Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree15Likes
  • 13 Post By tihomirov
  • 1 Post By arch_m
  • 1 Post By skydrummer

tema: Zenith Pilot Café Racer Heritage

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Zenith Pilot Café Racer Heritage

    Novi Zenithov Heritage Pilot Café Racer, predstavljen na ovogodišnjem Baselworldu, pilotski je sat vintage dizajna inspiriranog motorističkim pokretom poznatim kao Café Racer, koji je nastao dvadesetih godina prošlog stoljeća u Engleskoj. Čelično kućište promjera 45 mm s prednje je strane prekriveno safirnim staklom, a sa stražnje poklopcem od titanija. Brojčanik sata sive je boje i „zrnate“ teksture, a na njemu se ističu uvećane brojke, stilizirane kazaljke i dva podbrojčanika kronografa. Sat pokreće automatski kalibar El Primero 4069 s 35 rubina, 50-satnom rezervom snage i funkcijama sati, minuta, malih sekundi i kronografa. Remen sata je kožni s kopčom od titanija.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	idnthumb.aspx.jpg
Viđeno:	351
Veličina:	34,8 KB
ID:	122347
    RUS, VLADAN P, zare and 10 others like this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Zenith Pilot Café Racer Heritage

    Svakako interesantan - kao Big Pilot GMT i Big Pilot Chrono spojeni u jedno, samo bez onog velikog datuma (i bolje tako).

    Samo me zanima da li bas mora ova tzv. faux-patina, iliti lazna patina, koju Zenth jako cesto koristi, sto za luminiscenciju, sto za cifer itd. To i te kako zna da mi zasmeta... shvatam sve - heritage, ovo, ono, ali me uzasno podsjeca na namjerno izblijedjele odjevne predmete, dakle - samo jedan trenutni trend, i nista vise.
    Poslednja ispravka: arch_m (1.4.2016. u 14:54)
    BANDIDO likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #3
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Zenith Pilot Café Racer Heritage

    Slažem se sa kolegom po meni ovaj trend bi trebao imati diskontnu cijenu da bi se prodavao.

  4. #4
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zenith Pilot Café Racer Heritage

    Sat je čistog pilotskog dizajna i ako su hteli da postignu neku vezu sa motociklizmom onda su trebali biti malo orginalniji u smislu da ne kopiraju sami sebe samo drugim povodom. Praktično isti dizajn samo bez štoperice je i npr. Zenith Pilot Type 20 Extra Special Bronze Zenith Pilot Type 20 Extra Special Bronze Watch Hands-On | aBlogtoWatch .
    Meni to liči na politiku ide Bazel daj da nešto smislimo na brzinu, da iskoristimo ono što već imamo, da pronađemo neki novi motiv pa ćemo kroz naziv sata objasniti šta je u pitanju pošto se nije rodio čovek koji bi mogao pretpostaviti o čemu je reč.
    Zapnite malo gospodo.
    Inače sat mi je dopadljiv, dimenzije nisu, veličina krunice takođe. Kvalitet nije diskutabilan. Patina mi ne smeta.

    Hvala na predstavljanju.
    Misic M. likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •