Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 15 od ukupno 15
Like Tree63Likes

tema: Frankenštajni i ostale budževine satova

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Frankenštajni i ostale budževine satova

    mislim da su pogresili za sturm.sa rusima jeste malo haoticno stanje ali ovo je njihov sat i njihov mehanizam.23jewels ima fabricku knjizicu pa bi mogo da pogleda mislim da postoji fabricka varijanta bas ovakva.

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Frankenštajni i ostale budževine satova

    Ako sam pogrešio, izvinjavam se. Kod njihovih satova je zaista teško odrediti neke stvari.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Frankenštajni i ostale budževine satova

    Kao što Vukas reče, "greh" ovog šturmana je što mu je ubačen mehanizam koji nije fabrički njegov. Po meni, to nije franken, iako po ovoj knjizici koju ja posedujem, mehanizam 31659 nije predvidjen za ovaj model. Tu su 3133, 31679, 31681, 31682

    Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080855.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080856.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080857.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080858.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080859.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080860.jpg Frankenštajni i ostale budževine satova-p1080861.jpg
    jagos, Vukas and 83stojan like this.

  4. #14
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Frankenštajni i ostale budževine satova

    Samo radi ilustracije prethodne priče:





    Cortebert Regulateur Vintage WWII Era Luftwaffe German Air Force Watch, ebay naravno. Odakle nego iz Ukrajine.
    Ultimativni, apsolutni Frank.., ne, Monsterstein, po svakom osnovu.
    Staviš na prodaju "Cortebert" sa blagim aluzijama na Rolex. I onda:
    Izjaviš da je autentičan. ------------------- Laž.
    Tip sata je Regulateur. -------------------- Laž. Nikad postojao.
    Cifer je restauriran. ----------------------- Laž. Omalan je levom nogom.
    Mehanizam hi-grade Cort. 620. ---------- Laž. SU 3602.
    Kućište je konvertovano džepno. -------- Jedino, ali jedino tačno.
    Bla, bla etc.
    Naravno, nigde ni reči da je devastirani predmet nekada bio džepni sat Molnia 36..
    Kvaziprodukt je rezultat monstruozno sprovedene nakaradne ideje beslovesnog lažova i otuda njegov jedinstven, nakazoidan karakter i još gori izgled.
    jagos, esdy_11192, molnja and 3 others like this.

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Frankenštajni i ostale budževine satova

    Već sam jednom to rekao ali da ponovim. To što se na ebay-u može pronaći lažnih vojnih i ne samo vojnih satova koji po nekom nepisanom pravilu neretko dolaze iz Ukraine ili makar od nekoliko ( ne znam tačan broj ) prodavaca koji su registrovani u toj zemlji, to je za ne poverovati. Neću da generalizujem i da kažem da su svi prodavci iz te zemlje takvi jer to bi bilo netačno ali kada god vidim neki "čudnovat sat" retko kada sam pogrešio u proceni da je iz pomenute zemlje. A tek priče uz koje prodaju te satove . Inače vrlo često koriste Molnija mehanizme , brojčanike iz kućne radinosti, neorginalne kazaljke ( izmišljen sat ne može ni imati orginalne kazaljke ), i često prepravljaju kućišta džepnih satova u ručne satove ( dodaj ušice ) . Uglavnom se i ne trude da ispoštuju neki minimum istorijske tačnosti kada je dizajn u pitanju tako da su im kopije i više nego očigledne.

    Evo jedan primer lažnog Šturmanskog. Mehanizam je pogrešan umesto 3133 stavljen je 3017 ( mehanizam čuvene Strele ) samim tim merni opseg hronografa je pogrešan i praktično bez da se otvara sat možete znati da nije odgovorajući mehanizam.
    Frankenštajni i ostale budževine satova-621.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-622.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-623.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-624.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-625.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-626.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-628.jpgFrankenštajni i ostale budževine satova-629.jpg


    Mehanizam: 3017, ručni navijač, 19 rubina, 18000 vns, oko 40 sati rezerve snage, nema zaštite od udara-šoka, dva podbrojčanika gde levi pokazuje sekunde a desni je minutni podbrojčanik hronografa , centralna sekundara je sekundara hronografa, hronograf ukupno meri 44 min i 59 sek.
    Umesto njega trebao bi da je mehanizam 3133 koji ima manji merni opseg tj 29 min i 59 sek, ima 23 rubina, 21600 vns, oko 50 sati rezervu snage i zašitu od udara tj šoka.
    I sve ostalo na satu je pogrešno od poklopca kućišta, tastera, natpisa 1MЧЗ Кирова ( takav natpis je 1MЧЗ stavljala npr na sovjestsku verziju Tutima Urofa 59 hronografa ali ne na Šturmanski ) itd. Sve u svemu kao što sam rekao često se uopšte ne trude da sat izgleda približno orginalu.
    Poslednja ispravka: skydrummer (11.5.2013. u 23:55)
    jagos, 23jewels, Vukas and 2 others like this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •