Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 34
Like Tree30Likes

tema: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Mehanicki sat nikad nece biti tacan u sekundu,to je nemoguce,ne dozvoli da ti neko minimalno odstupanje ili odrzavanje u ovom slucaju od 20 evra,pokvari zadovoljstvo koje ti pruza kazaljka koja klizi i osecaj da na ruci imas sat sa "dusom" Takodje su me savetovali RUS i Skydrummer oko satova koji su me zanimali,prvi je bio VE N1 rocket NH25A,znaci automatik,a drugi je novi Seiko pilot quartz i nisam se pokajao,tako da kupuj onaj koji ti se svidi...od mene dovoljno...
    bokanegra likes this.

  2. #22
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Imam jos samo jedno pitanje za sve clanove foruma koji su upuceni i znaju mnogo vise o ovome:
    " imam kvarcni sat Festinu BPM Satovi & Nakit. Festina muški satovi Sport kolekcija-F16489/1
    do sada ima 2 god. i nekoliko meseci, radi perfektno, prezadovoljan sam, ali me interesuje jel bih trebao obaviti neki servis na njemu ili to i nije slucaj sa kvarcnim mehanizmima" ?? ne nosim ga bas cesto i kad ga nosim vodim racuna da ga ne kvasim, moze se reci da je za ove godine mozda samo 1-2 puta bio pod vodom i to dok sam prao ruke nista vise od tada. Zamolio bih sve clanove koji imaju iskustva i znanja o ovome da mi odgovore. hvala svima unapred!

    Hvala puno Nenade hvala ti sto si se ukljucio u ovu diskusiju, znaci mi svako misljenje i licno iskustvo.
    Poslednja ispravka: RUS (3.9.2013. u 9:13) Razlog: Spojene poruke

  3. #23
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    kvarcni mehanizmi se u principu ne servisiraju, desava se da se menjaju dihtunzi na kucistu, zatim da se zameni baterija i to je to, retko kada se i popravljaju...

    ne bih se slozio da je mehanizam najbitniji deo jednog sata, po meni je bitniji kvalitet kucista, zavrsna obrada, materijal i izgled sata, zatim tradicija, brend...

    meni to kasnjenje ne bi uopste smetalo, nema to mnogo veze sa cenom sata, seiko 5 moze da bude precizniji od novog rolexa, ali se vlasnik rolexa nece uopste potresti zbog toga
    milan zmaj, marko14, RUS and 4 others like this.

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Odgovor je za 10!
    Nema se šta dodati.

  5. #25
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Citat milan milanovic kaže: Pregled poruke
    kvarcni mehanizmi se u principu ne servisiraju, desava se da se menjaju dihtunzi na kucistu, zatim da se zameni baterija i to je to, retko kada se i popravljaju...

    ne bih se slozio da je mehanizam najbitniji deo jednog sata, po meni je bitniji kvalitet kucista, zavrsna obrada, materijal i izgled sata, zatim tradicija, brend...

    meni to kasnjenje ne bi uopste smetalo, nema to mnogo veze sa cenom sata, seiko 5 moze da bude precizniji od novog rolexa, ali se vlasnik rolexa nece uopste potresti zbog toga
    Hvala puno na savetima! znace mi u svakom slucaju prilikom odabira i odlucivanja o kupovini.
    zanima me jos i ovo, na koliko godina se menjaju ti dihtunzi i jer potrebno zameniti sve dihtunge na satu ili samo na poklopcu ??

  6. #26
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Sve zavisi od sata, ako je recimo u pitanju ronilacki trebalo bi cesce, recimo na godinu, dve.
    Kod ostalih satova bi trebalo prilikom redovnog servisa. Trebalo bi promeniti na poklopcu i krunici.
    bokanegra likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #27
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    RUS pod redovnim servisom podrazumevas kad se menja baterija na kvarcu??? tada bih trebao i da menjam dihtunge, kada menjam bateriju?? jer mi je milan rekao da se uprincipu i ne servisiraju, osim baterije i dihtunga. . .

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Kod kvarca se i nema šta drugo raditi(pod uslovom da je ispravan).
    Nema čišćenja,podmazivanja,štelovanja odstupanja- barem ne kod mehanizama niže klase.

  9. #29
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Tako je, kad se menja baterija, ali kazem opet, kod nas retko ko to uradi, sem ako je dihtung na neki nacin ostecen, ili je u pitanju ronilacki sat koji se zapravo koristi za ronjenje.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #30
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    U ovoj mojoj Festini 16489/1 je Miyota FS26 . Kakav je to mehanizam? Nisam do sada citao ni nailazio na tako neke stvari konkretno o tom mehanizmu. Tako da ako nesto znate recite, vasa misljenja, saznanja, iskustva. . interesuje me pre svega jel to kvaliteten mehanizam , pouzdan?? I posto ga , moze se reci, ne kvasim mogu ti dihtunzi u mom slucaju dugo da guraju , koliko sam razumeo???

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •