Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 43
Like Tree48Likes

tema: Roamer ili Seiko

  1. #21
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63879
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    Seika cenim i imam ga kao i Roamera,moja preporuka:
    Saturn
    Saturn
    za te pare,naravno.
    Ne bih poredio mehanizam 4R39 u Seiku i ETA 2836-2 u Roameru i Hardlex naspram Safirnog stakla. Prednost dajem Roameru.
    Kada je u pitanju Roamer quartz, prednost dajem
    Superior Moon Phase
    jer je uzivo prelep,narocito beli cifer.
    Ukoliko zelis da imas i obezbedjen ovlasceni sevis tu nikako nepreporucujem Seika, jer im je servis neprofesionalan i preskup.
    Ako jos pristedis predlazem:
    Searock
    tu greske nema.
    Poslednja ispravka: sdbiba (17.2.2017. u 9:46)

  2. #22
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    pa dobro ja rekao iskreno kako ja mislim, ovaj seiko nema šta da traži pored Saturn-a, a u odnosu na ostale roamere ima samo tu prednost što oni imaju kvarc mehanizam, video sam ove roamere, iako nisu po volji mnogima, znamo šta se desilo sve sa fabrikom, ipak se mora priznati da im je kvalitet bez ikakve zamerke

    petar me zeza, mi smo vrlo bliski hehe, pa zna da neću da se ljutim, tako da neka svako piše šta misli i neka kritikuje, to je u duhu diskusije
    sdbiba and Petar012 like this.

  3. #23
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko


    Citat Petar012 kaže: Pregled poruke
    Hah pa ne znaš kako ide horološka vrednost po Mikiju. Nemci > švajcarci > mikrobrendovi > kinezi > sovjeti > peščani sat > prst postavljen verikalno i praćenje njegove senke > japanci osim Seika > Seiko > Amfibija
    ---------------------------------------
    Sto se ovlascenih servisa tice bilo je vrlo losih iskustava sa njima i o tome se pisalo na forumu. Tako da ako Seiko ima losu uslugu u Srbiji nije jedini.
    Sve satove o kojima se prica u ovoj temi mogu servisirati dobri nezavisni casovnicari. Uradice to verovatno i jeftinije.
    sdbiba, Zagor and Petar012 like this.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    12.2.2017.
    Poruke
    16
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    Hvala na savetima i preporukama.

    Saturn i Searock iako su mehanički extra, svojim dizajnom uopšte ne idu uz mene, mnogo su ozbiljni, možda i nešto manji nego što bi hteo. Iako je extra cena Saturna, uopšte me ne privlači. Većina vas me verovatno smatra šašavim jer znate kakve su to mašine.

    Čini mi se da mi najviše leži neka hrono varijanta, još kada bi moglo hrono pa automatik za male pare bilo bi lepo. Pošto u ovom trenutku ne mogu da izdvojim 50 - 60.000 (pa i mnogo više naravno), neki bolji mehanizmi mi očigledno nisu dostupni, koliko god ja voleo i hteo, pa da mi se još poklopi sa ukusom.

    Iskreno i za ove Roamere od 40.000, meni lično znači dati solidnu količinu novca. Ali na rate, nešto učešća itd, da se izdržati. Pašu mi za svaki dan, swiss made, sportsko/elegantni itd. Gledao sam u Bomaru i Tissot-a, Hamiltone, Certine čini mi se, ima tu još nešto interesantno, ali glava već puna satova.

    Seiko SSA233K1 mi je isto lep i primamljiv zbog automatike, crnog cifera i tog semi skeletona. Valjda sam još detinjast pa mi je to interesantno. Jedino se dosta plašim da nije previše mali kada se stavi na ruku. Na klipovima na youtubu ne deluje. Moram da vidim u Vitanovu opcije za rate itd. pošto 44.000 u kešu, u cugu, teško.

    Dosadan sam kao dijareja verovatno, al' eto to mi se mota po glavi.

    Elem postavljam slike da se vidi kako ovi Roameri stoje na ruci. Pade mi na pamet da sam trebao probati nekog automatika veličine tog Seika, da vidim ima li velike razlike.

    20170217_172252.jpg
    20170217_172333.jpg

    Zdravlja i para pa će i neki sledeći sat biti bolji i ozbiljniji, a i ja stariji i pametniji.
    sdbiba likes this.

  5. #25
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Lepo tebi stoji taj superior chrono I dobra ti je velicina. Ako ti se svidja kako ti je lego uzimaj I nakrivi sesirce na izlasku Iz delte ako sam dobro primetio 😎

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    Meni ni jedan od tih kvarcnih Roamera nije ništa posebno, nekako mi se čini da za 300 evra ima boljih opcija.
    Od takvih satova bih pre uzeo neki Citizen, npr:
    http://bomar.rs/citizen-super-titani...ono-ca0345-51l
    Ili nešto slično.
    Od Roamera samo Searock ili Saturn.
    Poslednja ispravka: ckvrlj (17.2.2017. u 23:06)

  7. #27
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    da da Saturn kida kakav je sat

    a meni se i ovaj sat svidja ali to je samo digresija, da ne zbunjujem čoveka

    SEIKO AUTOMATIC PRESAGE SARY055 JAPAN MADE – seiyajapan.com

    moj komšija ga je kupio, stariji čovek, sat uživo deluje odlično, kopča i dalje neviđeni krš, ali sve ostalo je lepo
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (17.2.2017. u 23:08)

  8. #28
    Član
    Član od
    24.7.2013.
    Poruke
    181
    Lajkovi
    64
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom

    Sve je individualno cvrklj, ja recimo titanium ne bih kupio u zivotu...😁

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    Ma ne mora titanium, stavio sam link kao primer. Ima Citizen hrpu sličnih satova, čelik, titanium, po želji.
    Sve ove kvarcne Roamere sam gledao mnogo puta i stvarno ne ostavljaju neki utisak. Za razliku od Searock-a recimo.

  10. #30
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Roamer ili Seiko

    borysha, ako ti se sviđaju tzv. open heart satovi pogledaj ovaj Citizen :Citizen NP1000-04E . Lep sat, kvalitetan a jeftiniji od Seika.

    Pogledaj i ovaj Zeppelin: FlatLine Mislim da je isto dobra kupovina a preostaće ti i nešto para.
    Kao i ovaj Zeppelin:FlatLine



    Takođe, mislim da je Citizen koji je Ckvrlj predložio bolji sat od Roamera koje si probao u prodavnici. Daleko bolji a pritom nije to jedini model Citizena u tom cenovnom rangu koji možeš naći u Bomaru a da je bolji od pomenutih Roamera.
    Poslednja ispravka: skydrummer (18.2.2017. u 0:27)
    Sekula13 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •