Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 36
Like Tree28Likes

tema: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

  1. #11
    Novi član
    Član od
    11.10.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Hvala svima na predlozima! Necu da zurim, razgledacu jos malo i upoznati se sa svetom satova generalno, mozda i ja postanem jedan od ljubitelja kao vi mada mi za sad to jos deluje kao skup hobi

    Imam 2 nova pitanja:
    1. Dosta vas je predlozilo da kupim neki sat sa metalnim kajisom pa da zamenim za kozni kajis. Da li naknadna promena kajisa na neki nacin smanjuje kvalitet ili nosivost sata, u smislu da je veca verovatnoca da ce da se otkaci ako recimo cimnem naglo ruku (desavalo mi se sa starim fossilom i originalnim kajisom) pa da mi sat spadne sa ruke ili tako nesto?
    Kapiram da ne bi trebalo ali ipak da pitam... posto po mojoj laickoj logici kad se nesto fabricki zameni posle to ne mora da se uklapa kao sto je zamislio proizvodjac. I gde da uradim tu zamenu kajisa, da li mozete da preporucite proverene radnje za to?

    2. Da li neko moze da mi kaze koje marke satova da razmatram sa ove liste. Ovo sam kopirao sa bomar sajta pod kategorijom "brendovi" ali posto sam laik hteo bih da naucim koji brendovi satova su zapravo relevantni a koje da izbegavam. Mozete da quotujete ovu moju poruku pa samo izbacite brendove koje da ne uzimam za ozbiljno:










  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.337
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Ma kakvi, samo gledaj da narukvica nije integrisana već da ima spring bar sistem i koja je njihova širina. Standardne širine su 18, 20, 22...i možeš da menjaš kaiševe slobodno, samo da nisu uži ili širi od spring bara. Proizvođači... Ne gledaj Gucci, Trussardi, CK, Swiss military, i sve nabrojane ispod Timex-a
    rookie2488 likes this.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Kolega Roki, s obzirom da si novi na forumu i da si rekao da ti je poznavanje ove tematike nepoznato a ne sumnjam da želiš da uđeš u "Svet satova" imam nekoliko sugestija, naravno prijateljskih.
    Prvo, nema metalnih kaiševa nego "metalnih narukvica", a drugo ovo nije skup hobi uopšte, možeš da se družiš sa nama na forumu i usvajaš nova znanja bez ikakvih troškova. Ako misliš pod tim "skupim hobijem" na cijene satova vremenom ćeš vidjeti da ima satova koji su izuzetni a nisu skupi, tj. njihovi posebnost ne uslovljava cijena.
    Drugarski pozdrav!
    VLADAN P, nele and rookie2488 like this.

  4. #14
    Član Avatar korisnika shule83
    Član od
    23.12.2010.
    Lokacija
    Omoljica,Pančevo
    Poruke
    186
    Lajkovi
    818
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    rookie2488 od nabrojanih marki ja bih razmatrao sledeće:


    Jos bih dodao:
    Seiko, Fortis , Vostok ....
    To se moze pronaci kod nas, ali vecina prelazi cenovni rang koji si naveo.



    Poslednja ispravka: shule83 (18.10.2016. u 8:20)
    rookie2488 likes this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Šule ti i dalje nisi pročitao naslov teme?

    FC, Hamilton, Tag, Longines, u temi za sat od 100e....

  6. #16
    Član Avatar korisnika shule83
    Član od
    23.12.2010.
    Lokacija
    Omoljica,Pančevo
    Poruke
    186
    Lajkovi
    818
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Urose dao sam odgovor na #11 post.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    11.10.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Drugari hvala na odgovorima, citao sam malo o svemu tome i mislim da polako menjam svoju percepciju o satovima. Polako sklapam u glavi kakvu kolekciju bih voleo da imam i za pocetak imam ideju o 3 sata, jedan ovaj koji trenutno trazim za svakodnevnu varijantu, jedan klasican crni dress watch za formalno odelo i jedan pilotski sa malo vecim precnikom za casual vecernje izlaske.

    Da se vratim na ovaj sto trenutno razmatram, odlucio sam da povecam budzet na nekih 300e pa da povecam opseg mogucnosti. Vasi predlozi su dobri ali nekako ni jedan mi nije kliknuo da je bas to to. Mogu da kupim i polovne mada pre bih nove cisto da se ne tripujem da li mi je neko sa oglasa prodao neku kopiju posto sam neiskusan. Eventualno mogu jos 50e da se ispruzim ako mi se neki bas bas svidi. Eto ako imate neke dodatne predloge recite

    PS. Kolega Dukin, hvala na sugestijama samo bih rekao da se moj nick vise cita kao "ruki" umesto "roki" zbog dva slova o u njemu, a rookie na engleskom dodje kao neki pocetnik u necemu pa otud i moj nick
    Dukin likes this.

  8. #18
    Novi član
    Član od
    23.1.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    23
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Pozdrav Rookie, a i svima ostalima. Ovo je moj prvi post na ovom forumu, do sada sam samo citao. No, zaintrigirala me je ova tema, jer sam i sam zainteresovan za nesto slicno - plavi dajver na svetlijoj kozi. Konkretno, bacam oko na Orient Blue Mako XL, u ovako nekoj varijanti sa slike, pa pomislih mozda i tebi bude interesantan. Mako je vec pomenut na prethodnoj strani, ali XL je meni licno lepsi.
    20150323153029_rqnsqeh1ko2.jpg
    VLADAN P, nele and bokanegra like this.

  9. #19
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    Mislim da Citizen Nighthawk ispunjava kriterijume. Jedino u Sense nemaju sa plavim brojčanikom (čak su i na nekom sniženju). Kao prvu opciju uzeo bih prvi sa linka, zbog metalne narukvice.

    Citizen BJ7010-59E NIGHTHAWK
    Citizen BJ7010-08E NIGHTHAWK

    Inače, koliko vidim brzo si se zarazio, već se razmišlja o tri sata, raste budžet...

    nele likes this.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Preporuka za casual dress sat za 100-150e

    ..i ja sam bas htio predloziti NH.....ali nisam siguran da ga imaju na stanju u Sensi
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •