Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 31
Like Tree40Likes

tema: Najjeftiniji Unitas?

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Na žalost, generalni zastupnik Vidže je "vris`no" . Nema ih u Srbiji.... (veruj mi, ja bih to prvi znao)

    Hanowa veze nema sa Victorom. Čak je i Wenger, kao ćerka firma, niži u klasi. Jedini originalni "swiss army" je Victorinox . Kada vidite sat, na kome je mehanizam potpisan od strane Victorinox-a , a na ciferu piše samo swiss army , taj model nije kompletno izašao sa trake Victor-a.
    Poslednja ispravka: backarelli (28.10.2013. u 21:57)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Stani, satovi sa Unitas rucno navijajucim mehanizmima stvarno kostaju preko 400 e ? O.O Imam jedan takav...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #23
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Zavisi koji imas, postavi sliku pa da vidimo, dzepni satovi sa tim mehanizmom nisu bas na cijeni trenutno, to jeste dobar mehanizam, ali je i dosta cest u satovima.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Stari TANIS

    Za divno cudo, izuzetno redak sat. Pokusavao sam da ga nadjem na internetu, polovan ili bilo kako, i nema ga nigde. Restauracija se planira u skorije vreme, razgovarao sam sa servisom Dojcinovic i misljenje je da ne bi trebalo da kosta preko 50e komplet.

    Napominjem i da ne zelim da ga prodajem, ima sentimentalnu vrednost Samo me interesuje da znam sta imam (skoro sam otkrio vintage lovacki noz iz ogranicene serije, vrednosti 450 e pre 30-40 godina-sto vremenom raste kod ovih stvari )
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Na to sta koliko vrijedi utice dosta faktora, posebno kod tih starijih stvari. Sto se tice satova sa Unitasom, te cijene oko 300-400e su za nove satove sa tim mehanizmom, vjerovatno da ima i starih koji vrijede dosta, ali to neka ti kaze neko drugi, nisam bas najbolje upucen

  6. #26
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Nemas ti taj unitas u svom satu. Ovaj o kome se pricalo u temi je 6497/8.

    Sad, da li je redak, ili nije, to sto ga nema na internetu nista ne mora da znaci. Inace vrednost im nije velika, verovatno cena sredjivanja prevazilazi vrednost sata, ali kao sto i sam kazes, sentimentalna vrednost nema cenu.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Po internetu sam trazio mehanizme Unitas i maltene je nemoguce naci ispod 200 evra nov, mislim da sam video samo negde 160 jednostavnije mehanizme. Naravno pricam o idealnoj vrednosti, novih delova. Koliko god da je sat vintage, kvalitetan, UVEK ce biti ljudi koji ce ponuditi neki davno izgubljeni Stowa, Sinn, ili cak JLC ili PP na buvljaku za 20 e, zato sto im ime proizvodjaca nije poznato, te je zakljucak da sat ne vredi nista. Skoro da mogu da garantujem da je moguce negde, na nekoj pijaci uzeti AP ili TAG za 15 evra, cisto zbog neznanja.

    Sent from my XT530 using Tapatalk 2
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #28
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Iz dugogodisnjeg iskustva obilazaka raznih pijaca i buvljaka, mogu da garantujem da neces naci tako nesto. Mozda zaluta neka stara Stowa, ali nesto bolje od toga tesko.
    Poslednja ispravka: RUS (17.1.2014. u 19:12)
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Ali sam siguran da ces se sloziti sa time da je moguce naci neki stariji sat sa fantasticnim mehanizmom za smesne pare, po 15x jeftinijim... znam kakva ti je kolekcija, ne sumnjam da si se nagledao svacega

    Sent from my XT530 using Tapatalk 2
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Najjeftiniji Unitas?

    Stariji (vintage) sat sa dobrim mehanizmom za malo para - da , Unitas 6497\8 za 20e ne ...
    Može se naći možda polovan Zeno pilot (unitas oko 100ke) …
    Victorinox - real steel with mechanical soul

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •