Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
  1. #11
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Oba koja si mi predlozio su quartz a meni je to rezervna solucija. A kad dodjem do quarza (ako uopste dodjem jer mi se Vostok i Citizen automatici svidjaju a nisu ni skupi pa je to mozda najpametnije jer ce mi doci da zamenim sat za koju godinu), onda ce to biti definitivno g-shock.

    Hvala na predlogu.

    Pozzz

    P.S. Ocekujem znalce u vezi Vostok Europe i Citizena.

    Vostok Europe Pobeda mi se sve vise i vise svidja i 99% je da cu da ga uzmem... Samo ako me neko ne odvrati od kupovine, neko ko ih dobro poznaje...

    Evo lepotana:





    Ovaj sa brojkama, ne...
    Poslednja ispravka: Beethoven (17.11.2009. u 22:56)

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Nije nista nejasno, samo sam i ja zbunjen, pregledao sam 1000 modela...Vise ni ja nisam siguran sta hocu, moguce da znate taj osecaj...

    Ok onda, misljenje o Citizenu i Vostoku? Kog kvaliteta su im mehanizmi? Kakav je kvalitet izrade? ako bi se odlucio za Vostok, kakva je procedura oko kupovine on-line, kakve su dazbine?

    Hvala opet.

    Pozzz
    Da, znam kroz šta prolaziš. Mislim da smo svi imali tu fazu.
    OK, pokušaću da pronađem nešto što bi moglo da ti se svidi a približno je ovim satovima koje si naveo.

    Kada je online kupovina u pitanju, ako već nisi, pročitaj sledeću temu Pomoc oko on-line kupovine satova ! Imaš objašnjeno kako se računaju carina, porezi, dažbine kao i iskustva članova sa kupovinom satova ovim putem.
    Za VE, i sajt čiji sam ti link postavio, bi to išlo otprilike ovako...

    (cena sata - 19% VAT + slanje) x 1.1 x 1.18 + dodatne takse

    19% VAT predstavlja pdv koji građani zemalja koje su van sistema EU ne plaćaju pa se zato odbija od cene sata. Samo moraš da napomeneš da si iz Srbije.
    Dodatne takse zavise od toga dal ti paket stiže poštom ili nekom od kurirskih službi tipa DHL, Fedex. Ako je pošta u pitanju, troškovi su relativno niski i iznose par stotina dinara, ali u slučaju ovih drugih plaćaš troškove špedicije koji obično budu i po par hiljada dinara.

    Inače, citizen satovi i njihovi automatski mehanizmi su pre svega izuzetno robustni a posle toga i kvalitetni, mada kvalitet zavisi od cenovnog ranga što je i za očekivati. Ali isti nikada nije ispod proseka. Citizen-Miyota mehanizmi nisu tako elegantni kao švajcarci, kao što već rekoh, ali rade svoj posao besprekorno. Možeš da pogledaš i sledeći uporedni test mehanizama ETA 2824-2 vs Miyota 8215 kako bi stekao predstavu o njihovim mehanizmima. Verujem da će Miyota nakon 2010. kada ETA planira da ograniči isporuku svojih mehanizama isključivo na swatch grupu pod čijim okriljem se nalazi, dobijati sve više i više na značaju. Novi 9015 mehanizam koji je predstavljen treba da bude pandan 2824-2 i verujem da će mu uspešno parirati. Za 2010. su najavili i prvi automatski hronograf, tako da Citizen-Miyota definitvno postaje ozbiljan igrač na polju mehaničkih mehanizama.
    Kada je kvarc u pitanju, citizenov Eco-Drive nema konkurenciju u svetu.

    Za ruske satove, pogotovo VE, će morati da se javi neko ko ih ima u kolekciji. Uglavnom su ljudi zadovoljni sa njihovim satovima, barem ono što ima na netu da se pročita, ali treba se voditi i onim "svako svoga konja hvali".
    Ja imam samo jedan ruski sat, raketu koja je starija i od mene, sa mehanizmom na ručno navijanje i radi još uvek. Rezerva snage joj je oko 2 dana kada je potpuno navijem, odstupanja su ~10s dnevno, što je odlično za ovako star sat koji je servisiran poslednji put pre... hmmm, moram podhitno da ga nosim kod časovničara, kad bolje razmislim.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Oko on-line kupovine mi je nesto jasno a nesto nije i velika je verovatnoca da se necu odluciti za taj vid kupovine. Pronasao sam na forumu da je najblizi nama zastupnik sa Vostok Europe-Skoplje... Imam ljude koji mi mogu tamo uzeti sat... Kad je Citizen u pitanju, Nis mi nije daleko... Bitno je da se ja samo odlucim sta cu, ostalo nije problem.

    Gledam po netu jos neki automatik.... Ima li svajcaraca za te pare, automatika? Da izgledaju kao ovaj Vostok Europe ili Citizen koji mi se svidjaju?

    Ima i dosta Seika koji su po mom ukusu...videcu...

    Pozz

    Gledam sad Seiko automatike i na ovom sajtu

    http://www.longislandwatch.com/Seiko..._Watches_4.htm

    sam pronasao puno lepih modela (iz serije Seiko 5 ) a ni na jednom zvanicnom Seiko sajtu nisam uspeo da nadjem te modele? Moguce li je da ovi nisu original ili, o cemu se radi? A i cene su jako male, barem ja mislim, za jedan Seiko automatic...
    Poslednja ispravka: Beethoven (18.11.2009. u 18:44)

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Kad je Citizen u pitanju, Nis mi nije daleko... Bitno je da se ja samo odlucim sta cu, ostalo nije problem.
    Pa i nije baš sve tako sjajno i bajno... Nije problem u tome dal postoji distributer u Srbiji/prodavac u Nišu već u zastupljenosti i ponudi citizen satova koja je trenutno prilično siromašna! Tako da možeš lako da dođeš u situaciju da nađeš sat na netu koji želiš da kupiš, ali da ga kod nas nema.

    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Gledam po netu jos neki automatik.... Ima li svajcaraca za te pare, automatika? Da izgledaju kao ovaj Vostok Europe ili Citizen koji mi se svidjaju?
    Sad zavisi o kojoj sumi pričamo!? Obzirom da i VE i citizen koje si naveo imaju cenu od ~150€. Za te novce, nemaš.
    Za 300€ verovatno da ima, ali ja ne znam ni jedan model, možda sector ili zodiac oceanaire mada sumnjam da će ti se svideti a i ima claro 888 mehanizam.

    Citat Beethoven kaže: Pregled poruke
    Ima i dosta Seika koji su po mom ukusu...videcu...
    Gledam sad Seiko automatike i na ovom sajtu

    http://www.longislandwatch.com/Seiko..._Watches_4.htm

    sam pronasao puno lepih modela (iz serije Seiko 5 ) a ni na jednom zvanicnom Seiko sajtu nisam uspeo da nadjem te modele? Moguce li je da ovi nisu original ili, o cemu se radi? A i cene su jako male, barem ja mislim, za jedan Seiko automatic...
    Seiko 5 je uglavnom jeftin. Čak i kod nas imaš Seiko 5 po ceni manjoj od 100€, barem pojedine modele.
    A ovo ostalo što viđaš po netu a pripada ovoj liniji nema kod nas da se kupi, ne znam dal bi ti distributer izašao u susret i naručio model koji ti se sviđa, to bi morao da se raspitaš. Ako ne može, onda si opet "osuđen" na online kupovinu.

    Nažalost, ja ne uspevam da ti pronađem neki sat koji bih mogao da ti preporučim a koji će ti se možda svideti.
    Ako neko ima predlog, slobodno neka se priključi diskusiji! Vladane?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2008.
    Poruke
    64
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    E jbg....da sam bar u bg mogao bih da vam dobavljam te satove koji vam se svide....ja samo nadjem sliku sata i brat u usa mi ga odmah nabavi

  6. #16
    Novi član
    Član od
    16.11.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Jos uvek sam ovde i pratim...Hvala na odgovorima i predlozima. Mislim da nece biti velikih problema oko izbora, naci cu nesto sigurno...Treba samo vremena a ja se ne zurim.

    Pozzz

  7. #17
    Novi član
    Član od
    29.11.2009.
    Poruke
    18
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    pozdrav svima,novi sam ovdje,svidja mi se vas forum.
    htio bi se pocastit novim satom za rodjendan (do 300 eura) i nakon malo proucavanja itd,odlucio sam se na neki model od citizena,al ne znam koji jos.
    Dal su to ok satovi za tu lovu,jako mi se svidja taj njihov eco-drive,perpetualni kalendar,dal postoji nesto bolje za te novce a da ima navedeno,ili barem slicno...?

    hvala

  8. #18
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Koji sat kupiti do 300 eura?

    Citat valsimot kaže: Pregled poruke
    pozdrav svima,novi sam ovdje,svidja mi se vas forum.
    htio bi se pocastit novim satom za rodjendan (do 300 eura) i nakon malo proucavanja itd,odlucio sam se na neki model od citizena,al ne znam koji jos.
    Dal su to ok satovi za tu lovu,jako mi se svidja taj njihov eco-drive,perpetualni kalendar,dal postoji nesto bolje za te novce a da ima navedeno,ili barem slicno...?

    hvala
    Mislim da su Citizen najbolja kupovin kada su kvarcni modeli u pitanju, moj favorit izgleda otprilike ovako:
    http://www.citizenwatch.com/CUK/Engl...ber=AV0021-52H

    ili :

    http://www.citizenwatch.com/CUK/Engl...ber=BL5250-02L
    just nice and easy now...there is no need to rush

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tissot do 300-350 eura
    By lukas1991 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.11.2009., 12:00
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.5.2009., 19:10
  3. Koji sat kupiti: Bulova - Citizen?
    By zdragana in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 30.11.2008., 20:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •