Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 34
Like Tree79Likes

tema: Custom ili Franken?

  1. #11
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Ok, imamo konsenzus.
    Serb, nije bauk sklopiti dva u jedan. Volja i strpljenje su 80 posto. Jednom ću, onako neskromno, da postavim nešto kao tutorial u nekoj mojoj temi. Videćemo šta će da ispadne pošto imam još par tih kandidata za plastičnu hirurgiju. Nego, vidiš šta ti je kad ti Istaknuti član ubaci buvu u glavu: već mi se mota po glavi neki logo, nešto u sito štampi npr. "Baš" ti hvala Vladane, samo mi je još to falilo.
    Shmizla, eee, sima hrabri and 3 others like this.

  2. #12
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Znaci dolazi novi limited brend Vuk-as hehehe
    Ma to kad Vladan P smisli zakopa..
    Vukas likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Po meni to zavisi i od komada do komada sata...Ja volim da mi sat bude u potpunosti auntetican i jednina stvar koju bi menjao na njim jeste sjaj poliranjem(ovo mi vazi za Certinu)...sa druge strane pre nekoliko dana sam ubacio mehanizam iz dzepnog sata u kuciste koje sam kupio za tu namenu i drago mi je sto sam uspeo i volecu ga kao neki auntetican...sa trece strane cale je skroz unistio jednog Citizena sa 8200 miyom, tipa puklo staklo i zardjao cifer, skazaljke, spala pozlata...E sad iako volim autenticnost meni je bilo zao da gledam taj Citizen kako je unistren i zamenio sam staklo, skinuo rdju sa cifera i ofarbao ga sprejom ponovo, skinuo pozlatu smirglom i ispolirao sat...tako da sad izgleda kao nov i po meni u lepoj kombinaciji boja i volim da ga uzmem sa police i da ga stavim na ruku. Da rezumiram po meni zavisi od komada do komada, na nekim satu ne zelim nista da pipam a na nekim zelim da bi ga doveo u ok stanje, tako da je po meni u potpunosti opravdano da ukoliko sat zelis da zadrzis za sebe a u losem je stanju- mozes mu menjati nesto.
    Vukas likes this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Ok mi je da se u blanko kućišta ubacuju različite mašine, ali ništa dalje od toga!

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    ^
    Naravno podrazumeva se da se ubaci odgovarajuca masina, npr. neubaciti unitasa u diver sat, ili u vintage sat 7s36

  6. #16
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Citat zare kaže: Pregled poruke
    Ok mi je da se u blanko kućišta ubacuju različite mašine, ali ništa dalje od toga!
    Da, sad je samo stvar definicije. Imam jedan TCM od 39mm, čelik i ravno mineralno staklo, poklopac na navoj, kao lutka. Em je to budibogsnama brend, em je unutra mehanizam nedostojan ručnog sata. Sam sebe je kandidovao da bude "unapređen" u blanko kućište. Inače bi naručivanje sličnog kućiša koštalo tri puta više nego dotični sat. Na kraju, kad se obrusi brend sa poklopca i bukvalno je blankiran.

  7. #17
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Nemam sta previse pametno da dodam gore napisanom. Prema mom misljenju:

    RESTAURACIJA -
    Kada se unakazeni sat dotera u mint stanje odgovarajucim delovima. Sto originalnim polovnim, sto novim, direktno narucenim od proizvodjaca, sto posebno napravljenim. (Pod originalnim podrazumevam ne samo da su od tog sata nego i odgovarajuce verzije.) *

    ''FULL'' KASTOM - je''skarabudz'' od dostupnih delova, za svoju dusu. Ovde je vazno da nema oznake proizvodjaca ako je komad ''sklepan'' od potpuno razlicitih modela, marki i ''kastom mejd'' delova.

    ''LIGHT CUSTOM'' - Ukoliko je samo neki od elemenata modifikovan da bi zadovoljio odredjene estetske ili funkcionalne potrebe,ali je vecina delova originalna (od datog modela i date verzije, cak, datog primerka), dopustio bih da ostane ime brenda i modela uz neki dodatak u stilu: Seiko xxxx by xxxxx ili slicno.

    FRANKEN
    - Sat sklopljen od delova istog ili slicnog modela sa namerom da takav proizvod izgleda kao neka posebno retka varijanta.
    (Kada, na primer, neko uzme ''obican'' Poljot 3133 i nabudzi mu cifer od Океан verzije ili stavi kazaljke neodgovarajuce periodu ili u starije kuciste stavi noviji mehanizam, a precuti.....)

    Ne znam koliko sam dobro definisao sve ovo ( a lenj sam da sve ponovo promisljam). U svakom slucaju, na liniji je ''partijskog'' stava koji provejava gornjim komentarima

    Puna podrska Vukasu za njegove igrarije.

    * Ovo po nekakvoj analogiji sa oldtajmer automobilima. Vredniji su oni koji su potpuno originalni, ali se dozvoljava i da su odredjeni nedostajuci delovi napravljeni u skladu sa originalnim. (po mogucstvu prema originalnim tehnickim crtezima i tehnologijom odgovarajucom epohi)
    Poslednja ispravka: anbeast (25.4.2012. u 12:19)
    bezbi, Vukas, zare and 2 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    ^
    Definitivno si pogodio u srz sa ovim definicijama, od svega ovde ja sam samo protiv frakena, ovo ostalo moze ukoliko je i potrebno.
    anbeast likes this.

  9. #19
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Anbeast, hvala na klasifikaciji. Sve sam ja to nekako znao ali nisam uspevao da sročim. Plašim se se samo da ovakva "delatnost" sada ne izmakne kontroli, jer dobila je vetar u leđa. Ništa... naoštriću fotoaparat i odvojiti jedan dan pa će za kraj teme biti jedna konverzija u foto-reportaži.
    VLADAN P likes this.

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Custom ili Franken?

    Samo napred Vukase, otmi se kontroli i kreni da rasklapas i sklapas (i naravno fotkas)
    Vukas likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. "Svet Satova" custom made limited edition sat
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 8.10.2012., 19:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •