Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Милан Милановић

tema: Restauracija stare Doxe...

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.7.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Restauracija stare Doxe...

    Hello, već neko vreme čitam vaš forum i potpuno sam oduševljen svetom satova na koji sam ovda naišao...

    Imam jedno pitanja, da li možete da mi preporučite gde da restauriram ovu staru Doxu.
    Ne znam da li ima neku vrednost i ne znanima me ali me bih je rado restaurirao, našao sam je na tavanu među starim deditim stvarima (ko zna koliko godine, decnije stoji tamo) u svakom slučaju za divno čudo radi Samo što je iništena godinama.
    Takođe vas volim za asavet šta sve na njemu treba da se zameni. Ovako kako ja vidimo to je sigurno staklo, brojčanik, narukvica....

    Hvala u napred na vašem odgvoru.

    Restauracija stare Doxe...-imag0519.jpgRestauracija stare Doxe...-imag0520.jpgRestauracija stare Doxe...-imag0522.jpg

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija stare Doxe...

    ne mogu ti egzaktno odgovoriti na tvoja pitanja, mozes pogledati listu servisa u posebnoj sekciji foruma i iskustva clanova foruma mozes pogledati u odgovarajucoj temi, zatim imas temu u kojoj se nalaze slike satova pre i posle restauracije, ovakvo staklo se moze napraviti, kozni kais moze se naruciti od kukija ili hirscha, oba su dobra ali hirsch je veoma skup, doduse pristaje uz skuplje satove

    HIRSCH bracelet assortment - HIRSCH Armbänder GmbH

    kuki remeni

    Restauracija vintage satova

    Iskustva sa ovlaštenim servisima i časovničarima

    i jos jedna stvar, nemoj sat da navijas jer dugo nije radjen servis, mozda nije podmazan kako treba ako je kako kazes stojao decenijama, doxa nije bas na ceni, da je u pitanju breitling, rolex, glashutte lako bi ga mogao poslati u maticnu manufakturu i posle nekoliko meseci bi dobio nov sat, potpuno restauriran
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (13.7.2013. u 12:59)
    salezmaj likes this.

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika Simke206
    Član od
    23.5.2013.
    Poruke
    354
    Lajkovi
    1312
    Reputacioni uticaj
    126

    Određen forumom Re: Restauracija stare Doxe...

    E ovako ono sto je vidljivo za promenu su kao sto si i sam rekao staklo i narukvica brojcanik ili cifer ne izgleda lose , malo politure i kuciste ce biti ko novo , sto se mehanike tice trebalo bi mu izvrsiti servis onako sisanje ,pranje feniranje , salu na stranu rastaviti pogledati kvalitet delova novo ulje i matori je spreman za sledecu deceniju , sto se tice troska oko 25 do 30 eura .

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •