Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree52Likes

tema: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

  1. #11
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

    Ok sad sam ukapirao - korona je bezel Ili ono stmo mi nekad zvali rajf i fasung (u nedostatku prevoda). Da veberz je uocio o cemu se radi. Jeste, moze da se nasrafi pilotski ili obican.

    Razlog je jednostavan: mehanizam koji se montira je dizajniran da 'udje' u kuciste odgore (i onda se pritegne sa dva srafa).
    Naravno proizvodjaci satova zzele da ustede i umesto kucista iz 3 dela prave dvodelno. U tom slucaju
    mehanizam se ubacuje sa strane poklopca. No tu onda trebaju dve kleme koje upiru mehanizam (sto je kontra od onoga sto proizvodjac mehanizma zzeli). Kleme su slaba tacka, eventualno popuste, srafovi se odvrnu i upadnu u mehanizam. Sa druge strane, dvodelno kuciste je jace i normalno vise WR ali moje resenje omogucava zamenu bezela po zzelji. Takodje mozze se steel bezel zameniti sa zlatnim, ili sa rotirajucim,
    po izboru. Jos jedan detalj: ako treba, moguce je promeniti kristal za 30 sekundi, bez da se vadi mehanizam sata.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.021
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

    Na istom tom prvom velikom crtezu/preseku brojčanik naleže na donju stranu bezela. Zar ne bi trebalo da legne na gornju stranu centralnog dela? Ne verujem da se sklop brojčanik-mehanizam sa ta dva šrafa fiksira za bezel. Verujem da se pričvrščuje za centralni deo. Mada ne verujem da je to toliko bitno. Verovatno je bilo bitno dimenzionisati pojedine delove za CNC mašine i proveriti na renderima kako se sve to uklapa u celinu.
    Kućište je promišljeno i praktično. Čestitam!
    nokru likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

    Bezellll-ne mogu da se setim u trenutku pa napisah korona..glup. Prakticno nema sta.

  4. #14
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

    veberz- oko sokolovo :-) Brojcanik naravno lezzi na stanom mehanizmu (fiksno povezan). Ne dodiruje gornji bezel niti srednje kuciste, ima 'tek malo' clearance. Ali s obzirom da mehanizam nije nacrtan (na tome se radi) onda izgleda da cifer lezzi u vazduhu.
    To je jos jedan detalj koji me strahovito nervira kod satova iz dva dela - u mnogim slucajevima cifer dodiruje kuciste i pri neosenju kleme se eventualno opuste i onda se cifer 'trlja' po rubu, farba se ljuska itd. To je ovde izbegnuto.
    Hvala za like.
    bezbi and nokru like this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Ma mozzemo mi sve, samo kad hocemo :-)

    Zaista sjajno!

    Sve počinje tako... Rukom crtano, pa tehnički crteži, razrada tehnologije, definisanje ostvarivih tolerancija, pravljenje radioničke dokumentacije... miris ulja u pogonu do kasno u noć...

    Još jednom, svaka čast!
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •