Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
Like Tree12Likes

tema: Seiko SKX779K kupovina?

  1. #1
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Seiko SKX779K kupovina?

    Poštovani,
    da li se isplati da se da 29.500,00 RSD za:

    SEIKO SKX779K BLACK MONSTER

    Sat je potpuno nov, sa dve godine garancije

    Vladan iz Niša
    Poslednja ispravka: kvladan (23.2.2018. u 12:10)

  2. #2
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    241
    Lajkovi
    480
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Ako nije iz prodavnice ne, u sense prodavnici - online je 29300

  3. #3
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Da, to je taj i kupio bih ga u SENSE prodavnici....naravno ukoliko me neko posavetuje da li toliko vredi 😊
    Ili možda imate neku drugu preporuku??!! 🙄🙄🙄

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Vredi on i puno više. Odličan sat, pravi diver.
    Ono što meni, kod ovog modela predstavlja dodatan plus je mehanizam 7S26, koji je predhodio sadašnjem 4R36.
    Poznat je po svojoj izuzetnoj izdržljivosti. Ne znam, koliko će ti to značiti odnosno, da li ćeš vreme podešavati na sekundu tačno, jer ovaj mehanizam nema hacking funkciju. To znači, da se sekundara prilikom podešavanja vremena ne zaustavlja sama od sebe, pa nije lako naštelati vreme u sekundu, mada postoji način i za to. Kazaljke se nameste na željeno vreme a zatim se pusti, da sekundara dostigne poziciju 12. Tada se polako krunica zavrti unazad i sekundara se zaustavi. Sačeka se, da realno vreme dostigne poziciju sekundare i onda se krunica pritisne do kraja unutra, sa čime se postigne ponovo klizenje te kazaljke u smeru napred, odnosno normalno delovanje.
    Mehanizam 4R36 ima hacking funkciju i on se nalazi u Black Monsteru SRP307K1 ali ne verujem, da ga je još moguće negde naći.
    Ali nameštanje, merenje, kontrola vremena u sekundu tačno na automatik satovima, obično nije nešto što traje duži period. Jer posle nekog vremena posedovanja automatika, sve više do izražaja dolaze ostale pozitivne osobine, koje ova vrsta sata pruža.
    Misic M., srdjanr and piksi like this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Da li to druže znači da ne trebam razmišljati puno...sviđa mi se izgled ovog sata....mada ga uživo nisam video 🙄🙄🙄

  6. #6
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Citat kvladan kaže: Pregled poruke
    Da li to druže znači da ne trebam razmišljati puno...sviđa mi se izgled ovog sata....mada ga uživo nisam video 🙄🙄🙄
    I da li je taj sa mehanizmom SRP307K1 puno bolji od ovog ???

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    4R36 u SRP307K1 je unapređeni 7S26, što znači da ima mogućnost ručnog navijanja i hacking funkciju.
    Sat, koji ti gledaš u sebi sadrži 7S26, što znači, da ga nije moguće ručno naviti i ne zaustavlja sekundaru prilikom nameštanja vremena (ono što sam gore napisao). To što nema mogućnost ručnog navijanja znači, da ga je pre upotrebe (kada se zaustavi, rezervu snage ima 43 sati) potrebno mali pretresti i onda počinje, da radi a energiju dobija sa pokretanjem ruke.
    4R36 ima obe funkcije, koji prethodnik nema. Sada zavisi, koliko ti to znači. Ima puno stručnjaka, koji su malo nakloneniji 7S26. Jedan od najvećih stručnjaka za Seiko satove, američki horološki analitičar, John Davis je izjavio, da ga ne bi nimalo začudilo, ako bi 7s26 i nakon 200 godina radio bez bilo kakvog podmazivanja i servisa.
    7S26 je bio u masovnoj proizvodnji od 1996 do 2011 godine a onda ga je zamenio 4r36. To ne znači, da je 4R36 bolji, nego je moderniji.
    Ja imam nekoliko satova sa 4R36 (SRP6631K1 Nato, Orange Monster SRP 309 i SRPA21K1 Padi Turtle) i svi su odlični. Imam i SKXA35 sa 7S26 (hvala bogu, Seiko ga još uvek proizvodi u pogonima u Maleziji) i ovaj mi je od nabrojanih nekako najdraži. Zaista se oseti robustnost i moć tog mehanizma, kada sat malo pretreseš pre stavljanja na ruku.
    srdjanr likes this.

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Uvek preporučujem, da se sat proba pre kupovine. Black Monster nije nadimak dobio po tome, što bi bio robustan i ogroman sat i obično je prva reakcija, kod onih koje vole krupne satove, malo drugačija od očekivane. Prilično širok bezel i stisnuto kompaktno kućište u oblik školjke do neke mere vizalno smanjuju izgled sata, pa se na prvi pogled 42,8 mm prečnika bez krunice, čini čak i nešto manjim.
    Nadimak monster je dobio zbog brata sa narandžastim brojčanikom, koji obično nije baš napoželjniji. Protivnci su ga nazvali monsterom baš zbog toga a obožavaoci isto tako monster ali u pozitivnom smislu te reči. Najveći uticaj za takav nadimak je imao oblik markera na pozicji 12, koji podseća na zub vampira. Seiko se malo poigrao time, pa modeli sa 4r36 imaju sve markere u isto tom obliku.
    Zato ako ti sve sviđaju veliki satovi, možda ipak bolje da probaš uživo. Ako si ljubitelj normalnih veličina od 38 do 42, onda nećeš promašiti.
    srdjanr likes this.

  9. #9
    Član Avatar korisnika kvladan
    Član od
    31.12.2012.
    Lokacija
    Niš, Srbija
    Poruke
    110
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Još samo jedno pitanje druže: da li se ovaj Black Monster SKX779K još proizvodi ili su ovo poslednje zalihe u SENSE- u???

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13148
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Seiko SKX779K kupovina?

    Koliko je meni poznato, više se ne proizvodi. Njegov naslednik je bio SRP307K1 ali i on više nije u proizvodnji.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •