Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 42
  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Nema na čemu!
    Cijene koje gledaš na netu su bez carine,poreza i transporta(uglavnom)!Kada se sve to sabere-nije baš velika razlika,a ponekad je čak i jeftinije kod domaćih zastupnika kupiti!
    Nego,jesi li bio kod "Malbašića"-ima finu ponudu jeftinih satova(skoro sam ženi kupio Casio kod njega)-možda bi mogao nešto naći za sebe?
    P.S.
    Ako nisi bio,a odeš kod njega,ne silazi u donje prostorije jer ćeš se dobro razbolit' i od ljepote,a vala i od cijena!!!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (13.5.2010. u 19:24)

  2. #12
    Novi član
    Član od
    13.5.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Hvala Angel.
    Casio sam nasao na Ebay za nekih 55 a ovaj Wenger za 80 EU.
    E sad, svakako sam mislio promjenit narukvicu na CASIU i stavit onu sa nitnama, a ona me isto izadje nekih 20 EU ?!?! kad je narucim tako da sto se tice cijene tu sam negde..
    Uglavnom svidjaju mi se malo veci i glomazniji satovi i ovi "pilotski"..

    Dalibore, jesam, bio sam ali moram ti reci da se meni cini da je on skuplji od Ebaya..
    Bas cu otic ovih dana da provjerim ovaj model CASIA sto sam ja ovamo upik`o..
    Skuplji je za 20-ak EU sigurno, neka moja procjena..

  3. #13
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Voliš pilote!? svaka čast...

    Ajmo ovako onda, pogledaj ovaj link.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Vjerujem ti,ali da ponovim:dobro provjeri kolika je ukupna cijena sata sa svim davanjima,ako se odlučiš za ebay:carina je 10%,transport je ~ 30-50$(mada je ponekad free),PDV 17% na ukupnu cijenu sa carinom i transportom!

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    aleks88

    Nadam se da si svestan da ćeš na cenu sata najverovatnije morati da platiš carinu i porez tako da krajnja cena sata koji košta recimo $100, može da bude znatno veća?!
    Moj savet ti je da ipak kupiš sat kod nekog lokalnog distributera, vidiš dal prodaju robu na rate/čekove/kreditne kartice i da eventualno pitaš za neki popust. Na tvom mestu, ne bih se upuštao u kupovinu satova sa kineskim mehanizmima (iako za Getat kruže samo reči hvale), ne zato što je reč o satovima lošeg kvaliteta već zato što si rekao da želiš sat na duže staze a sa kinezima je to još uvek lutrija iako imaju istoriju kada je o časovničarstvu reč. Mehanizam odnosno sat može da radi narednih 5 godina a i ne mora... Može to da se desi i sa satom proizvođača Casio, Wenger, Laco i sličnima, ali je verovatnoća da će do toga doći ipak manja.

    Casio svakako ima preporuku, kao jedan od proizvođača sa najboljim odnosom cena/kvalitet odnosno uloženo/dobijeno.
    Wenger satovi su prilično kvalitetni i pouzdani satovi, no malo su skuplji od Casia. Imam jedan Wenger i izuzetno sam zadovoljan sa njim, mogu samo da kažem da pruža izuzetan odnos cena/kvalitet. Doduše kod mene je u pitanju sat sa ETA mehaničkim mehanizmom a ne sa kvarcnim, ali bez obzira na to... kvalitet kod svih Wenger satova, obzirom na cenovni rang, je itekako prisutan.
    Preporučio bih ti da pogledaš i Orient satove, oni su tu, na samoj granici tvog budžeta a opet solidnog kvaliteta. No i tu dolazimo do pitanja dadžbina kao što su carina i porez.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #16
    Novi član
    Član od
    13.5.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Erm, koliko je meni poznato, sve sto ne prelazi 99 $ ili 99 EU (nisam sad siguran) ne podlijeze carini. Tako je u BiH.
    Narucivao sam mnogo stvari sa neta, od racunarske opreme do hrane i suplemenata i dok kod mi je cijena bila ispod nisam placao nikakvu carinu ni pdv.
    A na kraju krajeva, poslacu na Ebayu ovom sto mi salje da napise da je cijena 50 $ na deklaraciji i nema frke.

    @Angel, pogledao sam i nasao par TRIAS koji izgledaju jako lijepo. Kakva sa iskustva sa tom markom?
    @Dragon, pretrazio sam i Orient. Modeli koji su mi se dopali su dosta skuplji.. :S

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Jedino što sam ja naučio kada je carina u pitanju jeste "očekuj neočekivano čak i kada očekuješ neočekivano".

    Pogledaj Ticino ako ti se sviđaju avijatičarski satovi... Mada su i oni preko $100... Casio je po meni najbolji izbor za tebe, mada možda neko od članova da neki bolji predlog za sat koji se uklapa u tvoj budžet.
    Možda još i Alpha satovi, mada su u pitanju kinezi koji u većini slučajeva kopiraju dizajn daleko poznatijih proizvođača. Relativno su povoljni a i relativno su pouzdani.

    [edit]
    Pošto si se već orijentisao na ebay, mislim da možeš da nađeš prilično dobru ponudu kada je reč o Citizen i Seiko satovima a da su cene oko 100 dolara, pa pogledaj satove ovih proizvođača.
    Recimo, nešto ovako...
    Citizen BM6400-00E
    Citizen AT0200-05E

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (13.5.2010. u 20:46)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #18
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)



    Meni jako bolji od Kineskih satova! Njemci su Njemci!



    Trias Automatic Triple Date Watch with Day/Night Indicator...35 jewel ________Trias Automatic Pilot Watch #22337S-LB 21 jewel.

    Odlične cene, retko viđeno na našim prostorima, po meni dobri satovi...

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    hm, ti triasi su meni vrlo zanimljivi, zbog dizajna i cene, ali sam malo skeptican jerbo se nalaze na onoj crnoj listi proizvodjaca, a i u vecinu se ugradjuju kineski mehanizmi. Koliko sam citao, nekada su pilotski modeli mogli da se naruce sa ETA-ma, ali vise ne. I drugo, kako je vec neko ovde pisao, postovaoci pravih nemackih satova ne priznaju ovaj brend kao nemacki... A s trece strane, vlasnici triasa su vrlo zadovoljni onim sto za tu kintu dobiju... trla baba lan...
    Tja, ja se premisljam vec par nedelja oko tih pilotskih, pa ne znam sta mi je ciniti... sve mi se cini da je potpuno svejedno sta kupis kad je rec o satovima iz low-end ponude, do ≈200 $/eur, sve je to manje-vise isto, isti materijali, isti dizajn...

    @dragon: Ticino pilotski satovi su mi se bas dopali, ali nigde nisam nasao podatak o tome koja je masina unutra. Asian movement? Jel imas u rukavu jos neki takav manje poznati brend sa pilotskim satovima po narodskim cenama?

    Da ne bude skroz off-topic: aleks, mislim da je dragon u pravu i da za taj novac Japanci nude najvise - imas zaista ogroman izbor modela, satovi su pouzdani i kvalitetni i sigurno ces biti zadovoljan.

  10. #20
    Novi član
    Član od
    13.5.2010.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ne mogu se odluciti.. :)

    Stvarno ne znam sta bih cinio..
    Treb`o sam odmah na pocetku uzet onaj Casio i postedit se maltretiranja.
    Video sam i par SEIKO vojnih/pilot modela..
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWAX:IT
    Zamislite na ovom onu narukvicu koznu.. izgleda kao i svaki drugi pilotski manje vise..

Slične teme

  1. Mogu li se u Moskvi povoljni satovi?
    By Ulysse Nardin in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.7.2009., 16:30

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •