Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree20Likes

tema: Sat za svoj 40-i rođendan

  1. #1
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Sat za svoj 40-i rođendan

    Približava se moj 40-i rođendan, pa sam došao na ideju da sebi kupim sat.
    Simbolično, rešio sam da budžet bude do 40.000,00 dinara.
    Pre nekih 5-6 dana sam naručio Orient Ray II, sa crnim bezelom, ali on se neće računati kao kupovina za rođendan, nego kao "redovna godišnja kupovina".

    Juče sam malo pretraživao sajtove domaćih prodavaca, i dva favorita su "isplivala".

    Citizen promaster marine NY0085-86ee
    NY0085-86EE_CITIZEN_BOMAR.jpg

    Citizen NJ0100-11E
    NJ0100-11E_BOMAR_CITIZEN.jpg

    Kod prvog mi je nedostatak to što već očekujem da mi stigne sličan sat, pa razmišljam ima li logike "duplirati"? Mada, možda na kraju, ako se odlučim za ny0085-86ee, prodam Ray.

    Od kriterijuma bih istakao sledeće:
    1. automatik;
    2. prečnik do 42mm
    3. za sada mi drugo ne pada na pamet

    Ako imate predloge, molio bih vas da ih napišete.
    E, da. Rođendan mi je 10.04. tako da imam malo manje od 2 meseca da razmišljam.
    Poslednja ispravka: mezzano (15.2.2020. u 9:26)
    blackwhite likes this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Pozdrav! I sam se razmisljam da sebi nesto uzmem u narednom periodu. Preporucio bih https://bomar.rs/seiko-prospex-srpa77k1 Pod uslovom da se uklapa u tvoj stil...

  3. #3
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Nije loš, mada nisam baš nešto za "military" stil. Pre bih "pilot", "diver" ili "elegant". A takođe bih zaobišao Seika, pošto već imam 2 Seika u kolekciji, pa bi hteo nešto drugo, pre svega Citizen, Orient... Malo sam pretraživao i vidim da je Citizen fokusiran na Eco drive mehanizme, i da nema baš puno izbora, što se automatika tiče. Tako da bih možda, u krajnjoj liniji i Eco drive došao u obzir, ako mi se posviđa sat.
    Zaboravio sam da napomenem da jedino nov sat dolazi u obzir, nije bitno da li se kupuje kod nas ili iz inostranstva.
    Waldi likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Onda bih preporucio nesto ovako https://bomar.rs/zeppelin-flatline-7364-3 Malo je falilo da ja kupim ovaj model pre nekoliko meseci ali sam otisao na stranu kod Seika i ne kajem se. Mozes videti i ostale ponude modela kod njih. Oni imaju taj staromodno pilotski smek neki, ko voli Ja sam inace ljubitelj plavih cifera i tih nijansi. Ovaj je predstavljao elegantnu verziju te plave. A unutra je Miyota koja mislim moze da se navija i rucno. Jedina mana, mineralno staklo... Mada, to je ponekad i prednost. I da, samo 5 bara.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Casio Oceanus. Izaći će malo skuplje (u najgorem slučaju 53 do 55 h rsd) sa carinom i porezom (nov cca usd 410), ali sat je fantastičan
    https://youtu.be/E4h06DKReOA

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  7. #7
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Što se tiče Zeppelina, gledao sam ih i sviđa mi se dizajn. Naročito kod ova dva
    8678-2.jpg
    7656-2.jpg

    Casio mi se, s druge strane, ne sviđa.

    Ono što me interesuje je kakav je kvalitet Zeppelin satova? Na forumu sam pročitao da je to brend koji je nastao 2002.godine. To mi je malo "njah". Kupujem sat od kompanije koja je 22 godine mlađa od mene . Za "okrugli" rođendan bi ipak nešto što ima tradiciju.

    Tako sam se bio "zapalio" za Steinhart, pa sam isto pročitao da su relativno skoro osnovani, i da za dizajn koriste uglavnom rešenja drugih kompanija, i da se praktično bave samo "sastavljanjem satova". Da se razumemo, satovi izgledaju fantastično za cenu koliko koštaju, ali eto, zbog tog nedostatka tradicije me nekako malo odbijaju
    Poslednja ispravka: mezzano (15.2.2020. u 13:33)

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #9
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Romer mi se ne sviđa nešto naročito. A pored toga, su kvarcni. Pre bih se odlučio za Zeppelin. Gledao sam ponudu i kao što rekoh, dva sata iz prvog posta su favoriti, a ako me ubedite da Zeppelin ne zaostaje za Citizenom, Seikom, Orientom... uzeću i njih u obzir.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  10. #10
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Sat za svoj 40-i rođendan

    Citat mezzano kaže: Pregled poruke
    Romer mi se ne sviđa nešto naročito. A pored toga, su kvarcni. Pre bih se odlučio za Zeppelin. Gledao sam ponudu i kao što rekoh, dva sata iz prvog posta su favoriti, a ako me ubedite da Zeppelin ne zaostaje za Citizenom, Seikom, Orientom... uzeću i njih u obzir.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ovi kod nas Zeppelini sto sam ja gledao kod Bomara rade uglavnom sa Miyotama. Citizen se uveliko oslanja(o) na istu japansku kucu mehanizama. Cim negde stoji Made in Germany trebalo bi reci da je to bolje od Made in China. Mnogi su se proizvodjaci satova vremenom i poboljsali i iskvarili. Roamer, Doxa nekad... i sada..diskusija moze biti kilometarska. Ili kad pogledas Vostok Europe koji uopste nije za bacanje. Imas tu i brendove poput Bulove koja je Citizen odnosno opet miyota Bilo kako bilo, ja bih Zeppelin uzeo u razmatranje za sat koji je elegantna prilika, a ne za svaki dan.Takodje, ne plivaj sa njima. Sto se pouzdanosti tice ne verujem da zaostaju za Citizenom, Seikom tog cenovnog ranga. Ako ti se dopada taj retro dizajn koji nosi Zeppelin, nemas gresku da ga uzmes. Opravdace ocekivanja sasvim sigurno. Ali ako ti treba sat koji ce biti robusan i da fizicki trpi sve i svasta, onda bolje podji za nekim ojacanim Promasterima od Citizena. Realno, za 40ti rodjendan, ja bih uzeo Zeppelin za poklon. Ozbiljan sat, elegantan, govori, a cuti.
    Poslednja ispravka: Waldi (15.2.2020. u 15:22)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •