Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree10Likes

tema: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Vujke,
    Zavisi za sta ce ti koristiti sat.
    Vlada je u pravu za metalnu narukvicu, ja ih licno vise volim jer volim da sat ima tezinu a i mnogo su prakticnije ljeti kada udari znoj i vrucina dok ih zimi je uvijek mozes zamjeniti koznim kaise, sto nije neki rosak (osim ako kupujes visi brend i njihovu "opremu")
    Prednost EcoDrive tehnologije u odnosu na kvarc nije samo u zastiti zivotne sredine vec i u zastiti samog sata od mogucih nevolja. Prvo, sa ED LiIon baterijom sat ne treba otvarati (sto drasticno smanjuje opasnost od prodora vode, vlage i prasine u njega) a sa druge strane, opasnost od oksidacije tih baterija je znatno manja zbog hemijskog sastava celija u njima. Pri svemu tome, ED ili Kinetic baterija ima do sebe da se, ispraznjena, "gasi" i time, ako sat ne nosis neko duze vrijeme (govorimo o mjesecima, ne godinama) ista moze da traje znatno duze od deklarisanih vrijednosti (koje podrazumjevaju stalno nosenje i dopunjavanje baterije).
    Sad, odluka kvarc-Ed-kinetic-auto ili TS je u principu stvar licnog afiniteta prema tehnologiji.
    Sa kvarcnim mehanizmom dobijas sigurnu preciznost, manju cijenu (ovo je vec +/-) i pouzdan rad sata dok god baterija ima snage ali sat ce morati cesce da se otvara.
    Sa ED/TS/Kinetic tehnologijom dobijas duzi period bez potrebe za servisiranjem, fleksibilnost u vezi sa upotrebom ali i malo vise brige oko sata (da ga povremeno dopunjavas ili navijas ili stavec).
    U oba slucaja, ako izaberes iole kvalitetniji mehanizam, neces pogrijesiti, a sve zavisi od toga cemu ce ti sluziti sat.

    J.
    vladas and backarelli like this.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Slažem se s kolegom- bolje je uzeti sat sa metalnom narukvicom.
    Za solarno napajanje- mislim da je tu više u pitanju marketing nego korist i ekologija jer,jedno je reći da sat radi na bateriju koja traje 10god.,a sasvim drugo da sat radi na solarnu energiju (pri tom u oči lažeš kupce sa pričom kako se sa takvim sistemom baterija nikada ne mijenja)!
    Inače,1. solarni sat je napravio '68. Roger Riehl,a serijski se proizvodio od '72. do 2006. i zvao se Synchronar.
    Što se tiče otvaranja zbog vode i prašine,tvrdnja ne stoji iz prostog razloga što se ponekada trebaju mijenjati i dihtunzi- godišnje ukoliko se sat aktivno koristi u vodi!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (27.8.2012. u 12:24)

  3. #13
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat krstin kaže: Pregled poruke
    I jedan i drugi ce ti trajati mnogo duze od par godina. Eco drive sa sobom ne donosi nista specijalno, ali ni nema nekih mana. Satovi sa njim su se pokazali odlicno. Troskovi odrzavanja, kao sto su ti i ostali naveli su tu negde.

    Dakle i Seiko i Citizen su podjednako pouzdani i kvalitetni, tako da bi trebao da se odlucis za onaj koji ti se vise dopada.

    P.S. - Mislim da Citizen ima safirno staklo, a na Seiku je hardlex. Ako je tako preporucio bih ti da se ipak odlucis za Citizen!
    Hvala krstin, kapiram da u mehanizmu i nema neke razlike. Takodje verujem da je bolji safir od hardlexa.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Slažem se s kolegom- bolje je uzeti sat sa metalnom narukvicom.
    Za solarno napajanje- mislim da je tu više u pitanju marketing nego korist i ekologija jer,jedno je reći da sat radi na bateriju koja traje 10god.,a sasvim drugo da sat radi na solarnu energiju (pri tom u oči lažeš kupce sa pričom kako se sa takvim sistemom baterija nikada ne mijenja)!
    Inače,1. solarni sat je napravio '68. Roger Riehl,a serijski se proizvodio od '72. do 2006. i zvao se Synchronar.
    Pa, dobro sad, zna se da je marketing eufemizam lazi a, sa druge strane, ipak govorimo o masovno proizvedenim Citizenima, mislim da je njima i zivotni vijek tu negdje sa trajanjem ED baterije ili mozda nesto vise, tako da "never needs a battery 4 lifetime" i nije neka laz u svemu tome Za onu drugu krilaticu "solar powered" si u pravu.

    Za ovaj sat nisam, vidis, znao... svaki dan neko novo saznanje
    Poslednja ispravka: Jovan HN II (27.8.2012. u 12:25) Razlog: izem ti spelovanje

  5. #15
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Moje licno misljenje je da je bolji safir od hardlexa, ili bilo kog mineralnog stakla.
    Kazu da je hardlex cvrsci i da teze puca od safira.
    Moj licni utisak o tome je da nijedno safirno staklo koje imam nisam razbio, a svako mineralno sam izgrebao

  6. #16
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Citat Jovan HN II kaže: Pregled poruke
    Vujke,
    Zavisi za sta ce ti koristiti sat.
    Vlada je u pravu za metalnu narukvicu, ja ih licno vise volim jer volim da sat ima tezinu a i mnogo su prakticnije ljeti kada udari znoj i vrucina dok ih zimi je uvijek mozes zamjeniti koznim kaise, sto nije neki rosak (osim ako kupujes visi brend i njihovu "opremu")
    Prednost EcoDrive tehnologije u odnosu na kvarc nije samo u zastiti zivotne sredine vec i u zastiti samog sata od mogucih nevolja. Prvo, sa ED LiIon baterijom sat ne treba otvarati (sto drasticno smanjuje opasnost od prodora vode, vlage i prasine u njega) a sa druge strane, opasnost od oksidacije tih baterija je znatno manja zbog hemijskog sastava celija u njima. Pri svemu tome, ED ili Kinetic baterija ima do sebe da se, ispraznjena, "gasi" i time, ako sat ne nosis neko duze vrijeme (govorimo o mjesecima, ne godinama) ista moze da traje znatno duze od deklarisanih vrijednosti (koje podrazumjevaju stalno nosenje i dopunjavanje baterije).
    Sad, odluka kvarc-Ed-kinetic-auto ili TS je u principu stvar licnog afiniteta prema tehnologiji.
    Sa kvarcnim mehanizmom dobijas sigurnu preciznost, manju cijenu (ovo je vec +/-) i pouzdan rad sata dok god baterija ima snage ali sat ce morati cesce da se otvara.
    Sa ED/TS/Kinetic tehnologijom dobijas duzi period bez potrebe za servisiranjem, fleksibilnost u vezi sa upotrebom ali i malo vise brige oko sata (da ga povremeno dopunjavas ili navijas ili stavec).
    U oba slucaja, ako izaberes iole kvalitetniji mehanizam, neces pogrijesiti, a sve zavisi od toga cemu ce ti sluziti sat.

    J.
    Hvala na odgovoru Jovane, znas kako.. Imam takvu naviku da svaki dan nosim sat, tj. ne izlazim iz kuce dok ga ne stavim. Ranije nikad nisam skidao sat sa ruke, cak i dok spavam. Sada skidam pred spavanje i stavljam ga cim ustanem, tako da sto se tice navijanja (izlaganja svetlosti) nemam problem. Inace, sat mi koristi za sve prilike, dnevne aktivnosti, posao (kancelarija), setnja psa, izlazak, hobi itd...

  7. #17
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Ljudi jedna jedina stvar koja me buni, a to je.. citizen eco drive konkretno ovaj model sto sam naveo kosta 23000, a seiko model koji sam naveo kvarc hrono isto kosta 23000. Nesto tu nije u redu.. A vec seiko solar (slican fazon kao eco drive) kosta 33000-35000, ispada da je seiko daleko bolji od citizena

  8. #18
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    Bolji je po ceni Verovatno gledas Seiko kod zvanicnog zastupnika, sto podrazumeva i vecu cenu nego da ga kupis online. A i Citizen je kao stalno na tim eco popustima...

    Povela se ovde prica o mehanizmima, ali zakljucak je da su i jedan i drugi dobri. A zbog safirnog stakla ti je bolja opcija da uzmes Citizena. Samo ono vredi nekoliko desetina evra...

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    hm, znam(o) dobro tu naviku

    Pa, u konkretnom slucaju Seiko nije (mada generalno jeste) bolji vec tu na Seiko placas "ime". Tehnologije ED i SS su slicne s tim da svaka kuca to razvija u svojoj verziji. Seiko tu malo kaska za Citizenom, ali mislim da bitne razlike u kvalitetu nema.

    Ako sat ne koristis za specificne aktivnosti (ronjenje, trening, planina, rad u nekim ekstremnijim uslovima) onda izbor svedi samo na vizuelni utisak i svidjanje, u obe varijante CED ili SQ neces pogrijesiti.
    Ja bih tu licno isao na stranu Seika jer mi se Citizenova teznja za predizajniranjem ne svidja ali to je stvar ukusa, a o njima se ne raspravlja.
    Te cijene su, u svakom slucaju, kriminalne ali to je nase trziste

    Safir jeste prednost, tu su krstin i rus sasvim u pravu.
    Poslednja ispravka: Jovan HN II (27.8.2012. u 12:58)

  10. #20
    Novi član
    Član od
    27.8.2012.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: kvarc hrono ili (eco drive/solar)

    OK sve u svemu to je tu negde.. cinjenica je da citizen daje vise za taj novac.. idem danas u citizen da vidim uzivo kako to izgleda i kako lezi na ruci. vrlo moguce da ce i da padne neki eco drive, pa koliko radi da radi..

Slične teme

  1. Seiko solar-kvalitet mehanizma?
    By juke in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 4.8.2012., 17:08
  2. Solar Atomic G-Aviation
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.5.2011., 1:19
  3. Omega Seamaster kvarc vs automatik
    By IgorBG in forum Omega
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 21.8.2010., 17:13
  4. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Ruski satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 24.1.2010., 13:56
  5. Raketa kvarc
    By majstor98 in forum Kupovina satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.1.2010., 2:16

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •