Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree7Likes
  • 1 Post By Neša
  • 1 Post By aco pg
  • 5 Post By Neša

tema: Pozlata Rakete

  1. #1
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Pozlata Rakete

    Pozdrav svima!
    Imao bih jednu malu molbu: obzirom da sam se dao u sredjivanje tatine Rakete stare 30 godina(bice gotova naredne srede; radi je casovnicar na Zelenom vencu),a da bih zeleo i kuciste da sredim-interesuje me da li imate neke preporuke ko bi to mogao da uradi kvalitetno,a da je iz Beograda. Zeleo bih pozlatu,odn. vracanje sata u prvobitno stanje. Nazalost nemam slike,ali i Nebojsa Bojovic i casovnicar koji mi radi sat su rekli da je kuciste u jako dobrom stanju. Zanima me da li u tim slucajevima moze doci do nepovratnog ostecenja kucista, da li kuciste moze da pocrni ukoliko se ne uradi kvalitetno, kolika je okvirna cena, da li se daje garancija na rad i tome sl. Inace,u planu mi je da sredim i dedin Marvin(kupljen 1947. godine) i dzepni Zenith.
    Moram priznati da me je gospodin Bojovic odusevio! Toliko korisnih saveta sam cuo da sam ostao zatecen njegovom ljubaznoscu.Svaka mu cast... Ukoliko postoje vec neki radovi na ovu temu-postavite link,posto ja nisam uspeo da nadjem.
    Takodje,hvala i svima vama posto sam zahvaljujuci vama i vasim komentarima i dosao do tih casovnicara. Obzirom da sam amater, dajte mi i neki savet za odabir casovnicara-ukoliko ne izlazim iz okvira teme.
    Hvala unapred svima!
    Branko

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Evo dve preporuke:

    Na forumu se time bavi član Djo Dje iz Šapca: Pregled profila: Djo Dje - Satovi - Svet Satova

    Ako mora da bude iz BG, evo i jedne firme: Galvanizacija Pozlata Srebrenje Beograd Srbija SMS d.o.o.

    To što je kolega iz Šapca nije problem, jer se sve može odraditi preko pošte, relativno brzo i jednostavno. Firma sa drugog linka je takođe korektno odradila posao. Mislim da je cena 1500 dinara, ali je najbolje da proveriš. Što se tiče člana Djo Dje, moram da ga još jednom javno pohvalim, jer je uspeo da sredi kućište sata koji je izgledao gotovo uništeno, a on je uspeo da ga izvuče i sredi tako da sada izgleda kao novo.
    VLADAN P likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Hvala puno na brzom odgovoru! Zvao sam SMS-cena ne bi trebala da bude veca od 2000 dinara i daju garanciju na rad. Potrebno je da im se samo odnese kuciste. Najverovatnije bude danas za sutra. Pozvacu casovnicara,pa mozda i sutra odem-tako da bih u sredu imao kompletan sat. Jos narukvicu braon da nadjem i to je to-uzivanje moze da pocne. Trazim krajnje retro,tanku,tamno braon narukvicu...nesto pout onih koje su na Hamilton Intramaticu;blago "ispucale"

  4. #4
    Član
    Član od
    27.4.2011.
    Poruke
    151
    Lajkovi
    225
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    gdin Branko ako možeš postavi slike sata, naravno prije i poslije sređivanja.
    RUS likes this.

  5. #5
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    ^Ovo obavezno uradi
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  6. #6
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Obzirom da je sat vec kod casovnicara-mogu jedino da postavim slike posle. Necu istu gresku ponoviti sa Marvinom i Zenithom. Obecavam! Malo sam zbunjen u vezi te pozlate,posto su me pojedini casovnicari odvracali od te ideje. Da li je neko imao nekakvih negativnih iskustava? Sva pozitivna iskustva su i vise nego dobrodosla! Gledao sam slike clana iz Makedonije i odusevio se!

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Verovatno je problem to što su se susretali sa amaterski urađenim poslom. Kada sam nosio jedan sat na pozlatu, časovničar me je upozorio da ga odnesem kod proverenog majstora, jer se nekim drugima dešavalo da loše urade pozlatu, hromiranje i slično, pa da se kućište ljušti, ili da loše urade ivice ili nešto slično, što može biti problem prilikom vraćanja mehanizma, poklopca kućišta i sl. Imam pozitivna iskustva sa oba majstora koje sam preporučio, a i časovničar je rekao da je urađeno kako valja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Hvala puno! Upravo su mi to i rekli vezano za vracanje mehanizma, stakla i tome sl. Mislim da cu sutra otici do SMS da urade sat.
    Neso,da li mozda imas neke slike njihovih radova? Krivo mi je sto nisam slikao sat,ali je zaista u sasvim pristojnom stanju kuciste. Bukvalno je samo od znoja skinut sloj i na jednom mestu od pada. Znam da sat kao sat nema preveliku materijalnu vrednost,ali mene je stvarno prelep + ima neku pricu iza sebe,tj. otac ga je nosio.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Naravno, evo slika:


    Druga grupa slika se nalazi na sledećem linku: Moj sat pre i posle servisa

    Ovaj seiko je dobio novu pozlatu u firmi SMS, dok je doxu radio Djo Dje. Satove sam uslikao sa malo prljavštine od prstiju (svojih), ali i jedni i drugi su posao pošteno odradili. Za seiko nemam starije slike, ali izgledao je grozno i u SMS su mi rekli da možda neće uspeti da ga izvuku da bude 100% kao i ranije, ali ipak jesu. Što se tiče doxe, na linku se vidi da je bila kao raskopana, ali je Djo Dje od nje napravio umetničko delo.
    RUS, sima hrabri, RaleT and 2 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #10
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pozlata Rakete

    Satovi su bas,bas lepo uradjeni.
    Neso: iskreno, Raketa je u neuporedivo boljem stanju nego sto je bila tvoja Doxa pa se nadam najboljem. Cini mi se jedino da je zuta tj.zlatna boja na Raketi intenzivnija.Taj Marvin koji planiram dalje da sredjujem ima identicnu cifera kao tvoja Doxa i bas sam razmisljao koji kais bi mu najvise odgovarao.
    Nadam se da cu sutra otici,pa javljam sta je bilo.
    P.S. Nesto me komp zeza,pa ukoliko nesto pogresim-to je zbog toga sto poruke saljem s telefona

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •