređivali auto, naglasio sam da ne diraju rupicu-udubljenje na vratima, jer mi je to uspomena kada mi se rodilo prvo dete, i hoću da ostane tako.

    Možda je i ovaj čovek želeo slično, ali to je onda ipak service&repair, a ne restauracija, i onda čovek pravi sam sebi antireklamu, ono...uradio sam posao ali skoro...očekujte to kada doneste sat kod mene na restauraciju.

  10. #10
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Rolex submariner 1982, restauracija

    Citat Dzigilibonglica kaže: Pregled poruke
    Pa onda neka kaže Service&Repair, a ne Restoration.

    Nije to novčić pa da izgubi vrednost jer je poliran. To je sat. Poliran je bio u originalu.
    Restauracija znači vraćanje u stanje kao kada je bio nov.

    No, ne znamo šta je vlasnik želeo, to stoji, možda je čovek hteo tako.

    Meni kada su sređivali auto, naglasio sam da ne diraju rupicu-udubljenje na vratima, jer mi je to uspomena kada mi se rodilo prvo dete, i hoću da ostane tako.

    Možda je i ovaj čovek želeo slično, ali to je onda ipak service&repair, a ne restauracija, i onda čovek pravi sam sebi antireklamu, ono...uradio sam posao ali skoro...očekujte to kada doneste sat kod mene na restauraciju.
    Vrlo je tesko dati eticki odgovor na hipoteticko pitanje. Tako, da bez krokodilskih suza da ce neko biti obmanut sto ce umesto restauracije dobiti servis i popravku i u 5 polozaja beat error 0,1 ms.

    Drljati kuciste smirglom moze svako posle dva dana obuke, ali uci pincetom na primer kod sperfedera na rolexu je ipak malo zeznutije od vecernje casovnicarske skole, koju je neko ovde preporucivao.

    Ja verujem da niko od vas na ovom forumu ne bi izbacio lopticu u aut i umalo udavio linijskog sudiju, ali ste svi jutros sa punim pravom diskutovali kako Djokovic nema pojma. Ali i pored vaseg pametovanja, samo je Nole na US openu, i opet ce biti, i samo on odgovara za svoje postupke.

    Tako je i sa rolexima. Onaj kome se da u ruke da ga restaurira odgovara onome ko mu je dao. A kibiceri i teoreticari prakse jezickim zavrzlamama i hiperbolama uvek uveseljavaju publiku...
    jure17 and Haifisch23 like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •