Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree13Likes

tema: Ispao sat

  1. #11
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Po meni malo glupo, ali ajde... No i pored toga sto sam iskrivio taj metalni okvir oko drukera, reklamirao sam jednu stvar, jeste nekom sitnica, ali mene jos uvek nervira. Mala kazaljka nije dobro premazana. Insistiracu da mi se to resi (jer na to imam pravo po garanciji), a usput i da isprave taj okvir.

    http://www.svetsatova.com/forum/atta...e-imag0022.jpg

  2. #12
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Nasao sam kompromisno resenje sa njima. Sat ce biti otvoren i taj deo ispravljen, kazaljku ce mi poruciti, pa ce stici za nekih mesec dana. Jedino sto mi sad nije preporucljivo da bas ronim sa njim, ali mogu da ga kvasim i sve normalno. Garancija naravno vazi.

    Interesuju me misljenja, da li je ok resenje da se ne menjaju dihtunzi i poklopac, vec da se ostavi tako? Napominjem sat je na koznoj narukvici, tako da ga svakako ne kvasim, osim malo kod pranja ruku i slicno.

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Ako servis prihvata da garancija važi i dalje,a ti si siguranda sat nećeš kvasiti-može da ostane i tako.(i ja imam jedan takav)
    S druge strane,ako misliš da ćeš nekada poželeti da ga staviš na metalnu narukvicu i da ga vodiš na kupanje-bolje je da odmah to središ.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #14
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Istrosio sam se u zadnjih para dana, stigao mi je novi sat, i nije mi bas do bacanja para. Njemu ce najvise kvasenje biti od pranja ruku. Seika nosim za plivanje, a Citizen ostaje na kozi definitivno. Garancija naravno vazi i dalje, ne bih pristao na to da ne vazi. Kopkace me to sigurno, takav sam, pa cu jednog dana i zameniti, ali nek stoji za sada tako.
    vladas and VLADAN P like this.

  5. #15
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Ipak sam razmislio i porucicu sutra te delove, taman ce stici zajedno sa novom kazaljkom za dva meseca i kada se zatvori da bude kao iz fabrike. Svakako hvala svima na pomoci!
    VLADAN P likes this.

  6. #16
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Malo da razjasnim neke stvarivezano za ovakvu vrsru kvara i popravka
    -takav kvar ne ulazi pod garanciju
    -ako se mjenja druker, dihtung na drukeru, tubus , dihtung na poklopcu onda je takav sat vodootporan kao i prije kVARA. Zamjena tih djelova je obavezna kod te vrste kvara.
    - ukoliko želiš uštedjeti koji dinar onda se druker i tubus mogu ravnati, takav popravak se ne preporuča pogotovo ne za nove satove i ovlašteni serviseri nebi smjeli vršiti takve popravke.Nakon takvog popravka se nemože dati nikakva garancija za vodonepropusnost. zato su Vas i poslali časovničaru koji može uz vaše odobrenje napraviti takav popravak.
    Kako je u ovim krajevima vječita kriza ljudi pokušavaju uštediti na sve strane a u normalnim zemljana ne dolaze na ideju ravnanja nego samo na zamjenu oštećenih djelova novim a to koštakolko košta.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #17
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Nisam to znao. Svakako cu sutra poruciti delove (stizu za 2 meseca), a do tada cu ga koristiti ovako bez kvasenja naravno. Taman ce mi stici i nova kazaljka i lepo ga zatvore, kao fabricki.

  8. #18
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Cekao sam citavih nedelju dana da se sat vrati sa servisa, i vidim kada sam ga uporedio sa atomskim satom radi u sekund tacno, ali minut iza. Uskladim RC vreme, opet isto. Onda ga prebacim na "0" funkciju, i velika i mala kazaljka treba da se poravnaju sa 12h. Imam sta i da vidim, majstor kada ga je otvorio je uspeo da ih poremeti i sada se ne poklapaju na 12, vec su za minut iza...

    Sva sreca pa nisu promenjeni dihtunzi, nego ih cekam nadam se krajem juna. Svakako cu ih sutra zvati da vidim da li da im vracam sat, ili da cekam da stignu dihtunzi, pa onda da se i to sredi.

  9. #19
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Ispao sat

    poriktat na "0" možeš i sam to nije kvar nego loše nariktan sat, valjda ne gledate ti i majstor na isto točno vreme
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Ispao sat

    Mozda nisam najjasnije napisao. Mogu ja rucno da ga podesim, ali on se povezuje radio vezom sa atomskim satom i tako uskladjuje vreme. Kada to odradi minut je iza atomskog sata na internetu (sa kojim je uvek bio u sekund tacan). Radi se o tome da se kazaljka malo pomerila unazad i da iako se on uskladi, umesto da pokazuje tacno vreme, zbog pomerene kazaljke on je minut iza.

    Kada se krunica okrene na odredjenu poziciju, koja je obelezena sa "0" na ciferu, mala i velika kazaljka treba da se poklope na 12h, a sekundara na 6h. One se sada ne poklope precizno, vec su mala i velika podeok iza 12h, a sekundara podeok ispred 6h.
    Svakako kad stignu dihtunzi ce biti podesene, a mesec dana mi nece smetati da ga gledam ovako.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •