Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree19Likes

tema: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Moj naredni sat, al mislim da ću teško doći do njega kad budem hteo da ga kupim, jer svuda je out of stock - rasprodat, nema ih na lageru...



    Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-1.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-2.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-3.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-4.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-5.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-6.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-7.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-8.jpgOrient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija-9.jpg

    Orient Sporty CFT00001B definitivno nije Orientov najpoznatiji ili najprodavaniji model, ali, ipak on sve ljubitelje satova prijatno iznenađuje sa svojom svestranošću i solidnim kvalitetom izrade, čak mu je i čitljivost na zavidnom nivou što i nije baš čest slučaj kod "skeleton" satova.
    Onog momenta kada stavite na ruku ovaj sat, steći ćete utisak da on vredi mnogo više od one cene koju ste platili za njega. Ovaj sat ističu precizan mehanički mehanizam, prelepo odrađen cifer, i veoma zadovoljavajuć kvalitet izrade.
    Za cenu od 300-400 $, dobijate mnogo, čak se usuđujem reći i da je ovaj sat best buy u navedenom cenovnom rangu.

    + Svestran i jedinstven dizajn
    safir kristal sa AR premazom otporan na ogrebotine
    Precizan automatski mehanizam
    Čitljivost
    Bolja luminacija nego što se očekuje od prosečnih sportskih satova
    Odlična ukupna i završna obrada
    Kvalitetna narukvica i dobar osećaj narukvice prilikom nošenja
    Indikator rezerve snage
    Providna pozadina

    - Veličina od 44mm nekima može biti prevelika
    Dupla ušrafljujuća krunica, ali začudjujuće, sat može izdržati samo do 100m dubine
    Prodajna cena nije jeftina, po cenovnom rangu je blizu Steinhartu i teritoriji koja pripada ETA mehanizmima.


    Preveo i malo sredio tekst: Prolaznik
    Poslednja ispravka: Prolaznik (10.7.2012. u 3:01)

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Jako lep model. Jedan od Orientovih, po meni, najlepših modela. Ne odustaj u potrazi, sat je super...

    Iskreno se nadam da ćemo recenziju za ovaj model uskoro snimiti.
    Sat već uveliko čeka na polici, a verujem da bi mnogi voleli da je vide i čuju.

    Pozz!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    28.6.2011.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Ja sam ga uzeo u decembru, taman mi je stigao pred novu godinu preko orientuher.de ni tada ga nisu imali, ali sam pisao vlasniku sajta jos negde pocetkom novembra i rekao mi je da ce biti kao za mesec-dva opet u ponudi.
    Iskreno satom sam prezadovoljan! Relativno sam nov u svetu casovnicarstva i nisam video mnogo skupljih satova, ali takodje sam i majstrsko dete, pa se razumem malo u obradu materijala, mehaniku, preciznu elektroniku... tako da cu pokusati da napravim paralelu izmedju moja dva sata koja imam. Drugi je Seiko SRP 135 (tu sam ga i uzeo) sa novim 4R36A mehaniznom, ali je Orient po mom misljenju za klasu ispred. Pocevsi od samog kucista, cini mi se i mnogo bolja zavrsna obrada, imak utisak da se Orient mnogo lepse presijava tamo gde je poliran i da je bruseni deo kucista takodje lepse odradjen. Cini mi se i da je celik tvrdji jer za nekih 7 meseci Orient mi nema ni jednu ogrebotinu, a na Seiku se vec vidi po koja. (zavisi od nosenja, ali opet...)
    Narukvica je prijatna i ima jako prakticno kopcanje, toliko se lako skida sa ruke i stavlja da me ne mrzi skinuti ga svaki put kad perem ruke, da ne kvasim kozu. Mehanizam je izuzetan, kontrolisem ga 1-2 nedeljno od kad sam ga kupio, kad se ustalio posle nekih mesec dana zuri 6,5-7,5 sec, bez obzira da li ga nosio ceo dan ili ne i bez obzira u kom polozaju je preko noci, njegovo odstupanje je da kazem gotovo uvek isto. Safirno staklo, krunice i poklopac na zavrtanje garantuju dugovecnost ovom satu.
    Luminacija je savrsena na Orientu, mada ni Seiko ne zaostaje.

    Toplo bih preporucio svima ovaj sat. Ako imas mozda neko prakticno pitanje, slobodno...
    tolarbo, vladas, VLADAN P and 2 others like this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Ne bih da off-topicujem previše, ali interesuje me koliko je ukupno koštao seiko kupljen sa creationwatches (da li je bilo carine, PDV-a)

  5. #5
    Novi član
    Član od
    28.6.2011.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Toliko kolika je cena na sajtu, srecom nisu mi naplatili carinu

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    zar je moguce da vise nigde nema ovog sata na stanju !? preturio sam i nebo i zemlju, i nigde nista, ni jedan komad za mene... a da kupujem onaj sa zutim il narandzastim ciferom, ne pada mi na pamet, nadjoh na par sajtova al mi lici na prevaru, priupito onog lika sa orientuhren.de ocel biti skoro, on kaze da nema pojma

    u krajnjem slucaju kupio bih i polovan al samo ako je u ocuvanom stanju, s crnim ciferom naravno

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Prolaznik likes this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Prolaznice, ja sam kupovao na watches88 i sve je bilo savrseno. Ako ti cena odgovara - kupuj odmah!
    Prolaznik likes this.
    No time to lose

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    Hvala ! Vec sam se cuo s njima al sam se dvoumio jer mi izgled sajta ne uliva bas poverenje

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Orient Sporty Automatic CFT00001B - recenzija

    orientuhren.de zaobidji u sirokom luku. Imao sam jako lose iskustvo sa njima, kupio sam sat i on je imao ogromno odstupanje, poslao sam za DE uz reklamaciju, covek mi je vratio sat sa istim problemom nije ga ni pogledao, kasnije sam vratio ponovo sat i onda ga je on nosio sve dok nije istekla garancija i vratio mi sat sa unistenom narukvicom koji je i dalje bio pokvaren ali sad sam imao smrdljivu narukvicu i bio sam bez garancije!!! Pisao sam negde po forumu o ovome, pa mozes pogledati. Sve u svemu horor film!!!!!!



Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. [PRODATO] ORIENT Sporty Automatic
    By Bigmag in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.8.2011., 1:23
  2. Orient automatic trodatumar
    By dragang in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.7.2011., 10:57
  3. [PRODATO] Orient 21 Jewels Automatic
    By bt321 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 19:22
  4. ORIENT CFT automatic
    By djn in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 16:51
  5. Orient sporty automatic!?
    By Bigmag in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.3.2010., 16:56

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •