Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 34
Like Tree30Likes

tema: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

  1. #11
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    U principu ti mehanizmi su poprilično tačni. U praksi mogu da idu npr. +, - 5 sekundi dnevno a mogu i + , - 10 do 15 sekundi dnevno. To važi za sve Seiko 7s mehanizme. Inače fabrički deklarisana odstupanja su mnogo veća ali ona podrazumevaju rad mehanizma u okviru velikih temperaturnih oscilacija do kojih u praksi ne dolazi .
    Poslednja ispravka: skydrummer (2.9.2013. u 22:48)
    RUS and bokanegra like this.

  2. #12
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Samo da se nadovezem na prethodni post.
    I ako ima malo vece odstupanje od recimo +15 ili +20s, to relativno lako svaki casovnicar moze da smanji.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #13
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    citao sam recimo ovde o nekim slicnim temama i vlasnici nekih automatika govore iz iskustva, nadam se iskreno, da im satovi danju dok ih nose na ruci zure recimo 5,6 s a onda kad se satovi skinu s ruke da kasne nekih 3,4 s i onda mu dodje da su ta odstupanja i minimalna,tj.kao i da ne postoje! jel to moguce ?? jel delite isto misljenje?

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Moguće je
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Posedujem VE N1 Rocket i mogu reci da je mehanizam super,sa jako malim odstupanjem + - 10 do 15 sekundi dnevno,sto nije mnogo.Veliki su 46mm i teski,tako da je bolje da ih probas pre kupovine.VE koji si postavio ima tritijum cevcice koje su punjene gasom i stalno svetle,sto je super,ali je od recimo modela koji ja imam skuplji 100 evra,upravo zbog tih cevcica,sto mislim da nije opravdano,jer realno,ko jos gleda toliko na vreme kada je u nekoj mracnoj prostoriji... Nije sve u mehanizmu,iako treba obratiti paznju na njega...Moja topla preporuka je VE bez tritijuma i bices sigurno prezadovoljan,kao sto sam i ja...
    bokanegra likes this.

  6. #16
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Sve je moguće. Moguće je da imaš isti mehanizam u dva različita sata i da jedan ide npr. +5 sekundi dnevno a drugi -15 sekundi dnevno. Moguće je da odstupanja na jednom mehanizmu ,ostavljanjem sata noću u različite položaje ( recimo krunica gore, staklo dole ... ), koriguješ čak i na nulu a da to isto ne možeš da uradiš sa drugim identičnim mehanizmom. Sve je to normalno za jeftinije mehanizme kakvi su recimo 7s pri čemu reč jeftiniji ne znači ništa loše . U svakom slučaju mehanizam na tom Seiku koji te interesuje ne treba da te brine. Kvalitetan, jeftin za servis, delova koliko hoćeš i bolji šegrt bi trebao biti sposoban da ga servisira.
    Nenad Arandjelovic likes this.

  7. #17
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    ne mozete da pronadjete da je neko pisao o ovom SEIKU na osnovu licnih iskustava?? jer mi je bitno da to ne bude neko ogromno odstupanje ili tako nesto ... .

  8. #18
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Napisao je skydrummer u prethodnom postu.
    To ne moze niko da garantuje. Recimo moze da se desi da uzmes 10 seika snzg13 i svi ce da imaju razlicito odstupanje.
    Poslednja ispravka: RUS (2.9.2013. u 23:27)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #19
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    244
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Sve je moguće. Moguće je da imaš isti mehanizam u dva različita sata i da jedan ide npr. +5 sekundi dnevno a drugi -15 sekundi dnevno. Moguće je da odstupanja na jednom mehanizmu ,ostavljanjem sata noću u različite položaje ( recimo krunica gore, staklo dole ... ), koriguješ čak i na nulu a da to isto ne možeš da uradiš sa drugim identičnim mehanizmom. Sve je to normalno za jeftinije mehanizme kakvi su recimo 7s pri čemu reč jeftiniji ne znači ništa loše . U svakom slučaju mehanizam na tom Seiku koji te interesuje ne treba da te brine. Kvalitetan, jeftin za servis, delova koliko hoćeš i bolji šegrt bi trebao biti sposoban da ga servisira.
    zanimljiv odgovor "skydrummer" , s obzirom da sam laik po pitanju automatika pa i mng drugih mehanizama.. jedno stoji a to je OGROMNA LJUBAV PREMA SATOVIMA . znacice mi sve ove informacije i mng toga sam naucio ovde na forumu!

  10. #20
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom re: Vostok Europe, Orient ili J Springs - pomoc pri izboru

    Davao sam ja i zanimljivije odgovore . Samo kupi sat i ne brini, nemaš zašta. Jedini problem može biti tvoje eventualno visoko očekivanje po pitanju tačnosti . Ako želiš sat tačan u sekundu onda bi trebao kupiti kvarcni sat u suprotnom mehanika ti je dovoljna.

    Pošto si rekao da si laik da kažem i ovo, mehanički sat zahteva servis ( čišćenje, podmazivanje ) svakih 3-5 godina . U slučaju 7s mehanizma to košta oko 2000-2500 din, najčešće. Tako da je i to "minus" u odnosu na kvarce satove.
    Poslednja ispravka: skydrummer (2.9.2013. u 23:35)
    bokanegra likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •