Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree7Likes
  • 1 Post By popovac 76
  • 6 Post By popovac 76

tema: Izbledeo datum

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Izbledeo datum

    Društvo glupo pitanje ali hajde sad na brzinu... na satu koji hoću da pazarim izbledeo datum tj crvena boja nedelje SUN da li to može efikasno sa se prefatba ili moram menjati ceo krug na mehanizmu..

  2. #2
    Član
    Član od
    7.6.2019.
    Poruke
    372
    Lajkovi
    3597
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Izbledeo datum

    Pa ako datum uredno prebacuje, tj ako nema mehanickih ostecenja na mehanizmu, mislim da se tvoj problem moze lako resiti. Ili sve oznake, ili samo za taj dan da se odstampaju na samolepljivom papiru i prelepe na prsten sa danima. E sad, naci majstora koji je voljan da se bakce sa tim, to je druga prica.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Izbledeo datum

    već sam ove nedelje kupio dva čukarca jednu odličnu petardu iz 68 i novu zelenu ministarku tako da sam na rubu da li da uzmem ili ne seiko lm specijal za 5000 dijamant staklo naravno izgrebano maksimalno

  4. #4
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Izbledeo datum

    Lakse da se zameni ceo disk, kad se vec otvara sat i skida cifer... Koji kalibar?

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Izbledeo datum

    Seiko Lord Matic SPECIAL Automatic 5216-6010


    djolemag likes this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Izbledeo datum

    Djole me je pitao za kalibar što je dovelo da malo potražim po netu neto o seikovom mehanizmu 5216a sa 25j ....
    Svašta nešto zanimljivo sam saznao, pa rekoh da podelim to nešto sa Vama a vezano za ovaj kalibar.
    Ovaj kalibar je nastao pred početak kvarcne revolucije i posledni je izdanak fabrike Daini Seikosha kao unapređenje modela 5206 a kao reakciju na calibar 5626 delux koji je izbacila Suva Seikosha (druga ili prva seiko fabrika kako vam drago) unapređujući calibar 5606... To samo pokazuje koliko je bila zdrava konkurencija između dve fabrike istog prizvođača.... Neki izvori smatraju da su ovi mehanizmi razvijeni kao poslednja zaostavština SEIKO-vih inženjera koji su znajući da je SEIKO sve resurse preusmerio u istraživanja kvarcnih mehanizama mislili da je sa mehaičkim satovima gotovo. Hi beat frekfrencija 28800 bph uklopljena sa 25 jewels-a ovaj mehanizam je svrstavala u visoku b kategoriju (sa odstupanjima do +-10sek)...
    Kvalitet se ogleda i u tome da kad se devedesetih ponovo pojavila tražna za kvaltetnim mehaničkim kalibrima SEIKO je ove mehanizme ugrađivao kao kalibar 4C15 pa čak u nekim CREDOR modelima..... moram da prekinem he he kraj radnog vremena
    bezbi, VLADAN P, Zagor and 3 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •