Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 31
Like Tree51Likes

tema: J.Springs - problem

  1. #21
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    sat treba izvaditi iz kućišta , skinuti skazaljke i brojčanik Ljepilo staviti po unutrašnjosti rupe datuma , utisnut okvir,obrisati višak ljepila sa donje strane brojčanika koje se može pojaviti utiskivanjem okvira ili eventualno napraviti dodatno ljepljenje sa donje strane brojčanika. Ostaviti da se skroz osuši pa tek onda montirati na mehanizamda iz razloga da ne dođe do reakcije ulja i isparavanja ljepila
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ovo je praktično znanje!
    Watchmag rijetko piše ali ono što napiše zlata vrijedi!
    Serb likes this.

  3. #23
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2012.
    Lokacija
    Ub, Serbia
    Poruke
    38
    Lajkovi
    33
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    Javi na kraju sta je bilo i koliko si cekao na popravku
    Serb likes this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    Hvala watch na objasnjenu

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom

    Ljudi katastrofa!

    J.Springs BEB086 koji mi je stigao 25.04.u ponedeljak 27.04.je vracen nazad u njihov ovlasceni servis na pregled mehanizma jer desilo se sledece:Kada je sat stigao 25.04.oko 12h ja sam ga pokretima ruke navio i tada sam ga stavio na ruku i u 16h istog dana je stao,opet sam ga protresao pokretima jedno 30-45 sekunde i radio je lepo i nisam obracao paznju na taj problemcic,nosio sam ga i na spavanju mada se tu ne navija nesto preterano i onda je 26.04.oko 13h a zatim posle toga oko 16.30h ponovo stao pa sam ga ja bas protresao i onda je radio sve do 27.04.kada je stao ponovo oko 12.30h da bi u 15h totalno stao i cak kad sam ga protresao ni makac a od kada je stigao nisam ga skidao sa ruke,ona dva SEIKO sata koje imam kada ih nosim 8-10 sati i kada ih ostavim nesmetano rade narednih 36sati i vise sigurno,a ovaj kada se drugi put desilo da je stao malo sam se zapitao,e sad cemo videti kada me kontaktiraju iz servisa,obecali su da ce za 2-3 dana srediti problem i bili su veoma ljubazni kao i prodavci u radnji kada sam narucivao sat,bas mi je krivo jer mi se model mnogo svidja.

    Zaboravih da spomenem jos jedan detalj,primetio sam da kada stelujem vreme i povucem krunicu sat bi trebao i dalje da radi tj.njegova sekundara i dalje klizi kao sto je kod SEIKO sata slucaj ali kod ovog to nije bio a primetio sam to drugog dana.

  6. #26
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    jako mi je zao zbog toga, ne samo zato sto si ljubitelj, vec i zato sto si u sat ulozio novac

    to se cesto desava tim satovima ali se malo pise, eto ja imam takoreci mali problem sa mojim seikom 4r ali se ne bavim time, on ide pedeset sekundi napred, a onda kada ga sledeci put nosim ide jednu sekundu napred ili nazad

    doduse nosen je svega 15 puta za godinu i po pa je i do toga malo ali je cinjenica da im je kontrola kvaliteta grozna




    ako mogu da pomognem, sasvim je moguce da sat ima jako malo ulja ili je dugo stajao u rafu sto sumnjam, moguce da je pretegnut ili je nedovoljno podmazan, a oni umeju da budu nekada i previse podmazani

    u svakom slucaju kada bi ga dao jednom dobrom majstoru, ubedjen sam da bi ga sredio par ekselans, odnosno da je u pitanju kontrola kvaliteta
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (29.4.2015. u 17:58)
    Nick likes this.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    Razmisljao sam da ga nosim kod casovnicara ali malo sam cesljao forum i videh da je bolje odneti ga u ovlascen servis dok je garancija vazeca,inace na ovaj sat su mi dali 2 godine garanciju,napominjem da su bili jako ljubazni i obecali su mi da ce uciniti sve da sto pre rese problem,da nista ne brinem i da ce sat vratiti neostecen,ostaje mi samo da cekam,pozz.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    Neprijatno je kad nova stvar ne radi kako treba, ti simptomi J.Springs su obično relativno lako rešivi kod sajdžije, ali obzirom da je nov sat upitanju, naravno da je reklamacija rešenje, satu najverovatnije treba servis...
    Milane ako se sat ne nosi i ne navija, svaka anomalija je moguća kod mehaničkih satova, pogotovo ako nisu ni razrađeni.
    Nick likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #29
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    pa tako nekako Vlajo, mada satovi koji se testiraju u cosc nisu razradjivani i novi su, ali ipak je to visoka klasa i mora uvek savrseno tacno i precizno da radi

    ali sa druge strane tissot je kalibrisan i dve, tri pozicije i radi dosta pouzdano dok su derivati 7s sirovi i zaista imaju ogromne dozvoljene tolerancije

  10. #30
    Stariji član Avatar korisnika Nick
    Član od
    9.8.2011.
    Poruke
    973
    Lajkovi
    4304
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: J.Springs - problem

    Pre jedno sat vremena me je kontaktirao servis i jedna gospodjica jako ljubaznim tonom mi je saopstila da je sat popravljen tj.u pitanju su bili srafovi na mehanizmu koji nisu bili dovoljno pritegnuti vec su se razlabavili i zato sat nije mogao imati dovoljno snage za rad i rekla mi je da je praksa da sat ostane na pracenju naredna 72sata i da ce mi poslati u ponedeljak,eto,kad stigne javljam i slikam i praticu rad sata,vel pozz svima!
    VLADAN P likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •