Na pocetku,mozda bi trebao da se upoznas sa bitnim razlikama kinetik i automatik mehanizma,pa da odlucis koji ti vise odgovara. Kinetik je narodski receno polu mehanicki,polu kvarc,i po meni je odlican izbor ako sat ne planiras svaki dan da nosis. Automatik je klasican mehanicki sat,to znas ?

Par reci o kinetik tehnologiji mozes videti na ovom linku
http://www.svetsatova.com/forum/f74/...n007-1445.html

skx007 je slobodno mogu reci kultni model seika. Poseduje provereni 7s26 mehanizam,nekolicina clanova ga poseduje,i siguran sam da ako ti se dopada,i odlucis se za njega,neces pogresiti,ili se pokajati...

SRP 043 pripada Seikovoj superior seriji,i samim tim bi zavrsna obrada trebala da je malo bolja od skx serije. On ima 4r15 mehanizam koji ima rezervu snage od oko 50h,dok 007 ima 40-ak. Mislim da to i nije presudan faktor. Bitniji faktor po meni su dimenzije. Spork (srp043) je veci od 007-e ( 44mm x 14 mm thickness (50mm with crown)) sto moze biti mali problem ukoliko ti je zglob manji...

U svakom slucaju izabrao si prilicno dobre modele,neces pogresiti koji god da uzmes. Kao alternativu,preporucio bih ti da pogledas i Seiko stargate (skz325)

svako dobro i dobrodosao