Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

tema: retrowerk

  1. #1
    Novi član
    Član od
    23.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom retrowerk

    Zanima me da li neko ima iskustva sa satovima marke RETROWERK?

    Konkretno me zanimaju dva modela R004 i R008 (http://poljot-times.com/russian-watc...d48afce893d5d5) koji imaju razlicite mehanizme.

    Jedan ima mahanizam ETA 805.111 quartz, a drugi RONDA cal 515 R4, koji je

    od ovih mehanizama kvalitetniji?

    Unapred hvala na odgovoru.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: retrowerk

    Meni ovo deluje kao da je iz doba parnih mašina ili da je čupano sa Nautilus-a!
    Izvini, morao sam!

    Da se vratimo na temu...
    Link ne funkcioniše, barem meni, pa da ljudi vide o kojim satovima je reč...
    R-004
    R-008

    Oba mehanizma pripadaju najjeftinijim serijama, ETA 805.111 je iz fashionline a kod Ronde je u pitanju powertech serija. Moje mišljenje je da su mehanizmi sličnog kvaliteta i da se ne može reći da je jedan bolji od drugog samim tim što oba mehanizma pripadaju serijama gde je niska cena proizvodnje najbitniji faktor. Ako neko misli drugačije, slobodno neka kaže ili me ispravi.

    Retrowerk je novi brend nemačke MSU Schmidt kompanije, prvi put predstavljen na baselu 2007. godine i mislim da nećeš biti u prilici da nađeš previše informacija o ovim satovima i iskustvima ljudi sa njima. Inače, ova kompanija proizvodi i satove Tauchmeister i Aeromatic, a o njihovom kvalitetu govori i podatak da su dospeli na tzv. "crnu listu proizvođača satova"

    Moj savet ti je, preskoči i kupi seiko, tissot, certina, citizen, satove nekog ruskog proizvođača tipa Vostok Europe ili Poljot!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Novi član
    Član od
    23.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: retrowerk

    Nema sta da se izvinjavas, ukusi su razliciti, mene je i privukao ovakav
    izgled. Inace volim velike casovnike i u kolekciji imam vise casovnika uglavnom
    sportskih. Sto se tice ostalih preporuka narucio sam i treba da mi stigne VOSTOK EUROPE ENERGIA 2. Doduse ovaj proizvodjac RETROWERK ima identicne modele na izgled ali sa kvalitetnijim mehanizmima koji su dosta skuplji.

    Hvala na odgovoru.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: retrowerk

    Citat bmiillan kaže: Pregled poruke
    Inace volim velike casovnike i u kolekciji imam vise casovnika uglavnom sportskih. Sto se tice ostalih preporuka narucio sam i treba da mi stigne VOSTOK EUROPE ENERGIA 2.
    Interesantan i upadljiv dizajn. Mislim da Rusi polako napreduju kada je kvalitet satova u pitanju i da će cena njihovih mehaničkih satova sve više i više rasti.

    Citat bmiillan kaže: Pregled poruke
    Doduse ovaj proizvodjac RETROWERK ima identicne modele na izgled ali sa kvalitetnijim mehanizmima koji su dosta skuplji.

    Hvala na odgovoru.
    Samo još da kažem da retrowerk tj. MSU Schmidt kućišta satova naručuje od kineza, dakle nisu rađena u nemačkoj i kvalitet i obrada istih može da varira od prosečnih do loših. Uzmi i to u obzir ukoliko se budeš odlučio da kupiš neki od ovih satova, obzirom da su kućišta neuobičajenog izgleda.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: retrowerk

    Evo i mene da se ukljucim u ovu temu.

    Pre svega sam htela da malo skrenem paznju na sledecu web stranicu
    http://www.svetsatova.com/index.php?...vesti&Itemid=7

    Radi se pre svega o Retrowerk Submarine Mod. R006

    Opisan sat nije jedan od pomenutih modela, ali je ovo mogucnost da se podsetite se na jednu od starih vesti, a koja se odnosi na Retrowerk satove.

    Pozdrav

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: retrowerk

    Naleteo sam na jedan link na nemačkom forumu gde se spominju retrowerk satovi a koliko sam uspeo da skontam ima i jedan ili dva kratka opisa/utiska vlasnika tih satova. Nažalost, probao sam sa ovim online translatorima da prevedem txt i nisam stekao utisak da je prevod iole pristojno odrađen pa se nadam da znaš ili imaš nekog da ti prevede diskusiju. Možda i neko sa foruma pomogne, ja bih rado ali sa nemačkim sam se poslednji put borio pre 20 godina i to prilično neuspešno. Nadam se da će ti pomoći u donošenju odluke o kupovini satova ovog proizvođača.

    LINK

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    23.10.2009.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: retrowerk

    zahvaljujem svima na pomoci, odluku o nabavci odlozicu za neko vreme, dok ne budem skupio vise informacija.

    hvala svima jos jednom i pozdrav

Slične teme

  1. Retrowerk satovi
    By zdragana in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.5.2008., 8:46

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •