Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 38
Like Tree20Likes

tema: Pomoc pri odabiru Tissot-a

  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.1.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Zamolio bih vas za pomoc oko kupovine sata, dopodaju mi se 3 Tissot modela, pa cu postaviti njihove linkove...

    Tissot T066.427.17.057.00 - Tissot - Conquest Watches


    Tissot T024.417.27.051.00 - Tissot - Conquest Watches


    Tissot T024.427.17.051.00 - Tissot - Conquest Watches


    Ako neko poseduje jedan od ovih modela bio bih mu zahvalan na nekom opisu.
    Hvala.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Daa to je taj prepoznatljivi moto branda..samo da bude spolja lep, udari po ceni a unutra stavi najjefini moguci mehanizam

    Izvini sto sam odmogao nisam mogao da izdrzim.

  3. #3
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Od tri ponudjena najvise mi se dopada Seastar 1000,
    odlican sat, odlicne karakteristike i jako atraktivan.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Definitivno Seastar
    samsam likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    3.1.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Daa to je taj prepoznatljivi moto branda..samo da bude spolja lep, udari po ceni a unutra stavi najjefini moguci mehanizam

    Izvini sto sam odmogao nisam mogao da izdrzim.
    Pa *ebemu misha nekako mi ne ide da je bas neki tako uzasan i socijalan mehanizam a satovi su ipak swiss-made i sa jako dugom tradicijom... Ne znam... Ovaj Seastar je oko 900€, automatik, nahvalise mi ga bas bas da je odlican mehanizam, a ova druga dva su neki VelosiTi kvarc, od 400-500€, i pokazali su se skroz ok... Pliz ako imas neke konkretne zamerke napisi, zato sam i dosao na forum..

    Citat juke kaže: Pregled poruke
    Definitivno Seastar
    Super izgleda na ruci, sportski je. Jel zna nekomkakvi su ovi automatici koje koristi Seastar, jel postoji neki test, ne mogu da pronadjem, kakvi su posle odrzavanje...
    Poslednja ispravka: vladas (4.1.2014. u 23:26) Razlog: Uzastopne poruke

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    samsam - prvo da ti pozelim dobrodoslicu!

    Mislim da je bezbi ovo naveo zato sto svi navedeni satovi poseduju mehanizme iz najnize klase (svaki iz svog sveta). Kvarcni G10-211 iz Veloci-T-a je najjeftiniji ETA kvarcni mehanizam, ne servisira se vec ceo menja i ne spada u najpouzdanije mehanizme. Uzgred, pogledaj malo po forumu, videces da je Tissot deo velike Swatch grupacije, koja poseduje i nekoliko najvecih proizvodjaca mehanizama (ETA je ubedljivo najveca) ali i diktira polozaj svojim brendovima, birajuci im mehanizme. Takodje - i pomenuti automatici sa mehanizmiom ETA C01-211 spadaju u jeftina i ne bas slavna resenja koja se pakuju u Swatch satove od 250-300EUR. Tissot ume i dosta bolje od ovog a mozda da pogledas i malo Certina i Hamilton satove?

    EDIT: samo da dodam - C01.211 je nastao tako sto je odlican Lemania 5100 mehanizam redizajniran i pojeftinjen ubacivanjem dosta plasticnih delova (iako ih je i uzor vec imao pomalo) a dosadasnja iskustva po svetskim forumima su prilicno nepovoljna. Ako izuzmemo druge bitne faktore i gledamo samo mehanizme - savet je da gledas satove sa mehanizmima ETA 251.262 ili ETA 251.272 (od kvarcnih) i sa ETA/Valjoux 7750 (od mehanickih automatika).
    Poslednja ispravka: vladas (4.1.2014. u 23:45)
    No time to lose

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Nema se šta dodati na ovo izlaganje.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    3.1.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    Hvala vam momci zaista na trudu, al ja sam se smorio ko plovak danas, u toj nekoj lovi jedino mi se dopada ovaj Seastar, zavoleh ga kao zenu na keca Ova radnja je bas blizu mene i sat vremena sam bdio u njoj, probao skoro sve, nesto mi ni Certina ni taj Hamilton ni drugi ne prirastose srcu i ruci kao ovaj crno plavi Seastar... Sta u stvari znaci taj automatik mehanizam koji se u jjega ugradjuje, kvarljiv je, jel se tu menjaju delovi ili kompletan mehanizam, skup je za odrzavanje... Ovaj Rus sto radi i servisira kaze da zaista to nije top automehanizam, al da nije za sada imao servisiranje ovog modela, a ovih kvarcnih jeste i sto kaze Vladas, ceo mehanizam se menja... Ocseubiem

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Pazi, sve zavisi za sta kupujes sat.
    Kada ja kupujem sat ja se vodim misljenjem da ga necu prodavati, nije bitno da li on kostao 90 ili 900e, ja ga kupujem da ostane kod mene i da ga neko nasledi- pa taman to bila Seiko 5ica od 50e (a i sto da ne seiko5ica-pa upravo ona je sat kojim se mnogi ovde hvale da su ga nasledili i to je super da postoji nesto od 50e sto ce moci unuk da kaze e dao mi deda i radi kao nov posle 40 godina).
    Taj hronograf automatski mehanzam je previse kompleksan da bi imao plasticnih delova i 15rubina - moje misljenje je da on nece docekati nasledje kao sto bi neka 775x ili bar nece svaki komad ponaosob. Ista prica je i sa gore pomenutim Etinim quartzom iz fashionline serije npr g10.221 mehanizmom- ok je sto je jeftin kad se pokvari samo zamenis al postoje dva problema: vise nemas autentican sat, i drugi problem je sta ces ako ti se pokvari za 7,8godina-a ti znaj sad dal ce eta praviti taj mehanizam tada.

    Ali ako ti kupujes sat pa planiras da ga menjas za nekoliko godina ne moras razmiljati kao ja-naravno da ce ti odgovarati ovaj tissot i sat i memanizam i ako ti se svidja da ces ga kupiti i sigurno ce te dobro sluziti dok je kod tebe. Ali to nije sat koji ces ostaviti unuku a tako se prenosi ova ljubav.

    Izvinjam se modelatorima sto pisem post na post, pitao si sta znaci imati los mehanizam u satu.
    To znaci da nikada ne znas da li ce ti se sat pokvariti ili nece. Pri tom ne mislim da ce ti se dogoditi kao mom drugu kvar posle meces dana (da ti crkne g10.221 u satu od 500e pa se ubedjuje sa njima da zeli novi i autentican sat, a ne neki u kojem ce mu za 5 min promeniti ceo mehanizam) vec da ces vrlo moguce imati porbleme sa satom nakon nekoliko godina nosenja. Ti problemi ce moci u vecini slucajeva da se rese ali to iziskuje dodatna sredstva. Ja imam sat star 10tak god, u pitanju je mehanizam iz Normflatline (3ci rang kvaliteta od njih 5, taj g10.221 u Tissotu je u 1vom rangu kvaliteta) i nikada nije otvaran osim jedne promene baterije i da cuknem u drvo deluje mi kao da se ne moze pokvati, i samo cu ti reci da postoje satovi koji imaju mehanizme iz 4te kategorije kvaliteta i kostanju manje nego taj Tissot! 4ta kategorija znaci da imas sat sa jednim od najboljih quartzih mehanizama trenutno.
    Poslednja ispravka: RUS (5.1.2014. u 16:43)

  10. #10
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc pri odabiru Tissot-a

    evo i ja malo da se ubacim, imali smo tissot PRS200, 500evra, lep sat, ista ova ETA G10.211 i pokvarila se naravno, cak stavise, da ne preterujem, ja ne znam da li se nekome nije pokvarila, popravka kosta, odnosno zamena 7000dinara, retko se nalazi na internetu, vrlo retko, a i nije vise ni jeftina, kosta bar 50dolara neto, gde je casovnicari nalaze pojma nemam

    i sve mislim da bi mi se i ta nova ponovo pokvarila, zaista je bilo mnogo prituzbi na nju

    seastar je jako lep sat, ali za 900evra, ima da se kupi ihahaha kakva masina
    Dragojlovic Darko likes this.

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •