Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree1Likes

tema: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

  1. #1
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Pozdrav svim zaljubljenicima u muski nakit

    Zelim da kupim sat kao sto je Casio Edifice 527 1 i 2, znaci kozni kais, crna pozadina iza kazaljki, robustan i da je ovog tipa, ne znam tacno koji je to tip tj. kako se zove ova vrsta satova, hronograf, hronometar, tahometar?!?


    http://www.satovi-online.com/catalog...1a-p-1835.html


    http://www.satovi-online.com/catalog...2a-p-1836.html

    ima li ista slicno za ove pare (do 150 evra), jer mi je to otprilike i gornja granica?

    Znam da za ove pare moram da idem na kompromise, kod prvog mi se ne svidjaju zlatne kazaljke a kod drugog je teget pozadina i teget kais umesto crne. Nisam ih jos video uzivo. Ne zurim sa kupovinom, hocu sve da vidim pa onda odlucim.

    Neki predlozi? Hvala puno.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Sector, Festina, Jacques Lemans, Casio.
    Npr.
    Od Casia mislim da je taj model najbolji.

    Sector malo skuplji:

    http://www.bpmsatovi.com/product.php?cid=62&pid=158

    Jacques Lemans malo jeftiniji:

    http://www.isee24.at/en/collections/...tml?id=1-1485A


    Pozdrav
    just nice and easy now...there is no need to rush

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    16.10.2008.
    Poruke
    36
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    mozda bi mogao da uzmes crni sa metalnim kaisem, on nema zlatne kazaljke, pa onda samo kupi kozni kais i stavi ga umesto metalnog. jeste da platis taj metalni kais koji ti u principu ne treba ali dobijes sat bez tih detalja koji ti smetaju

  4. #4
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Zanimljiv predlog, pod uslovom da moze na taj model kozni kais, iako po slici ne vidim da bi bilo problema.

    A Jacques Lemans ima u Bomaru samo?

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Može da se stavi, zašto ne bi moglo?! Možda ti je to čak i najbolja kombinacija, obzirom da je model sa brazletnom svega 500din skuplji od modela sa kožnom narukvicom. A nositi kožu leti zna da bude prava gnjavaža. Ovako bi, po potrebi, imao mogućnost da se prebacuješ sa kože na čelik i obrnuto u zavisnosti od godišnjeg doba. U suštini, za ove novce, nisam siguran dal imaš da nađeš sat ovakvog oblika. Casio ti je najbolji izbor.

    Bomar je disributer JL satova i verovatno da ćeš kod njih naći najveći izbor ali to ne znači da satove ovog proizvođača samo kod njih možeš kupiti. Ja sam viđao JL Geneve modele u nekim manjim radnjicama u NSu.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Metalnu narukvicu nosim vise od 10 godina, i slazem se da je bolja u letnjem periodu. Ali takodje je problem u zimskom periodu jer je hladna. Drugi razlog je sto na prethodnom satu (Fossil) nisam uspeo da namestim broj nastavaka da mi sat elegatno stoji, posto imam uzak zglob. Poslednjih godinu dana nosim sat sa koznom narukvicom, i zakljucak je da mi vise odgovara.

    Ako se odlucim za ovaj model sa metalnom narukvicom, gde mogu da nadjem kozni kais? Postoji li original Casio kozni kais ili moram da jurim zamenu?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Metalna jeste hladna zimi, pogotovo ako si često u pokretu tako da se slažem sa tobom da je koža zgodnija u ovom periodu. Ali će ti možda značiti tokom leta, a razlika u ceni između modela sa kožnom i modela sa metalnom narukvicom je relativno mala, no izbor je na tebi.
    Što se kože tiče, ako je ne nađeš kod distributera Casio satova, teško da ćeš je na nekom drugom mestu naći. Lično to ne smatram nekim gubitkom jer su kožne narukvice kod jeftinijih satova obično lošijeg kvaliteta i relativno brzo se ishabaju i propadnu. Imaš sasvim adekvatnih i kvalitetnih zamena, kao što su morellato, kuki, hirsch koji je malo skuplji ali vredi svake pare.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    10.11.2009.
    Poruke
    59
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Casio Edifice Chronograph Watch. EF-527L-2AV


    Ako neko zna da mi objasni kako najlakse i najeftinije da kupim ovaj sat bio bih mu mnogo zahvalan,moze i na PP da mi objasni

    Hvala
    Poslednja ispravka: dragon (30.3.2010. u 13:26)

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    Kranjcar, da budem iskren, ja zaista nisam siguran da bi jeftinije prošao kupovinom ovog sata u inostranstvu! Sad sam bacio pogled na cene kod našeg distributera, uporedio sa cenama na netu i pod uslovom da sat uspeš da pronađeš po ceni od ~100$, možda bi uštedeo 2000 dinara u odnosu na cenu po kojoj se prodaje kod nas. Mislim da ti je za konkretan model najbolja varijanta da ga kupiš kod domaćeg distributera i da eventualno probaš da zatražiš neki popust od 10% prilikom kupovine.
    Druga varijanta ti je da ga juriš na ebay-u pa da ga kupiš kad naletiš na neku extra povoljnu cenu koja je u rangu 50-60$!

    Pozdrav

  10. #10
    Novi član
    Član od
    16.9.2011.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Casio Edifice 527 ili nesto bolje za te pare

    pozdrav, evo da se i ja ukljucim. upravo gledam taj model ali ovaj ef 527 L 2 av plavi pa i mene zanima gdje ga se preko neta moze kupiti? u hrvatskoj tog modela nema u ponudi a na internetu sam ga nasao od 70-200 dolara pa me zanima u cemu je kvaka, kako da znam da li je original kada su slike na svima iste tj one s neta..? nebi zelio dati 70 dolara ako je fake ali opet bi htio ustediti... btw na sluzbenim stranicama od casio o ovom modelu nisam nesto nasao a i opcenito o ef 527 L 2 av nekako jako malo ima informacija?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Casio Edifice satovi
    By watchmag01 in forum Digitalni i ABC satovi + G-Shock
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 21.10.2010., 23:36
  2. Casio EDIFICE EFA-121D-7AV ?
    By MarK3 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 18.10.2009., 12:09
  3. Seiko za male pare
    By cor in forum Seiko
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.7.2009., 0:50
  4. Kupujem ovako nesto
    By conan in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 8.6.2009., 23:20

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •