Strana 61 od 79 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 601 do 610 od ukupno 781
Like Tree513Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

  1. #601
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2018.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Evo i ja da pitam ovde ...i ja sam se zagrejao za Seiko skx007 ,e sad ,prvo zanima me da li je to i dalje moderan sat (da napomenem da se meni jako svidja) i da li je nosiv recimo i na trenerku (trenerku tia kad krenem negde u setnju,ne klasicnu kad idem na fudbal ) i generalno sta mislite o tom satu ?Da li je automatik zahtevniji za odrzavanje ?
    I ono mozda i glavno GDE IMA da se kupi za 200$ online(to je oko 21,000 din ako se ne varam)?
    Poslednja ispravka: blackwhite (31.1.2019. u 9:56)

  2. #602
    Član Avatar korisnika dzonitru
    Član od
    30.1.2018.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    124
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Citat blackwhite kaže: Pregled poruke
    Evo i ja da pitam ovde ...i ja sam se zagrejao za Seiko skx007 ,e sad ,prvo zanima me da li je to i dalje moderan sat (da napomenem da se meni jako svidja) i da li je nosiv recimo i na trenerku (trenerku tia kad krenem negde u setnju,ne klasicnu kad idem na fudbal ) i generalno sta mislite o tom satu ?Da li je automatik zahtevniji za odrzavanje ?
    I ono mozda i glavno GDE IMA da se kupi za 200$ online ?
    To je sve subjektivno, bitno je da se tebi svidja. Nosiv je na bas dosta kombinacija, ali npr uvek mozes staviti neki canvas ili gumu na njega pa ce biti vise casual. Njegov mehanizam se pokazuje kao veoma pouzdan poslednjih 20ak godina. Zahtevniji je za odrzavanje od kvarca, ali u tome je i poenta (jednom u 5-10 godina ga treba odneti na servis).
    Sto se cene tice, porasla je jer ga svi na svetu preporucuju, pa se sad krece oko 200-220$ na npr creationwatches, zavisi koju narukvicu odaberes. Na to treba dodati eventualne troskove carine, ali je i sa njima povoljniji nego ovde.
    blackwhite likes this.

  3. #603
    Član Avatar korisnika ssrki
    Član od
    20.6.2014.
    Poruke
    168
    Lajkovi
    560
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Skx007 je pun pogodak, a samo sa promenom narukvice dobijaš praktično dva različita sata. Naravno, uvek je najbolje kupiti ga sa metalnom narukvicom a onda dodati ili seiko diver narukvicu ili pak neku drugu.

    Sent from my TA-1052 using Tapatalk
    blackwhite likes this.

  4. #604
    Novi član
    Član od
    16.3.2018.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Da, Orient Mako je takodje super opcija umesto SKX-a, malo je 'prefinjeniji' sto se izgleda tice kao daily sat.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

  5. #605
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2018.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Hvala vam...a jos jedna stvar,jel ima negde tema mozda,ako nema da mi neko objasni kako ustvari radi automatik sat?je se in navija s vremena na vreme? Ili se se jednom nasteluje pa sam radi na neki nacin,ili kako?
    Jer ne bih voleo da ga navijam svaki dan...konkretno nek bude kod seika 007

  6. #606
    Član Avatar korisnika dzonitru
    Član od
    30.1.2018.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    124
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Ima podforum "Svet satova za neupucene", tu se mogu naci mnoge korisne informacije.
    Najprostije receno, mehanicki sat radi pomocu energije koja se skladisti u opruzi. Opruga se navija ili rucno ili automatski pomocu rotora (teg koji se okrece kada se sat pomera). Vreme koje ce sat raditi po prestanku navijanja se naziva rezerva snage. Konkretno SKX ima oko 40 sati rezerve, znaci kada se skine sa ruke radice jos oko 40 sati. Njegov mehanizam imao samo opciju automatskog navijanja, tj. mora da se nosi da bi radio. Sto je opruga navijenija to je sat precizniji. Ocekivana odstupanja su nekih +/- 20s dnevno.
    blackwhite likes this.

  7. #607
    Mlađi član
    Član od
    24.5.2018.
    Poruke
    53
    Lajkovi
    187
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Znaci automatik(konkretno kod 007) ne trebam u sutini uopste da navijam? A ako ga ne nosim ,koliko sam ukapirao samo ga protresem i on krene,ali u tom slucaju morao bih da navijem na tacno vreme?A ako ga nosim svakodnevno ,onda nema potrebe da bilo sta diram ?

    Uf i to +-20 sec dnevno mi deluje nekako mnogo ...znaci kad bi kasnio recimo 20 sekundi dnevno,za tri dana vec kasni ceo minut ,jel tako ? ilisam pogresno ukapirao?

  8. #608
    Novi član
    Član od
    16.3.2018.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    27
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    U realnosti je verovatno manje od 20 sekundi dnevno, to su propisane specifakcije...ako nista drugo, sad ti je mozda delimicno jasnije zasto neki satovi kostaju par (desetina) hiljada evra ali opet i oni se vrte oko 5 sekundi dnevno

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

  9. #609
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Citat Watt kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima,

    Pitanje mi je malo netipično, nadam se da sam našao pravu temu.

    Želeo bi da uzmem sebi 3 sata, ukupne cene do nekih 400 eura. Najverovatnije bi kupovao u Sense.

    Za sada već posedujem Casio Edifice EFR-526 sa metalnom narukvicom. (slika na linku: https://www.casio-intl.com/product/image/1425420606030/). Koristim ga svakodnevno.

    Satovi koje bi sada voleo da nabavim bili bi za neke tri prilike, da se tako izrazim. Jedan poslovni, jedan za svaki dan i jedan sportski, pa mi trebaju predlozi.

    Npr., sat koji već duže vreme gledam je Seiko Orange Monster. Postoji li neka mogućnost da se uz njega odaberu još neka dva sata koja bi išli uz poslovne/elegantne prilike i jedan sportski?

    Neki od zahteva koje bi imao su možda plavi brojčanik i kožna narukvica za 'poslovni', a što se tiče sportskog, nemam neke zahteve, otvoren sam za sve predloge.

    Nadam se da moje pitanje nije previše konfuzno i otvoren sam za sve predloge.

    Hvala vam unapred.
    Ubaci u jednačinu Citizen NY0040 ( https://bomar.rs/citizen-satovi/strana/7 ), Citizen BN0151 ( https://bomar.rs/citizen-promaster-marine-bn0151-17l ), Citizen Nighthawk ( Citizen satovi ) kao i već pomenute Orient Mako 2, Ray 2, Bambino.

  10. #610
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 300 EUR

    Citat blackwhite kaže: Pregled poruke
    Evo i ja da pitam ovde ...i ja sam se zagrejao za Seiko skx007 ,e sad ,prvo zanima me da li je to i dalje moderan sat (da napomenem da se meni jako svidja) i da li je nosiv recimo i na trenerku (trenerku tia kad krenem negde u setnju,ne klasicnu kad idem na fudbal ) i generalno sta mislite o tom satu ?Da li je automatik zahtevniji za odrzavanje ?
    I ono mozda i glavno GDE IMA da se kupi za 200$ online(to je oko 21,000 din ako se ne varam)?
    Takav tip sata ide na sve, od kupaćih gaća do odela. Ljudi nose i G shock na odelo, elegantne (dress) satove na nato kaišu, tako da uopšte nije čudno nositi ronilački sat na trenerku. Kao što ne moraš imati na sebi kožnu jaknu ( i beli šal ) da bi nosio pilotski sat i sl.
    Poslednja ispravka: skydrummer (31.1.2019. u 21:21)
    blackwhite likes this.

Slične teme

  1. Cene breitling satova kod nas?
    By Wildboar in forum Breitling
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.8.2021., 18:39
  2. Cene ROLEX satova u Srbiji
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.5.2021., 22:29
  3. Muski Omega sat
    By Barbarez in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.12.2009., 5:42
  4. Perseo + poklon
    By milanbalog71 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 6.3.2009., 15:41

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •