Posto mi je ovo prva poruka iskoristio bih je da na pocetku pozdravim sve clanove foruma i administratore koji se svojski trude oko sadrzaja... O nekim stvarima koje sam ovde procitao nisam imao predstavu ranije (a i nije imao ko da mi objasni), tako da sam sada mnogo probirljiviji sto se tice satova

E sad malo o mom problemu. Treba da odaberem sat - dakle klasika, za svaki dan, kancelarija i tako to..nista ekstremno, bez chronographa - nista se ne vidi kad ga zbudze u velicinu od 40mm.
Moj izbor je pao na IWC Portofino automatic, sto dalje znaci:
- Glass: sapphire, convex, antireflective
- Water-resistant: 3 bar
- Case diameter: 39 mm (taman mi je ovo)
- Case height: 8.6 mm
- Weight: Portofino Automatic in stainless steel with crocodile leather strap: 69 g
- Calibre: 30110
- Vibrations: 28 800/h / 4 Hz
- Jewels: 21
- Power reserve: 40 h
- Winding: automatic
Link na netu http://www.authenticwatches.com/iwc-...-iw356303.html

Da li mi mozete reci da li je 2200EUR (u srbiji kod zvanicnog dist) mnogo za ovaj sat?

Sad ono sto ste cekali, ako ste vec dovde procitali - slike iwc-a (meni je lepsi ovaj sa braon narukvicom)


Takodje, pri odabiru razmatrao sam i Nomos Tangomat Date, ali mi je daleko da se cimam sa njim, a u Srbiji ga nema. Gledao sam i Omegu aqua terra 2803.34.37 ali je em skupa kod nas, em mi je IWC lepsi.

Ukoliko imate predloga za drugi sat ovog tipa, slobodno mi napisite, necu se ljutiti

pozdrav i hvala