Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 30
Like Tree43Likes

tema: Omega vs Breitling

  1. #1
    Novi član
    Član od
    25.5.2019.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega vs Breitling

    Drago svi,

    Planiram kupovinu jednog od ova dva sata:

    https://www.omegawatches.com/watch-o...21032422001001

    ili

    https://www.breitling.com/rs-en/watc...=AB2010121B1S1

    Oba na gumi, oba 42mm, cenovno su skoro pa tu negde (u USA, gde inace planiram kupovinu, je doduse Breitling skoro 500€ povoljniji), itd...

    Voleo bih da cujem vase komentare, narocito o kvalitetu mehanizma, vrednosti sata nakon kupovine, samim proizvodjacima itd (sve sto moze da utice na donosenje odluke)...

    Prelazim sa TH Aquaracer (Calibre 5) na jedan od ova dva modela.



  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.307
    Lajkovi
    27247
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Omega u svakom slučaju
    goran_mias likes this.
    Omega rules !!!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    771
    Lajkovi
    3109
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Necu pricati o mehanizmima, tu ce se vjerovatno ukljucuiti clanovi foruma koji su potkovani znanjem u toj oblasti. Prvo sto primjetim na Breitlingu je ne zasticena krunica, imam osjecaj da bi se lako mogla ostetiti. Meni je takodjer ljepsa Omega, nesto mi kod Breitlinga smeta. Ruku na srce nisam ljubitelj Breitlinga, ogadili su mi ga Arapi, imam osjecaj da je njihov zastitni znak. Da ne bude da samo kudim, posjedujem Breitling Superocean i sat je kao mali tenk. Ostavlja utisak da mu se ne moze nista desiti i savrsen je za sportske aktivnisti.
    Mislim da je kod izbora sata najbitnije probati sat, uzivo i na slikama moze da bude ogromna razlika.
    Ovako na slikama Omega je moj favorit, ima to nesto sto joj daje visu klasu.
    Pozdrav
    goran_mias likes this.

  4. #4
    Član
    Član od
    7.11.2016.
    Poruke
    197
    Lajkovi
    468
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Omega...

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    goran_mias likes this.

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Omega. Samo ja bih uvek uzeo varijantu na metalnoj narukvici, pa onda uzimao gumene naknadno. Obicno bude mnogo skuplje da se naknadno uzme metalna ako bude zatrebala kasnije, a i za gumene obicno ima vise izbora od drugih proizvodjaca za razumne pare.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    28.7.2011.
    Poruke
    85
    Lajkovi
    183
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    O m e g a
    goran_mias likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Meni je ovo najljepši Braja, mnogo lijep sat. Moraš ga visjeti uživo da osjetiš kakav je. I broj veći (nije preveliki a ja nemam široku ruku) kao i obavezno na mešu, a ne na gumi. Kasnija doplata za meš je čak 650€.⁶

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    goran_mias likes this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    25.5.2019.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Hvala svima na odgovorima!

    Drug ima Superocean Heritage ali 44mm i Chronograph (jos kombinacija plavo crni), extra je, ali za mene je sve preko 42mm previse...

    Jedino sto meni smeta kod Omega je standardna kopca, i da kod Omege mi se ne svidja celicna narukvica samo guma. Ostalo je sve na strani Omege, po meni...

  9. #9
    Član Avatar korisnika aviator
    Član od
    1.12.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    342
    Lajkovi
    1241
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Meni, Braja dizajnerski, šije Omegu za dva koplja, pa bila ona Bondovska koliko hoće.
    Od diskretnijeg cifera, preko bele podloge datuma na 6, kao balansa markerima na 12, zaključno sa kazaljkama, koje su kod Omege težak promašaj.
    Inače, ni ja, nisam ljubitelj Breitlinga, ma koliko voleo vazduhoplovstvo. Diveri su im mnogo odmereniji.
    eee, Baron, goran_mias and 1 others like this.

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.892
    Lajkovi
    13121
    Reputacioni uticaj
    390

    Određen forumom Re: Omega vs Breitling

    Ja bih ti savetovao, da uzmeš sat, koji ti se više sviđa.
    Oba sata su odličan izbor i teško ćeš na osnovi tehničkih detalja naći odlučujući odgovor.
    Ono što je najvažnije: oba sata dolaze sa mehanizmima, koji imaju status hronometra, oba su opremljena sa Hi-Tech keramičnim bezelom i na oba proizvođači daju 5-godišnju garanciju, ako se kupe kod zvaničnih retailera.
    Što se tiče samih mehanizama.
    Omega 8800 je revolucionaran i najmoderniji In House mehanizam, sa Co-Axial tehnkom, što znači, da delovi međusobno rotiraju a ne klize, što znači, da je frikcija svedena na najmanji mogući minimum. Činjenica, da je Omega ovaj mehanizam stavila u takoreći svoj entry razred satova je jedna od najboljih odluka u horologiji u zadnjih 20 godina i vredna svakog poštovanja. Uz to, modeli sa ovim mehanizmom su bili samo neznatno skuplji od prethodnika Omega 2500D, koji je bazirao na ETA 2892-A2.
    Ako još dodamo činjenicu, da su ga obogatili sa 15.000 Gausa antimagnetskih svojstva...mogu slobodno napisati, da se za 4.400 € preporučene maloprodajne cene ne može dobiti bolji sat.

    Superoceanov B20 je ništa drugo nego Tudor MT5612. Breitling je do njega došao, tako što je Tudoru u zamenu nudio pomoć kod razvoja hronografa Tudor MT5813, koji je u stvari Breitling In House B01, sa dva podbrojčanika umesto Bretilingovih tri. U svakom slučaju B20 je kalibar, koji je nastao u istom dvorištu kao i Rolexovi mehanizmi, a svi znamo šta to znači.
    U odnosu na Omegin 8800, nudi 15 sati više rezerve snage (70h vs 55h).

    Omega je zahvaljujući Co-Axialu produžila preporučeni servis do 8 godina, dok Breitling na In House (B20 se karakterizira kao vlastiti) mehanizme preporučuje servis do 6 godina.

    Tehničke specifikacije idu na stranu Omege. Mislim, da će Omega Seamaster isto tako nešto bolje održavati cenu od Superoceana. Ipak, srce, srž i najznačajniji pečat Breiltinga su Navitimer i Chronomat.

    Guma je guma ali čelik je ipak čelik. Možda ne bi bilo loše razmotriti već predloženu smer. Prvo čelik a napred guma. Puno je lakše i ekonomski opravdanije. Ako uzmemo hipotetičku situaciju, da se za nekoliko godina odlučiš za prodaju. Puno je lakše i bolje prodati sat sa čeličnom narukvicom.
    Omegin Butterfly sistem je klasičan ali je odličan.
    Baron, srdjanr, piksi and 2 others like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •