Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree24Likes
  • 11 Post By Branislav Hačko
  • 1 Post By rage-man
  • 2 Post By Saruman
  • 9 Post By Branislav Hačko
  • 1 Post By Saruman

tema: Restauracija sata iz 1934. godine

  1. #1
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Restauracija sata iz 1934. godine

    Uz dozvolu moga brata Nikole Hačka https://youtu.be/iJv5vGt2Us0

    Restauracija sata iz 1934. godine-img_1149.pngRestauracija sata iz 1934. godine-img_1150.jpgRestauracija sata iz 1934. godine-img_1154.jpg
    bezbi, chuck, Zagor and 8 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Restauracija sata iz 1934. godine

    Bruka

    Sent from my SM-N770F using Tapatalk

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.10.2020.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija sata iz 1934. godine

    Uzivanje gledati

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    Attila likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    19.8.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija sata iz 1934. godine

    Fantastican rad i video.

    Jedno pitanje tj molba za vas Branislave:

    Imam zelju da video vaseg brata prosledim prijateljima. Da li bi bili ljubazni da pitate vaseg cenjenog brata za dopustenje tj dozvolu o prosledjivanju njegovog rada, odnosno video snimka koji ste vi ovde postavili?

    Ne bih da prekrsim autorska prava, intelektualnu svojinu posto nisam nesto tehnoloski upucen u ovo sadanje moderno vreme a primetio sam da uvek naglasite, citiracu vas "Uz dozvolu moga brata".

    Srdacan pozdrav, svako dobro porodici Hrcko i clanovima foruma

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    bokanegra and rage-man like this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika Branislav Hačko
    Član od
    6.7.2020.
    Poruke
    156
    Lajkovi
    1126
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Restauracija sata iz 1934. godine

    Ne bih da prekrsim autorska prava, intelektualnu svojinu posto nisam nesto tehnoloski upucen u ovo sadanje moderno vreme a primetio sam da uvek naglasite, citiracu vas "Uz dozvolu moga brata".

    Naravno da možete da prosledite video vašim prijateljima.

    Ja uvek napišem "uz dozvolu mog brata" pošto želim da naglasim da ja nemam nikakve zasluge za Nikolin rad i njegov video i ne bih želeo da ljudima na forumu se predstavim da znam da radim nešto što de facto ne znam:-)
    Video koji Nikola postavi na YT i dozvoli mi da podelim na forumu je rezultat ozbiljnog rada i ozbiljne produkcije. On ima tim oko njega koji paze na svaki detalj.
    Takođe njegovih poslednjih 5 videa je pregledalo skoro milion ljudi i ja pažljivo čitam komentare, ljudi jako posvećuju pažnju detaljima i ne žele na bilo koji način da budu obmanuti ili dovedeni u zabludu.
    Ja sam po profesiji lekar specijalista, magistar medicinskih nauka iz oblasti infarkta i moje znanje o satovima je vrlo skromno.
    Ja sam iskreno zadivljen znanjem ljudi na ovom forumu i svaki dan čitam i naučim nešto novo.
    Ovo pišem pošto poslednjih nekoliko nedelja dobijam puno poruka tipa: Eta ili Seiko, mehanički ili quartz????...
    Dok nisam došao na forum nisam uopšte imao ideju da ljudi toliko znaju o satovima, mehanizmima, kolekcionarskoj vrednosti...
    Ja pored mog posla 40 godina vodim dve časovničarske radnje i servisiram "problematične" satove što moji radnici ne mogu da urade. Ja stvarno nisam obraćao pažnju na razliku između seiko kalibra 7009, 7S26, 4R, 6R, Nh36. Meni je bilo važno da anker i unra odgovara svim modelima i da mogu da uradim servis i naplatim:-)
    Jedan kolekcionar sa foruma me je posetio neki dan, i nije krio iznenađenje kada je video potpuno nov, netaknut mehanizam 6R koji služi samo da se razbuca za delove:-)
    Takođe, poslednjih 50 godina ETA mehanizmi dolaze na servis podjednako kao i Seiko mehanizmi.
    Dok nisam počeo da čitam na forumu o ETA 2824, nisam ni obraćao pažnju na detalje.
    Generalno za servis Seiko je jednostavniji a ETA je "lepše" raditi.
    To je jako lepo na forumu rekao kolega koji se bavi servisiranjem satova da je jedan servis "na traci" kada treba da hraniš porodicu i daješ radnicima plate a drugo je servis za kolekcionare kada nema nikakve tržišne logike (što bi rekao Ivo Andrić: "ljubav je davanje bez logike").
    Tako da, ja se iskreno divim zaljubljenicima i ogromnom znanju ljudi na forumu, a kada postavim video od mog brata, naglasim da je uz njegovo dopuštenje, pošto ja nemam nikakve zasluge da to izgleda tako kao što izgleda:-)
    Doduše, za poslednji video me je pitao šta mislim o muzici, i ja sam bio za Balaševića a ne za džez
    Poslednja ispravka: Branislav Hačko (15.10.2020. u 20:21)
    popovac 76, aviator, bezbi and 6 others like this.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    19.8.2015.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija sata iz 1934. godine

    Citat Branislav Hačko kaže: Pregled poruke
    Ne bih da prekrsim autorska prava, intelektualnu svojinu posto nisam nesto tehnoloski upucen u ovo sadanje moderno vreme a primetio sam da uvek naglasite, citiracu vas "Uz dozvolu moga brata".

    Naravno da možete da prosledite video vašim prijateljima.

    Ja uvek napišem "uz dozvolu mog brata" pošto želim da naglasim da ja nemam nikakve zasluge za Nikolin rad i njegov video i ne bih želeo da ljudima na forumu se predstavim da znam da radim nešto što de facto ne znam:-)
    Video koji Nikola postavi na YT i dozvoli mi da podelim na forumu je rezultat ozbiljnog rada i ozbiljne produkcije. On ima tim oko njega koji paze na svaki detalj.
    Takođe njegovih poslednjih 5 videa je pregledalo skoro milion ljudi i ja pažljivo čitam komentare, ljudi jako posvećuju pažnju detaljima i ne žele na bilo koji način da budu obmanuti ili dovedeni u zabludu.
    Ja sam po profesiji lekar specijalista, magistar medicinskih nauka iz oblasti infarkta i moje znanje o satovima je vrlo skromno.
    Ja sam iskreno zadivljen znanjem ljudi na ovom forumu i svaki dan čitam i naučim nešto novo.
    Ovo pišem pošto poslednjih nekoliko nedelja dobijam puno poruka tipa: Eta ili Seiko, mehanički ili quartz????...
    Dok nisam došao na forum nisam uopšte imao ideju da ljudi toliko znaju o satovima, mehanizmima, kolekcionarskoj vrednosti...
    Ja pored mog posla 40 godina vodim dve časovničarske radnje i servisiram "problematične" satove što moji radnici ne mogu da urade. Ja stvarno nisam obraćao pažnju na razliku između seiko kalibra 7009, 7S26, 4R, 6R, Nh36. Meni je bilo važno da anker i unra odgovara svim modelima i da mogu da uradim servis i naplatim:-)
    Jedan kolekcionar sa foruma me je posetio neki dan, i nije krio iznenađenje kada je video potpuno nov, netaknut mehanizam 6R koji služi samo da se razbuca za delove:-)
    Takođe, poslednjih 50 godina ETA mehanizmi dolaze na servis podjednako kao i Seiko mehanizmi.
    Dok nisam počeo da čitam na forumu o ETA 2824, nisam ni obraćao pažnju na detalje.
    Generalno za servis Seiko je jednostavniji a ETA je "lepše" raditi.
    To je jako lepo na forumu rekao kolega koji se bavi servisiranjem satova da je jedan servis "na traci" kada treba da hraniš porodicu i daješ radnicima plate a drugo je servis za kolekcionare kada nema nikakve tržišne logike (što bi rekao Ivo Andrić: "ljubav je davanje bez logike").
    Tako da, ja se iskreno divim zaljubljenicima i ogromnom znanju ljudi na forumu, a kada postavim video od mog brata, naglasim da je uz njegovo dopuštenje, pošto ja nemam nikakve zasluge da to izgleda tako kao što izgleda:-)
    Doduše, za poslednji video me je pitao šta mislim o muzici, i ja sam bio za Balaševića a ne za džez
    Hvala vam Branislave na odgovoru a pre svega na trudu koji ste u isti ulozili, vrlo ste ljubazni.
    Vrlo rado cu proslediti rad vaseg cenjenog brata, gospodina Nikole Hacka.

    I da vam se izvinim, pogresio sam u kucanju vaseg prezimena u prethodnoj poruci, nadam se da niste zamerili.

    Svako dobro.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Branislav Hačko likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •