Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 18 od ukupno 18
Like Tree42Likes

tema: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    Citat dddan kaže: Pregled poruke
    hvala na brzini
    nego moje pravo pitanje je bilo koliki je vek trajanja takvih satova sa mehanikom ali da se sami navijaju???pouzdanost toga??? taj oglas je samo sluzio da vidi na sta mislim....
    Na ovo pitanje je nemoguće dati odgovor, jer to zavisi od konkretnog proizvođača, modela i mehanizma. Ako napravimo analogiju sa automobilima, isto kao da pitaš koliko prelazi benzinac do generalne. Postoje dobri i loši satovi, tako da se izbor zbog toga mora suziti.

    Što se tiče mehaničkih satova, postoje oni koje u žargonu zovemo navijači, tj. koje navijamo ručno, i postoje automatici, koji se navijaju kada ih nosiš na ruci, odnosno kada pokrećeš ruku.

    Vek trajanja je inače nemoguće reći napamet, jer zavisi od toga koliko se sat nosi, da li se održava, ali i od kvaliteta mehanizma. Jedan porodični koji posedujem sat datira iz perioda drugog svetskog rata ili iz kasnijih godina, a i danas je živ i zdrav. Na satu sam zamenio brojčanik, ali mehanizam je i pre čišćenja dobro radio. Spomenuo bih i jedan običan seiko 5, koji sam dobio pre nešto više od dvadeset godina. Sat je prvi put čišćen prošle godine, izdržao je svašta, a i danas normalno radi.

    Dodatak postu: ako hoćeš automatik, prva varijanta je seiko, ili njihov novi brend J.Springs, a najjeftiniji modeli kupljeni od ovlašćenog distributera i sa garancijom koštaju od 70€, pa naviše.
    vladas, anbeast and Zenith like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    Kao što reče backarelli, svaki kvalitetan mehanički sat (ovde spada i svaki automatik, jelte) može da traje sto godina, verovatno i mnogo više, ako se redovno održava: kod većine mehanizama to podrazumeva COA (Clean-Oil-Adjust) na svakih tri do pet godina, iako noviji mehanizmi koriste kvalitetna sintetička ulja za podmazivanje i može da se desi da sat traje mnogo duže bez problema sa mehanizmom.

    Svakako, jedan sat ne čini samo mehanizam. Dihtunge je takođe potrebno proveravati, naročito kod satova koji se koriste u plivanju i ronjenju. Doćiće na zamenu i staklo, pa poliranje ili brušenje kućišta...

    ... i tako, rodiće se jedna velika ljubav, poput ljubavi za automobilima, lepom prirodom, lepim ženama,...
    Postaćeš ponosan na to što ćeš jednog dana nositi Grand Seiko od 10.000€, a svi će te gledati kao na nekog ciciju koji „neće ni 200 evra da da za neki lepi Armani, nego vuče tu njegovu seiko peticu od 50 evra...“

    Takođe, bićeš jedini koji zna da je tvoj sagovornik, mogući poslovni partner, u stvari jedan veliki prevarant, jer na ruci nosi falš Rolex Submariner koji je kupio na nekoj plaži u Bugarskoj od crnca za 20 evra, dok će drugi da se lože na njegovu priču kako je sat platio neznamkolkohiljada evra!

    A kad kreneš da oblačiš sat u druge kajševe, pa napraviš veću kolekciju narukvica i kajševa nego što Keri Bredšo (the horse) ima cipela...

    Eh,.... a koje je ono u stvari bilo pitanje?

  3. #13
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    A što se tiče „roleksa“ za 200 evra, evo ovo je moj predlog:

    SKX007K2.jpg

    Možda i ne liči toliko mnogo na Rolex Submariner, i možda i nema baš najbolju narukvicu, ali je verovatno nešto najbolje što na ovom svetu može da se kupi za 199 evra. I to kod nas.
    Priložene slike Priložene slike
    Poslednja ispravka: nwolfe (20.9.2012. u 16:49)

  4. #14
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18036
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    Citat nwolfe kaže: Pregled poruke
    A što se tiče „roleksa“ za 200 evra, evo ovo je moj predlog:

    SKX007K2.jpg

    Možda i ne liči toliko mnogo na Rolex Submariner, i možda i nema baš najbolju narukvicu, ali je verovatno nešto najbolje što na ovom svetu može da se kupi za 199 evra. I to kod nas.
    dddan
    Tek da bude jasno-Ovaj sat je vrlo kvalitetan mehanički automatik
    stanis likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    Da , da , da...

    Nego, ako smo već kod predloga... za finansijisko "opružanje" do 200€ ćeš uglavnom dobijati predloge japanskih (ili ruskih) brendova sa automatskim mehanizmom. (ako je reč o isključivo novom satu)

    Pored već pomenutog Seiko brenda (koji je ujedno i kralj automatica u tom cenovnom rangu) , možeš pogledati i Orient satove i već predloženi noviji brend J.Springs , kao i nešto skuplji Citizen .

    Već smo predlagali i drugim članovima odlične Orient skeleton satove , koji imaju odličan odnos kvaliteta i cene...
    (ako ti se već svidja otvoren cifer)
    Evo par linkova za početak...

    Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Prelepi modeli satova Orient brenda

    http://www.svetsatova.com/forum/f117...vina-5234.html

    obradovicm - Moj prvenac


    Predloženi Seiko iz predhodna dva posta je pun pogodak, samo ako ti je izgled primamljiv...
    Poslednja ispravka: backarelli (20.9.2012. u 17:00)

  6. #16
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)

    Moje iskustvo sa automaticima je za sada ODLICNO, imam Corteberta automatika starog preko 50god i radi savrseno kao da je juce napravljen . .. . Sve zavisi kako ga odrzavas i koliko zelis da ti traje . . . Ima mnogo lepih starih automatika u tom cenovnom rangu koji su predobri, ali imaju jednu manu maksimalni precnik kucista je 42mm, tako da ako volis (sto bi nas narod rekao da sat mora da se vidi) satove vecek precnika 45mm+ onda kupi nov sat . . . Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno . . . POZDRAV . . .

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom

    Druze imas 200e i zelis automatik koji ce da ti traje-za tebe postoji super resenje. Za te pare mozes kupiti Seiko(moj predlog je on,naravno mozes kupiti i nekog drugog Japanca i svi su odlicni, mislim da za te pare neces naci Svajcarca pogotovu nekog kvalitetnog, ili bar ne novog). Mislim da je vreme da napredujes sa odabirom-razmisli sta zelis: pilota, ronioca, vojni, klasicni ili neki drugi sat. Akk ti treba jos neka pomoc samo reci. Cene mozes pogledati na nasem sajtu online satovi ili na sajtu vitanova i sl.

  8. #18
    Član
    Član od
    18.6.2012.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    154
    Lajkovi
    348
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koji mehanicki sat do 200 Eur (rolex)


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 21.6.2012., 15:46
  2. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.6.2012., 21:56
  3. Najjeftiniji mehanicki chronograph ?
    By 23jewels in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 23:53
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.11.2009., 20:50

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •