Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    Zdravo,
    Planirm uskoro sebe da počastim satom pa sam u dilemi.
    Želja mi je da to bude pilotski sat. Ono što se meni svidja i što bih mogao priuštiti su upravo Stowa Airman http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.c...owrub--flieger ili Epos Big Pilot http://www.epos.ch/collection/gents/sportive/3397.htm
    Sa cenom su tu negde, mislim da je Epos malo skuplji, ne mnogo (50e).
    Epos mnogo podseća na IWC Big Pilot (u koji sam zaljubljen) i malo je veći 43mm naspram Stowa Airman koji je 40mm. Na raznim forumima za Stowa satove svi samo reči hvale, dok sa druge srane za Epos nema tako mnogo informacija, pa bih molio za vaš savet. Šta je po vama bolje kupiti, kakav je Epos poredjenu sa Stowa!?

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    STOWA i tačka, nema dalje

    Al zaista, ako kupuješ pilotski sat i izbor se sveo isključivo na jedan od ova dva modela, onda bi moj izbor bio Stowa (model bez natpisa). Zašto? Zato što ćeš pored sata vrhunskog kvaliteta takoreći posedovati i deo istorije. Stowa je jedna od 5 kompanija koja je proizvodila pilotske satove za vreme Drugog svetskog rata. IWC, Wempe, Laco i Lange & Söhne su preostala 4 proizvođača, stoga mi je i jasno zbog čega si zaljubljen u IWC Big Pilot.

    Ako si raspoložen za još neku preporuku, onda razmisli i o Archimed Pilot XL sa ETA top 6498 mehanizmom, Laco Pilot 42 ili ako uspeš da se dočepaš LACO Support Chrono . Pored toga, baci pogled i na Steinhart i standardno Fortis! Obrati pažnju i na speedbird III i na satove wilson watch works gde možeš sam da odrediš izgled tvog novog sata, a ako si raspoložen za ruske pilotske satove, razmisli o ovom modelu ili o ovom hronografu!

    Nadam se da sam ti pomogao bar malo u odluci!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    Hvala na brzom odgovoru i predlozima, svidja mi se STEINHART Nav B-Uhr II 44 mm automatic. Ovako na slikama identičan je sa Stowa Airman. Mene sad interesuje kakva je razlika u kvalitetu izmedju ova dva, jer Stowa je 590E, a STEINHART 350E. Obim zgloba mi je 7,5" i po tvom misljenju koji prečnik bi mi više odgovarao 40mm ili 44mm. Bojim se da 44mm nije previše.

  4. #4
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    Da sam na tvom mestu uzeo bih ili Stowa ili ovaj fortis.

    http://www.bpmsatovi.com/product.php?cid=54&pid=312

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    gshevo,

    Mislim da će sat od 44mm biti sasvim ok. Ionako vlada trend nošenja povećih satova a pilotski i treba da budu malo veći. Prvi pilotski satovi su bili daleko većih dimenzija, čak 55mm! Moj zglob je ~ tvojih dimenzija i našao sam da mi najviše leže satovi prečnika oko 42mm (bez krunice), čak i većina satova od 44mm znaju da budu ok (najviše zavisi od modela do modela), dok je 45mm već preveliki za moj ukus i njih brže skinem sa ruke nego li što mi treba vremena da ih stavim (recimo, zodiac Oceanaire, jednostavno to nije to).

    Steinhart pravi kvalitetne satove, briga o kupcima tj. korisnicima je na visokom nivou i ja do sada nisam naleteo na slučajeve gde je došlo do nekog problema a da isti nije expresno rešen od strane ljudi iz steinharta! Ljudi su oduševljeni njihovim satovima i kvalitetom a i ne čudi me, satovi su prelepi. Ako ti se sviđa sat, slobodno ga uzmi, nećeš pogrešiti.

    U čemu je razlika između steinhart i stowa satova i da li je razlika u ceni opravdana? Kažu da je, kada se sve sabere, izrada i kvalitet stowa satova na znatno višem nivou od steinharta. Koliko sam upućen, i steinhart i stowa koriste identičan mehanizam koji je pritom i identične klase, ali stowa dodatno obradi pojedine elemente mehanizma što svakako podiže kvalitet. Kada se tome doda i malo elemenata istorije i ime samog brenda, cena naravno skače. Mislim da vredi dati malo više novaca za stowa sat, ali isto tako mislim da steinhart nudi izuzetan odnos cena/kvalitet.

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Da sam na tvom mestu uzeo bih ili Stowa ili ovaj fortis.
    http://www.bpmsatovi.com/product.php?cid=54&pid=312
    Fortis je odlična kompanija, nećeš pogrešiti ni sa njom a prednost je što njihove satove imaš da kupiš kod nas, zvaničan distributer postoji i daju 2 godine garancije na satove.

    Jedna preporuka, koji god PILOTSKI sat da odlučiš da kupiš, znaj da on jednostavno MORA da bude na koži. Čelik ne dolazi u obzir , osim kod hronografa.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Novi član Avatar korisnika gshevo
    Član od
    6.11.2009.
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Stowa Airman ili Epos Big Pilot

    Dragon,
    Hvala ti mnogo za savete.
    Mislim da će to ipak biti Stowa Airman.

Slične teme

  1. Stowa džepni sat
    By teskone in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 14:16
  2. certina ili stowa
    By marko78 in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.7.2009., 15:21
  3. certina ds pilot
    By vdobric in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2008., 18:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •