Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree3Likes

tema: Omikron

  1. #1
    Novi član
    Član od
    1.4.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omikron

    Moze li ovaj sat da se dovede u red I kako. Nosio Sam majstoru trazi 1400din za staklo, kljucic I da ga ocisti. Kaze da se unutrasnjost- gde su cifre I kazaljke ne cisti nego Samo mehanizam. Hvala

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Omikron

    Mislim da je to dobra cena.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk

  3. #3
    Novi član
    Član od
    1.4.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron

    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Mislim da je to dobra cena.

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    Nije do cene koliko do ciscenja unutrasnjosti, gde je brojcanik.
    Rekao mi je da se to ne cisti a ni brojke ni kazaljke.
    Ja sam laik, Ima li ovo smisla. Hvala
    Petar012 likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Omikron

    Ima smisla zato što je na brojčanicima starih satova lak krhak i osjetljiv, potencijalno čišćenje može nepovratno uništiti izgled cijelog brojčanika.
    Petar012 likes this.

  5. #5
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron

    ni sredjivanje kucista ni sredjivanje cifera i kazaljki, samo pleksi i ciscenje mehanizma, naravno ako ima trunki na ciferu treba to skloniti, oduvati ili mekom cetkicom ocistiti

    cifer i kazaljke se ciste gumicom i rezultati su minimalni, ali ako je sat nosen i koriscen a pritom i star, onda nijedna komponenta sata ne treba da odstupa, takav sat ima kakvu-takvu vrednost

  6. #6
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Omikron

    Citat Sljamka kaže: Pregled poruke
    Moze li ovaj sat da se dovede u red I kako. Nosio Sam majstoru trazi 1400din za staklo, kljucic I da ga ocisti. Kaze da se unutrasnjost- gde su cifre I kazaljke ne cisti nego Samo mehanizam. Hvala
    Dobro došao na forum.

    Koji sat ? Omikron je naziv proizvođača a sat kao i svaki sat može biti u raznoraznim stanjima.
    Postavi kvalitetne fotografije konkretnog sata da bi znali o čemu tačno pričamo. Pomozi nam da bi ti pomogli.

    Pitaj časovničara šta podrazumeva pod čišćenjem. Da li je to servis: rastavljanje, čišćenje, sastavljanje i podmazivanje mehanizma uz podešavanje tačnosti ili nešto drugo. Zatim, da li će staklo-pleksi polirati ili će zameniti staklo-pleksi jer je napuklo i sl. Ako servis sata uz zamenu pleksija (nisam skoro menjao pleksi ali on je bar 500 din) i zamenu ključa košta 1400 din onda je to povoljno.
    Poslednja ispravka: skydrummer (19.1.2017. u 22:13)
    Dukin likes this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    846
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Omikron

    U svakom slucaju bi trebalo da vidimo slike, ali bez obzira u kakvom je stanju sat casovnicar je rekao istinu - cifer se ne sredjuje, popraviti se ne moze, moze se samo unistiti. Ako je cifer znacajno ostecen, ili ces ga nositi takvog ili ces cifer zameniti sa boljim istog modela. I cena je realna, pre 2-3 godine sam platila isto toliko isti tip popravke - kruna, pleksi, ciscenje, isto za Omikron. Ako cifer ima prasine, prilikom zamene pleksija casovnicar ce to u svakom slucaju ocistiti, ali bilo kakva korekcija ostecenja ili estetsko doterivanje cifera ne mogu se izvesti, a da se pritom ne nanese veca steta. Ali moram da kazem, ako je cifer samo jako prljav, uspevalo mi je, dakle sama sam to radila, da ih operem tako sto stapic za usi umocim u toplu vodu i blago prelazim preko cifera, bez pritiskanja. To sam radila sa dosta satova, no ni to ne funkcionise kod svih, rizik je velik. Recimo kod satova koji imaju odstampane markere ili odstampan logo, to se nemoze raditi jer ce se skinuti. Tako da ako je cifer znacajno ostecen i to ti smeta jedino resenje je da nadjes isti takav od istog modela u boljem stanju i da ga zamenis.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    1.4.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron

    Citat WatchHunter kaže: Pregled poruke
    U svakom slucaju bi trebalo da vidimo slike, ali bez obzira u kakvom je stanju sat casovnicar je rekao istinu - cifer se ne sredjuje, popraviti se ne moze, moze se samo unistiti. Ako je cifer znacajno ostecen, ili ces ga nositi takvog ili ces cifer zameniti sa boljim istog modela. I cena je realna, pre 2-3 godine sam platila isto toliko isti tip popravke - kruna, pleksi, ciscenje, isto za Omikron. Ako cifer ima prasine, prilikom zamene pleksija casovnicar ce to u svakom slucaju ocistiti, ali bilo kakva korekcija ostecenja ili estetsko doterivanje cifera ne mogu se izvesti, a da se pritom ne nanese veca steta. Ali moram da kazem, ako je cifer samo jako prljav, uspevalo mi je, dakle sama sam to radila, da ih operem tako sto stapic za usi umocim u toplu vodu i blago prelazim preko cifera, bez pritiskanja. To sam radila sa dosta satova, no ni to ne funkcionise kod svih, rizik je velik. Recimo kod satova koji imaju odstampane markere ili odstampan logo, to se nemoze raditi jer ce se skinuti. Tako da ako je cifer znacajno ostecen i to ti smeta jedino resenje je da nadjes isti takav od istog modela u boljem stanju i da ga zamenis.
    Kako da postujem slike ne umem da Nadjem opciju. Hvala

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    1.4.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omikron

    Omikron-img_1432.jpgOmikron-img_1431.jpgNadam se da su slike dovoljno dobre. Hvala svima

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •