Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom IWC Portofino

    Posto mi je ovo prva poruka iskoristio bih je da na pocetku pozdravim sve clanove foruma i administratore koji se svojski trude oko sadrzaja... O nekim stvarima koje sam ovde procitao nisam imao predstavu ranije (a i nije imao ko da mi objasni), tako da sam sada mnogo probirljiviji sto se tice satova

    E sad malo o mom problemu. Treba da odaberem sat - dakle klasika, za svaki dan, kancelarija i tako to..nista ekstremno, bez chronographa - nista se ne vidi kad ga zbudze u velicinu od 40mm.
    Moj izbor je pao na IWC Portofino automatic, sto dalje znaci:
    - Glass: sapphire, convex, antireflective
    - Water-resistant: 3 bar
    - Case diameter: 39 mm (taman mi je ovo)
    - Case height: 8.6 mm
    - Weight: Portofino Automatic in stainless steel with crocodile leather strap: 69 g
    - Calibre: 30110
    - Vibrations: 28 800/h / 4 Hz
    - Jewels: 21
    - Power reserve: 40 h
    - Winding: automatic
    Link na netu http://www.authenticwatches.com/iwc-...-iw356303.html

    Da li mi mozete reci da li je 2200EUR (u srbiji kod zvanicnog dist) mnogo za ovaj sat?

    Sad ono sto ste cekali, ako ste vec dovde procitali - slike iwc-a (meni je lepsi ovaj sa braon narukvicom)


    Takodje, pri odabiru razmatrao sam i Nomos Tangomat Date, ali mi je daleko da se cimam sa njim, a u Srbiji ga nema. Gledao sam i Omegu aqua terra 2803.34.37 ali je em skupa kod nas, em mi je IWC lepsi.

    Ukoliko imate predloga za drugi sat ovog tipa, slobodno mi napisite, necu se ljutiti

    pozdrav i hvala

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika rasa
    Član od
    7.3.2009.
    Poruke
    92
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC Portofino


  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC Portofino

    Sat je prekrasan, a kako se radi o IWC i cijena je prihvatljiva.

    Bijeli brojčanik je bolji izbor. Uočljiviji je...pogotovo kad nas stignu godine.

    Moj prijedlog je da pogledaš...

    Glashütte Original - Senator Panorama Date - Time of Switzerland

    Cijenom je skuplji ali je i profinjeniji.
    U Hr je zastupnik "Marli". Uz neki postotak popusta na gotovinu, pa minus 22% pdv-a cijena bi morala biti zanimljiva.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portofino

    @rasa
    Omega deville je prelep sat, i ja sam trazio po Beogradu da ga vidim, ali nisu ga imali u prodavnici, sto je stvarno bzvz jer ne mozes sat da kupis totalno na nevidjeno (zbog velicine,..., uvek su mi lepsi uzivo nego na netu). Imaju samo neke vece od 40mm pa nisam mogao na osnovu toga da pretpostavim kako izgleda 40mm a kamoli 37.5mm koliki je precnik deville modela koji mi se svidjaju. Dakle, nisu imali ni jedan omegin klasicni sat vec su svi bili chronograph.

    Tag Heuer bih pogledao obavezno, lepo izgleda na netu pa cu svratiti do Merkatora u NSadu.

    Ovaj Sinn sto si mi preporucio nema kazaljku na normalnom mestu nego ima malu centralnu, sto mi nekako ne odgovara. Sve ostalo im je prelepo i nije mi jasno sto su kazaljku nisu stavili da bude na normalnom mestu ?! U tom slucaju bih se dvoumio mnogo oko bas ovog sata.

    @stipa
    Ovaj Glashutte stvarno pravi lepe satove. Posto relativno cesto idem u HR otici cu do marlija da vidim (jel zna neko kakve su im cene, jer ako mi daju popust i skinu porez, nabavka sata u Hrvatskoj moze biti jako interesantna)? Pored ovog sata sto si mi preporucio vidim jos neke koji mi se mogu dopasti


    Pozdrav i hvala na predlozima.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    14.5.2009.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: IWC Portofino

    Gledao sam malo Glashutte satove na njihovom sajtu. Stvarno su savrsenstvo. Jedino sto mi se ne svidja je cena

    Na sajtu su objasnjeni (na engleskom) najvazniji delovi procesa izrade svakog znacajnijeg modela, pa je stvarno uzivanje za citanje.

    Evo i malo slicica, nadam se da ne zamerate




    senator chrono

    senator perpetual calendar - keramika 42mm/13mm
    (Practically unscratchable and extremely hard: these are the characteristics that best describe ceramic. The positive characteristics of ceramic make it an ideal material
    for a timekeeper’s case.)


  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    22.3.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: IWC Portofino

    Definitivno Glashutte je predodređen za gornji dom svjetskog urarstva pa su mu i cijene za nas "istoćnjake" blago rečeno nepristupačne. Barem meni.
    Uglavnom, imam dojam da smišljeno balansiraju sa cijenom. Stepenicu jeftinije od ekskluzivnih marki, a istovremeno skupo ali i dostupno širem krugu budućih idol-poklonika.
    Pa tako recimo već postoji vojska poklonika Senator Meissen modela po čitavom svijetu...mada se meni baš i ne dopada.

    Kad smo već kod idol-poklonstva, sjetio sam se jednog modela puno prihvtljivije cijene. Radi se o Mido Commanderu.

    Mido Men's Commander M8419.4.51.8 - M8419.4.51.8

    Ovaj sa kožnom narukvicom i arapskim brojevima mi se baš dopada. Inače model je star par desetljeća, ali ljudi ga još uvijek vole i prepoznaju. I ima svoje sljedbenike.

    Da se još vratim u Glashutte, ali u jeftinijoj varijanti.

    http://www.muehle-glashuette.de/index.php?cat=2.1

    Njemačka preciznost, kvaliteta izrade i većinom eta mehanizmi koje koristi i gore spomenuti Mido.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: IWC Portofino

    ovaj prvi IWC je definitivno najljepsi od svih ovdje prikazanih. vrlo slican longinesu koji nosim svaki dan.
    ako ides do Hrvatske, najbolje tamo da ga kupis jer ces dobiti tax-free od cak 300-350E sto ti isplati put..

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •