Strana 19 od 95 PrvaPrva ... 91516171819202122232969 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 941
Like Tree236Likes

tema: Pomoc oko on-line kupovine satova

  1. #181
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Ja ne razumem ovo! Šta ovaj Rus hoće?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #182
    Novi član
    Član od
    3.1.2011.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Da , trebalo bi da radi. Morao bi da otvoris paypal na npr Hrvatsku i uplatis novac na paypal preko kartice posle preneses novac preko paypala njemu ( ne direktno posto on nemoze da podize novac samo da placa , sto bi i ti samo mogao ).

    Naravno postoji mogucnost da ti paypal zamrzne racun i novac na njemu posto za jos ne podrzavaju Srbiju ( ako si iz Srbije ).

  3. #183
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Ja ne razumem ovo! Šta ovaj Rus hoće?
    Pitah ga da li mogu da mu platim robu bez paypala,lik je sa ebuy-a. Rekoh,to kod nas ne radi,koliko ja znam...a znam malo

    Citat Radovan kaže: Pregled poruke
    Da , trebalo bi da radi. Morao bi da otvoris paypal na npr Hrvatsku i uplatis novac na paypal preko kartice posle preneses novac preko paypala njemu.

    Znaci,morao bih adresu na paypal racunu da stavim Hrvatskoj? Ovaj nece da salje na razlicitu adresu od one koja je na racunu...

  4. #184
    Novi član
    Član od
    3.1.2011.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Znaci,morao bih adresu na paypal racunu da stavim Hrvatskoj? Ovaj nece da salje na razlicitu adresu od one koja je na racunu...
    Nasu zemlju nemozes izabrati, pa ti stavis Hrvatska , Beograd, Dusanova bb npr. tj stavis adresu i grad iz srbije a drzavu hrvatsku. Ali ovo naravno nosi rizik tako da ti je bolje ako mozes preko western union sto ti on predlaze da mu platis , imas neku proviziju u zavisnosti koliko saljes novca ali ces imati i gubitke i kod varijante da prebacis novac na paypal pa platis njemu itd.

  5. #185
    Mlađi član Avatar korisnika rose101
    Član od
    13.2.2011.
    Poruke
    58
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    proveri koliko je rus ozbiljan prodavac, fore sa western unionom su davno provaljene, prevaranti samo njih forsiraju, tako da trebas da budes obazriv. Pocev od nigerijske seme gde ti isto traze da im posaljes neki deo novca preko Western uniona, pa do toga da preko interneta prodaju raznu robu, i upravo traze da im posaljes pare preko njih jer kao ne mogu drugacije da prime.
    Imaju i fore da kao postavis test pitanje i test odgovor, sto njima otvara put da prime novac bez licne karte, mada je najlakse fejkovati LK, posebno u rusiji.
    Dalje, ako ti bude izjavio da kao sistem obezbedjenja mu ne posaljes broj transakcije, znaj da je prevarant, jer novac moze da podigne i ako ne zna broj transakcije, itd.

    Najvaznije da mu proveris reference, posto je preko ebaya, to je bar lako.

  6. #186
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Sve sto su ti Radovan i rose101 rekli ima smisla.
    Ja bih to malo pojednostavio:
    - Prodavac ti trazi uplatu PayPal-om i salje na (koliko vidim) verifikovanu PayPal adresu t.j. trazi da Billing i Shipping adresa budu iste. Druga opcija je da uplatis Western Unionom
    - Opciju za WU bih odbacio kao rizicnu (kao sto rose101 rece - prevare su najcesce vezane za placanje njime) i uzeo bih je u obzir samo ako prodavac ima JAKO dobar rejting na eBayu (>1000 prodaja, ocena >99,3% + provera o negativnim i neutralnim utiscima pomocu nekih eBay alata nalik goofbay.com)
    - Posto PayPal ne radi u Srbiji tesko ces "verifikovati" adresu a i taj proces traje. Zato ti je moj savet da nadjes nekog ko ima verifikovanu adresu u inostranstvu - da poruci sat na svoju adresu, pa ti ga naknadno donese.
    No time to lose

  7. #187
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Prodavac je,koliko vidim,korektan,na 1999 prodaja ima 100% Positive feedback... Ta opcija da narucim preko tudjeg pay pal-a je za kraj,jer u tom slucaju sat ne bih dobio do juna/jula,osim ukoliko mi ne bi poslali iz Nemacke,pa da dodatno platim carinu i porez na robu koja je vec oporezovana i ocarinjena prilikom preuzimanja u Nemackoj.

    :zenitar" mi je napisao sledece

    "I know about this problems , I had several clients from Your country and they all paid with WU or Money Gram .
    We has not dirrect account for accepting payment, but You can pay online with credit card VISA any my bill ( like for mobile phone or internet ) for cost of watch and shipping .
    Please contact if You ready to try to do it and I shall explain how it possible to do .
    Best regards
    ".

    Ako i ovo budu neke "trange-frange",narucicu prvo jedan komandirskie,kao probu,pa tek onda Aviator Ako me opale prvi put,nece se puno `vajditi

  8. #188
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Cini se dovoljno pouzdan da probas i WU... Ako i moze da se salje WU-om? Znam da ranije nije moglo...
    Usput - proveri koliki su u tom slucaju dodatni troskovi?

    Ako ni tako ne mozes - proveri na sta su mislili sa "You can pay online with credit card VISA any my bill"? Mozda to nije toliko losa varijanta, posto pretpostavljam da imas i odredjen nivo zastite od strane banke i karticarske kuce...
    No time to lose

  9. #189
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    Vlado,hvala na angazovanju oko pomoci,zaista nemam iskustva sa kojekakvim alternativnim nacinima placanja... Sada cu da ga kontaktiram,da vidim na koji je nacin mislio ovim "I shall explain how it possible to do".
    Veliki pozdrav

  10. #190
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Pomoc oko on-line kupovine satova

    sta mislite o ovome,koliko je sigurno,trebam pomoc...

    "There is a service to pay to russian MTS mobile phone . You can pay to my mobile number the cost of watch and shipping and I shall send the watch to You .
    Here is my idea, service is : It good if You can read russian . I did not use it before, we can test it how it works

    https://payments.chronopay.com/?prod...4533-0001-0001

    Best regards,Victor
    "

    Tip nije prevarant,provereno

Slične teme

  1. Tissot prc200 - nedoumice oko kupovine
    By vlax in forum Tissot
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 11.6.2010., 8:24
  2. pitanje u vezi kupovine sata
    By vladam5 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.9.2009., 22:14
  3. provjerena on line kupovine
    By ognjen in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.8.2009., 11:17
  4. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •