Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 24
Like Tree7Likes

tema: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Svaka cast na odgovoru,u mnogome se slazem sa tobom,i ja takodje imam i kvarcne i mehanicke,i zaista nebolujem puno od toga sta ga pokrece,bitno je da se prvenstveno meni svidja,ali sam ovde na forumu naucio da sa budzetom kojim raspolazem za neki sat izvucem najvise,tacnjie kupim sto kvalitetniji sat kad vec ima kome da se obratim za savet,jer trziste je puno svega i svacega,i nebi voleo da nosim na ruci nesto,zbog cega cu se kajati kad god pogledam koliko je sati.

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Hteo bih samo jos da dodam nesto u vezi sector satova,iz mog licnog iskustva.Posedujem 2 kom u kolekciji,i smatram da su modeli od pre 10-tak godina mnogo kvalitetniji,nego sadasnji modeli Sectora.Jedan od modela koji posedujem je sector 255,za 10 godina koliko sada ima,nemam apsolutno nijedu zamerku na njegov rad,bateriju sam samo jednom promenio,bio je u slanoj,slatkoj vodi,pesak,blato,izlagao sam ga suncu,pa skok u more,ukljucivao chronograf pod vodom,a nema krunicu na navijanje,i nikad nista.Citao sam svakojake textove da se mora ohladiti,pre ulaska u vodu,ovaj sat nije nista dobio od toga sto je trebalo(redovan servis,ciscenje,hladenje pred kupanje...),a on i dalje radi i izgleda kao nov,nema nijednu ogrebotinu na staklu(saphir-cristal),a i kuciste i narukvica su zaista odlicnog kvaliteta.Drugi model je Sector 290,i nije ni upola kvalitetan kao onaj prvi,iako ima veci oznaku,i nikad se nebi usudio da ga izlazem svemu sto je prosao onaj 255,jer bi verovatno crko davno.Istina taj 255 mi je jedan od prvih kvalitetnijih satova,i tada apsolutno nisam imao pojma sta je bitno kod odrzavanja i kupovine satova,zahvaljujuci ovom forumu i nasim,a i stranim casopisima,znam puno vise,i dalje ucim.Bitno je da taj 255 i dalje radi,i bukvalno je neunistiv...
    vozimisko likes this.

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika kraki
    Član od
    26.8.2009.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    43
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Citat jsphotomorgana kaže: Pregled poruke
    Nisam poznavalac časovničarstva i bilo bi neozbiljno da dajem bilo kakve preporuke ali neka mi bude dozvoljeno da dam bar neki komentar bez namere da to bude shvaćeno kritički. Priča o izboru između mehaničkog i kvarcnog sata (sa svim njihovim varijantama) pomalo me podseća na priču o izboru između gramofona i cd plejera. Uvek će biti pobornika koji će zastupati jednu ili drugu stranu iznoseći argumenta za svoj izbor. U tom sukobljavanju mišljenja često se zaboravlja na ono najvažnije - uživanje u muzici bez obzira na izvor zvuka. Sat je odavno prestao da bude ono što zapravo jeste - instrument za merenje proticanja vremena ili ako ćemo filozofski, za naše proticanje kroz vreme koje je tu bilo i pre nas, a biće i posle nas. Taj instrument je postao modni detalj, statusni simbol, eksponent časovničarskog umeća... Ja imam obične mehaničke satove (Precilux, Emka), automatike (Nivada, Seiko), obične kvarcne satove (Casio), solarne (Casio, Citzen)i solarne radio kontrolisane (Casio, Citizen)... Uopšte mi nije važno koliko će trajati baterija, da li će kapacitor izdržati 5, 10 ili 20 godina. Svejedno mi je da li će mehanički sat raditi bez potrebe servisiranja 2 godine ili 5. Ako se ukaže potreba za odlaskom u servis, obavim to i sat nastavlja svoj život. Neki od satova su obeleženi kao wr, drugi kao wr 100m, wr 200m, diver's 300m, diver's 300m for mixed gas diving... Mislite li da me je briga na koliku dubinu sat može da ide pre nego se "udavi"? Nije, zato što kad idem u vodu nosim samo kupaće gaće, a sat ostavim tamo gde ne moram da brinem o njemu. Uostalom, kad idem na kupanje vreme mi uopšte nije bitno:-) Čemu ovolika priča? Želim da kažem da je sa izborom sata kao i sa izborom vina. Jedan enolog je lepo rekao:"Ne obazirite se na mudrovanja enologa i ne nasedajte na njihovu elokvenciju. Pijte ono vino koje vam se sviđa i koje vam prija". Mislim da je tako i sa izborom sata. Kupi onaj koji ti se sviđa i koji sebi možeš da priuštiš. Kad ga kupiš uživaj u njemu i ne opterećuj se koliko će ti trajati. Pa ni piramide nisu večne:-)
    Prelep odgovor.

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Citat jsphotomorgana kaže: Pregled poruke
    Nisam poznavalac časovničarstva i bilo bi neozbiljno da dajem bilo kakve preporuke ali neka mi bude dozvoljeno da dam bar neki komentar bez namere da to bude shvaćeno kritički. Priča o izboru između mehaničkog i kvarcnog sata (sa svim njihovim varijantama) pomalo me podseća na priču o izboru između gramofona i cd plejera. Uvek će biti pobornika koji će zastupati jednu ili drugu stranu iznoseći argumenta za svoj izbor. U tom sukobljavanju mišljenja često se zaboravlja na ono najvažnije - uživanje u muzici bez obzira na izvor zvuka. Sat je odavno prestao da bude ono što zapravo jeste - instrument za merenje proticanja vremena ili ako ćemo filozofski, za naše proticanje kroz vreme koje je tu bilo i pre nas, a biće i posle nas. Taj instrument je postao modni detalj, statusni simbol, eksponent časovničarskog umeća... Ja imam obične mehaničke satove (Precilux, Emka), automatike (Nivada, Seiko), obične kvarcne satove (Casio), solarne (Casio, Citzen)i solarne radio kontrolisane (Casio, Citizen)... Uopšte mi nije važno koliko će trajati baterija, da li će kapacitor izdržati 5, 10 ili 20 godina. Svejedno mi je da li će mehanički sat raditi bez potrebe servisiranja 2 godine ili 5. Ako se ukaže potreba za odlaskom u servis, obavim to i sat nastavlja svoj život. Neki od satova su obeleženi kao wr, drugi kao wr 100m, wr 200m, diver's 300m, diver's 300m for mixed gas diving... Mislite li da me je briga na koliku dubinu sat može da ide pre nego se "udavi"? Nije, zato što kad idem u vodu nosim samo kupaće gaće, a sat ostavim tamo gde ne moram da brinem o njemu. Uostalom, kad idem na kupanje vreme mi uopšte nije bitno:-) Čemu ovolika priča? Želim da kažem da je sa izborom sata kao i sa izborom vina. Jedan enolog je lepo rekao:"Ne obazirite se na mudrovanja enologa i ne nasedajte na njihovu elokvenciju. Pijte ono vino koje vam se sviđa i koje vam prija". Mislim da je tako i sa izborom sata. Kupi onaj koji ti se sviđa i koji sebi možeš da priuštiš. Kad ga kupiš uživaj u njemu i ne opterećuj se koliko će ti trajati. Pa ni piramide nisu večne:-)
    pa, ne mogu bas da se slozim... mislim, principijelno si u pravu, ali to nece nikom pomoci da izabere sat... slazem se da ne treba od izbora praviti nauku, i da je sat samo sredstvo za merenje vremena, kao sto je kuca samo mesto za stanovanje, a auto samo sredstvo za prevoz od tacke a do tacke b... ali kao sto neces kupiti prvu kucu koja ti se svidi a da se ne raspitas o lokaciji, vlasnistvu, materijalima itd., da ne banalizujem previse, i kao sto neces kupiti ni prvi auto koji ti se svidi, tako neces ni sat... tj. mozda neko i hoce - ako mu 200 eur ne znaci nista. ako tih 200 eur izdvajas za sat jednom u 5 ili 10 godina, onda ce ti biti vrlo vazno da kupis sto bolji sat, a ne neki koji ti se svidja a koji ce se raspasti kroz dva meseca. iako je to mozda posledica stava prema zivotu 'kao takvom', slozices se da nije isto kupiti flasu vina i sat. u najkracem, to je poenta savetovanja oko kupovine.
    poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Citat jsphotomorgana kaže: Pregled poruke
    Nisam poznavalac časovničarstva i bilo bi neozbiljno da dajem bilo kakve preporuke ali neka mi bude dozvoljeno da dam bar neki komentar bez namere da to bude shvaćeno kritički. Priča o izboru između mehaničkog i kvarcnog sata (sa svim njihovim varijantama) pomalo me podseća na priču o izboru između gramofona i cd plejera. Uvek će biti pobornika koji će zastupati jednu ili drugu stranu iznoseći argumenta za svoj izbor. U tom sukobljavanju mišljenja često se zaboravlja na ono najvažnije - uživanje u muzici bez obzira na izvor zvuka. Sat je odavno prestao da bude ono što zapravo jeste - instrument za merenje proticanja vremena ili ako ćemo filozofski, za naše proticanje kroz vreme koje je tu bilo i pre nas, a biće i posle nas. Taj instrument je postao modni detalj, statusni simbol, eksponent časovničarskog umeća... Ja imam obične mehaničke satove (Precilux, Emka), automatike (Nivada, Seiko), obične kvarcne satove (Casio), solarne (Casio, Citzen)i solarne radio kontrolisane (Casio, Citizen)... Uopšte mi nije važno koliko će trajati baterija, da li će kapacitor izdržati 5, 10 ili 20 godina. Svejedno mi je da li će mehanički sat raditi bez potrebe servisiranja 2 godine ili 5. Ako se ukaže potreba za odlaskom u servis, obavim to i sat nastavlja svoj život. Neki od satova su obeleženi kao wr, drugi kao wr 100m, wr 200m, diver's 300m, diver's 300m for mixed gas diving... Mislite li da me je briga na koliku dubinu sat može da ide pre nego se "udavi"? Nije, zato što kad idem u vodu nosim samo kupaće gaće, a sat ostavim tamo gde ne moram da brinem o njemu. Uostalom, kad idem na kupanje vreme mi uopšte nije bitno:-) Čemu ovolika priča? Želim da kažem da je sa izborom sata kao i sa izborom vina. Jedan enolog je lepo rekao:"Ne obazirite se na mudrovanja enologa i ne nasedajte na njihovu elokvenciju. Pijte ono vino koje vam se sviđa i koje vam prija". Mislim da je tako i sa izborom sata. Kupi onaj koji ti se sviđa i koji sebi možeš da priuštiš. Kad ga kupiš uživaj u njemu i ne opterećuj se koliko će ti trajati. Pa ni piramide nisu večne:-)
    Mene izbor između mehaničkog i kvarcnog sata više podseća na dilemu između dizel i benzinskog motora, mada analogija ne može biti potpuna... Nezahavalno je generalizovati, ima nas raznih, i ako tako posmatramo mehanički satovi se odavno ne bi proizvodili... Ima dosta ljudi kojima nije svejedno da li gledaju sekundaru i mehanizam kvarcnog ili mehaničkog sata, kada slušaju zvuk koji proizvode u tišini... Kao kad bi rekao da je nevažno da li je u npr. Alfa Romeo-u 156 2.4 Mjet 20v ili 2.5 V6 24v... Ima tih nekih "sitnica" koje i ako mozad nisu racionalan izbor ipak naš život čine lepšim i zato mislim da se ipak treba opterećivati istim...

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    evo, ja samo da, za svaki slucaj, podsetim da je onaj oglas za Monster na koji sam se pozivao ponovo aktuelan, pa Shomy, ako si jos uvek zagrejan, mislim da ne treba da propustis priliku.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  7. #17
    Novi član
    Član od
    7.3.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    imam sector 250,i on poseduje medjunarodnu garanciju,pa me zanima gde se u srbiji moze obaviti taj servis u garanciji ili vec neka popravka,kako god...?hvala

  8. #18
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    Citat viper kaže: Pregled poruke
    Hteo bih samo jos da dodam nesto u vezi sector satova,iz mog licnog iskustva.Posedujem 2 kom u kolekciji,i smatram da su modeli od pre 10-tak godina mnogo kvalitetniji,nego sadasnji modeli Sectora.Jedan od modela koji posedujem je sector 255,za 10 godina koliko sada ima,nemam apsolutno nijedu zamerku na njegov rad,bateriju sam samo jednom promenio,bio je u slanoj,slatkoj vodi,pesak,blato,izlagao sam ga suncu,pa skok u more,ukljucivao chronograf pod vodom,a nema krunicu na navijanje,i nikad nista.Citao sam svakojake textove da se mora ohladiti,pre ulaska u vodu,ovaj sat nije nista dobio od toga sto je trebalo(redovan servis,ciscenje,hladenje pred kupanje...),a on i dalje radi i izgleda kao nov,nema nijednu ogrebotinu na staklu(saphir-cristal),a i kuciste i narukvica su zaista odlicnog kvaliteta.Drugi model je Sector 290,i nije ni upola kvalitetan kao onaj prvi,iako ima veci oznaku,i nikad se nebi usudio da ga izlazem svemu sto je prosao onaj 255,jer bi verovatno crko davno.Istina taj 255 mi je jedan od prvih kvalitetnijih satova,i tada apsolutno nisam imao pojma sta je bitno kod odrzavanja i kupovine satova,zahvaljujuci ovom forumu i nasim,a i stranim casopisima,znam puno vise,i dalje ucim.Bitno je da taj 255 i dalje radi,i bukvalno je neunistiv...
    jeeeeste najbolji sat Sektor ))))
    cuti tu imas super sat stavi sektor u vetrinu ili gde god...

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    pa dobro sector nije najbolji,ali mi je jedan od prvih boljih satova,i to je opravdao u potpunosti...
    Sada zahvaljujuci tebi Milnace-zmaju,presao sam u visu klasu,oci si mi bre otvorio i novcanik ispraznio,ali neka nezalim,ovaj Fortis vredi svaku paru ,iako kasni par sekundi dnevno!
    Poslednja ispravka: viper (15.3.2011. u 22:22) Razlog: pravopis

  10. #20
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Par saveta vezanih za kupovinu (Sector/Citizen)

    pa bogami novcanik sam mogao vise da ti otvorim ali zmije.... zao mi...ali mi nije zao sto ti se svidja pa ajde da zanemarimo novcanik...vratice se mozda to na nesto drugo

    next year at this time I'll be a millionaire




Slične teme

  1. Savet za kupovinu Orient sata
    By diamond in forum Japanski satovi
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 12.2.2011., 16:31
  2. Pomoc za kupovinu Citizen satova u Americi
    By Johny in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 6.2.2011., 9:37
  3. Sector ili Citizen
    By aleksandar_84 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 24.9.2010., 18:09
  4. Savet za kupovinu sata...
    By WlayCo in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 20.7.2010., 18:27
  5. Pomoć za kupovinu Seika
    By HADzI DALIBOR in forum Seiko
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 4.1.2010., 17:23

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •