Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
Like Tree20Likes
  • 16 Post By piksi
  • 3 Post By srdjanr
  • 1 Post By Misic M.

tema: Tag Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Tag Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

    Naziv: Calibre16_Best_Shots2.jpg, pregleda: 495, veličina: 316,3 KB

    Jedan od noviteta na ovogodišnjem Baselworldu dolazi iz radionica Tag Heuera, novi model sportskog hronografa Carrera Calibre 16. Nekada Heuer, zatim Tag Heuer odavno je povezan sa auto trkama i slavnim vozačima koji su nosili ove satove kako na stazi tako i van nje. Među njima je bio i jedan od najslavnijih svih vremena Huan Manuel Fanđo. Sportski modeli Carrera proizvode se od 1963. godine, tako da ove godine navršavaju 55 godina postojanja.

    Naziv: Calibre16_Best_Shots.jpg, pregleda: 470, veličina: 252,7 KB


    Ovogodišnji novitet Tag Heuer Carrera Calibre 16 su modeli inspirisani sportskim primercima iz 70 ih, imaju prečnik od 41 milimetar i dolaze u crnoj ili plavoj osnovnoj boji brojčanika, sa belim podbrojčanicima, kazaljkama i indeksima presvučenim krem iluminacijom i crvenim ili narandžastim detaljima na hrono kazaljci odnosno podbrojčaniku na poziciji 9 sati. Funkcija datuma je na uobičajenoj poziciji 3, neposredno pored loga firme i oznake modela. Podbrojčanik za minute je na poziciji 12, za sate na 6 a za sekunde na poziciji 9 sati

    Naziv: TAG-Heuer-Carrera-Calibre-16-Chronograph-aBlogtoWatch-01.jpg, pregleda: 600, veličina: 266,5 KB


    Calibre 16 je inicijalno derivat ETA 7750, mada mislim da TAG Heuer sve više u svoje satove ugrađuje Sellita SW500. Ovaj mehanizam radi na 28,800 vibracija, ima 25 rubina i autonomiju rada od 42 sata.

    Novi Tag Heuer Carrera Calibre 16 satovi dolaze na čeličnoj narukvici ili na sportskom, racing kožnom kaišu.

    Naziv: TAG-Heuer-Carrera-Calibre-16-Chronograph-aBlogtoWatch-06.jpg, pregleda: 506, veličina: 235,5 KB

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Tag Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

    Prelepi hronografi.


    Tag poslovično dugi niz godina lansira veoma lepe i upečatljive sportske satove, tako da ni ovog puta nije razočarao.
    Ovi modeli sa Panda look-om su pun pogodak u pogledu dizajna brojčanika. Prethodnog Tag-a Carrera Calibre 16 sa crnim ciferom sam imao prilike da probam i po mom mišljenju je dizajnom mnogo diskretniji u odnosu na novitete.

    Rekao bih da je univerzalniji po pitanju prilika u kojima može da se nosi, prolazi bez problema i u dress i sportskoj varijanti, dok bih ove nove nazvao pravim rasnim sportistima.
    Na prvu bi mi jedina zamerka bila relativno malo kućište za moje standarde. Smatram da su mogli da ga ostave na 43 mm kao na prethodnom modelu, ili da ga ponude kao recimo Aquaracer-a u dve veličine.

    Još jednom, hvala na predstavljanju ovih atraktivnih satova i doprinosu forumu.
    Misic M., piksi and Haifisch23 like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Misic M.
    Član od
    23.12.2011.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    1.016
    Lajkovi
    5050
    Reputacioni uticaj
    150

    Određen forumom Re: Tag Heuer Carrera Calibre 16 Chronograph

    Stvarno su lepe ove Carere, ne znam za koju bih se odlučio, i ako preferiram više plavu boju cifera, ali i ovaj drugi model je stvarno prelep.
    Hvala Piksi. Pozdrav.
    piksi likes this.
    Mišić M.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •