Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree1Likes
  • 1 Post By bancika

tema: Veliki piloti, mali zglobovi

  1. #1
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Veliki piloti, mali zglobovi

    Pozdrav kolege, trenutno sam u potrazi za odredjenim pilotskim satom koji bi pre svega svojom velicinom bio odgovarajuci za moj zglob koji je otp 17 CM, ili 6.5inch.

    Pretrazih ceo internet i iskustva drugih ljudi sa tankim zglobovima, ali izgleda da je trziste poprilicno malo. Od funkcija me zanima day/date/chrono. Budzet mi je oko 1000 E, dal nov ili polovan u dobrom stanju, manje mi je vazno. Zaobisao bih Japance.

    Ono sto sam do sada probao jesu dve varijacije Fortisa B-42 :

    1) 656.10.11L.08
    2)
    655.10.11L

    Kod prvog modela, iako zbog pushera deluje malo vece, najveci problem mi predstavlja debljina od 14.5 mm, sto je verujem uslovljeno opste poznatom robusnoscu 7750.

    Drugi model mi lepse stoji, ali bih zeleo da cujem jos neke ideje pre nego sto se odlucim na kupovinu. Hvala unapred!





  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Veliki piloti, mali zglobovi

    Trziste manjih, automatskih hronografa je jako malo ako se ogranicimo na oko 1k evra. Mozda je blizu te cifre neki polovni Sinn.

    Ako chrono nije obavezan, mogu da preporucim toplo Stowa classic flieger 40mm koji je kosta otprilike toliko. Ja imam isto zglob od nesto ispod 17cm i mislim da lezi odlicno, delom zbog idealne duzine i oblika lugova, delom sto je jako tanak, oko 10mm. Evo kako meni stoji.

    SAM_5402.jpg

    Ako brend nije bitan, za dosta manje novca moze da se poruci Dekla flieger 40 koji je skoro isti i radi se po porudzbini pa mogu da se urade i neke customizacije i mogu da urade ojacano kuciste koje se ne grebe za oko 150e. Ja sam bio blizu da uzmem taj ali me ipak stowa povukla istorijom i brendom.

    Pomenuti Sinn ima lepe modele, npr 104 koji su malo veci od klasicnog fliegera ali trebalo bi da mogu da prodju dobro i na manjem zglobu, pogotovo ako se uzme crni. Eventualno moj omiljeni 356 ako se nadje neki polovni sa plexi staklom. Novi su dosta skuplji od 1k.

    Baci pogled i na damasko i archimede od nemackih.

    Ako nije obavezno da bude automatic, za ispod hiljadarke ima kvarcni ana-digi flieger od hamiltona (H64554131) koji mi je cool i zanimljivo je sto je (za svajcarce) samo 40mm i 11mm debeo.

    H64554131_1559590702.jpg

    Za kraj, ako hoces da prosiris potragu i na microbrands, ima Maen skymaster koji je svajcarski automatski hronograf od 38mm, idealan za manji zglob i kosta nesto ispod hiljadarke...mada je on vise speedmaster nego flieger https://www.maenwatches.com/collecti...aster-38-panda

    Sve najbolje
    Poslednja ispravka: bancika (16.5.2021. u 18:44)
    eee likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •